DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 31  >   CREDO

Filip Maria Muszyński

Wzorem św. Maksymiliana


Źródłem prawdziwego apostolstwa jest życie wewnętrzne. Wszelkie inicjatywy religijne – nawet najbardziej szlachetne – bez oparcia w modlitwie i pełnym zawierzeniu Bogu skazane są na niepowodzenie. Trudno to zrozumieć, ale tak właśnie jest, gdyż to Bóg działa, a nie ludzie. Stąd wszyscy, którym wydaje się, że modlitwę i post można zastąpić sprawną organizacją i dobrą reklamą, w ostateczności spotkają się z porażką.


Kościoły zachodniej Europy, w których wszystko – łącznie z liturgią – zostało dostosowane do wygody wiernych, pustoszeją w zastraszającym tempie. Podobnie, wszędzie tam, gdzie osłabiono rygor, aby nie zniechęcać potencjalnych kandydatów do kapłaństwa, notuje się ogromny spadek powołań.
Mogłoby się wydawać, że biskup jest niczym zarządca wielkiej firmy, który powinien badać nastroje swoich pracowników i potrzeby rynku, a następnie dostosowywać swe działania do sytuacji. Tak jednak nie jest. Duch tchnie tam, gdzie chce. Nie trzeba więc specjalnie przejmować się aktualną sytuacją, a jedynie zawierzyć w zupełności Bogu i wypełniać Jego wolę. I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! O to wszystko bowiem zabiegają narody świata, lecz Ojciec wasz wie, że tego potrzebujecie. Starajcie się raczej o Jego królestwo, a te rzeczy będą wam dodane (Łk 12, 29–31).
Prawdziwości powyższych słów dowodzi przykład zgromadzenia Franciszkanów Niepokalanej (FI).

Filip Maria Muszyński

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Jak bronić dzieci? Co konkretnie czynić, by najmłodsi nie obcowali z porażającymi treściami? Jak zamknąć drzwi szkół przed seksualnymi „edukatorami”? W końcu – jak systemowo stawić czoła homoseksualnej ofensywie, która dotarła do naszej ojczyzny?

 
 

Karabinierzy dokonali na Sycylii aresztowań 27 członków tajnej loży masońskiej. Wśród zatrzymanych znaleźli się wysoko postawieni miejscowi politycy. Aresztowanym przedstawiono zarzuty działalności wymierzonej w administrację państwową, wymiar sprawiedliwości oraz utworzenia grupy przestępczej.

 

Czy przez polskie miasta już wkrótce przeleje się fala uchwalanych otwarcie lub wprowadzanych tylnymi drzwiami lokalnych wersji warszawskiej „Karty LGBT+”? Organizacje społeczne ostrzegają przed działaniami łódzkiego samorządu i wystosowały apel do prezydent miasta Hanny Zdanowskiej.

 

Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher zaznaczyła chęć wprowadzenia programu bezwizowego dla Polski przed końcem jej kadencji. - Jeżeli nie w tym, to najpóźniej w przyszłym roku – podkreśliła.

 

To już pewne, że w nocy z 29 na 30 marca nie nastąpi „twardy brexit”. Bruksela zgodziła się na przesunięcie daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i podała dwa nowe terminy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.