DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Wyzbycie się polskości, brak wstydu i prostytucja. To według „Gazety Wyborczej” normalność

Wyzbycie się polskości, brak wstydu i prostytucja. To według „Gazety Wyborczej” normalność
fot.simon daval/maxpp/forum

„Przeszłam terapię od polskości, pozbyłam się wstydu”. „Jestem normalna!” Takimi oto nagłówkami krzyczy „Gazeta Wyborcza” publikująca w „Dużym Formacie” raport na temat prostytucji w Niemczech. Faktycznie jest to zapis technik erotycznych połączony z promocją prostytucji i wykorzystaniem skrzywdzonej w młodości dziewczyny.

 

Materiał Ewy Wanat opublikowany w „Dużym Formacie” pod hasłem „Seks nad Odrą” ma promować starania prostytutek „wszystkich krajów” podejmowane w celu legalizacji tzw. seksworkerów. W praktyce jest to ponura – miejscami wulgarna – historia zranionej, molestowanej dziewczyny, która opisuje swoją „pracę” i mówi o rzekomym szczęściu i spełnieniu. Znacząca część rozmowy upływa na opowieściach o technikach erotycznych, stawkach i o tym jak wygląda praca prostytutki od podszewki. To wszystko bez uprzedzenia, że treści nie są stosowne dla młodszej grupy czytelników.

 

Mira utyskuje na świat, w którym decydujące role odgrywają mężczyźni, ale równocześnie z entuzjazmem opowiada jak przedmiotowe traktowanie jej jako masażystki sprawia jej frajdę. Narzeka na szykowane zmiany w niemieckim prawie, które mają ją zniewolić (obowiązkowe badania, rejestracja na policji) i sprowadzić do podziemia. To rodzi protesty środowiska „seksworkerów”.

 

Momentami historia doprowadzana jest do granic absurdu: „To ważne, żebyśmy mówiły w swoim imieniu, a nie decydowali za nas dewoci z CDU [partia chrześcijańskich demokratów] czy feministki starej daty jak Alice Schwarzer, ikona niemieckiego feminizmu, która uważa, że nie ma dobrowolnej prostytucji” – czytamy w „GW”.

 

Materiał uzupełniony został rozmową z socjolog Izabelą Ślęzak z Uniwersytetu Łódzkiego pod wymownym tytułem „Po prostu taka praca” - na temat prostytucji w Polsce, pomysłów nie tyle na jej legalizację, ale depenalizację niektórych czynów oraz braku społecznej akceptacji dla zawodu „prostytutka”. 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

MA


DATA: 2017-03-20 18:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A popis wspomaga ich finansowo wykupując u nich usługi. I już rozumiecie komo służą. Na pewno nie naszej ojczyżnie.
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
"Kosciol katolicki ponosi odpowiedzialnosc przed Bogiem za moralne zycie Polakow!" Chyba za moralne życie swoich wyznawców. Myślę, że nie wszycy Polacy zyczyliby sobie, żeby kk miał wpływ na ich życie.
ponad 1 rok temu / Ja
 
@Czytelnik : To wynika z talmudycznego przekonania że podział na rasę panów i gojów jest jedynie słuszny. Prostytutka ma obowiązek służyć. Nie ma ona godności jak zwierzę. To przekonanie należy w niej ugruntować.
ponad 1 rok temu / ja
 
I tak oto GW zaczęła promować pośrednio gałąź przestępczości, która jest odpowiedzialna za niewyobrażalny ogrom zła. Prostytucja w dzisiejszym kształcie jest gorsza niż kiedykolwiek wcześniej. Walka z nią jest moralnym obowiązkiem każdego człowieka, a najsurowsze karanie sutenerów oraz ich szefów - bezwzględnym obowiązkiem państwa.
ponad 1 rok temu / Czytenik
 
@Hugon de Payns Tak jest w lewackiej Szwecji i Francji @Słąwomir Tomasz Roch gdyz to Kosciol katolicki ponosi odpowiedzialnosc przed Bogiem za moralne zycie Polakow A czy to biskupi strują Polakami? Czy to Polacy czy biskupi za Polaków prowadzą moralne życie
ponad 1 rok temu / trooper
 
Odrazajace! Polecam ten artykul Prymasowi Polski i wladzom Episkopatu Polski, gdyz to Kosciol katolicki ponosi odpowiedzialnosc przed Bogiem za moralne zycie Polakow! Taka gazeta z takim artykulem powinna przywolanych zainteresowac dosc zywo. Moim marzeniem jest by w tej sprawie, tego artykulu wypowiedzial sie sam bp Pieronek. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.