DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Nick Islam powstał wcześniej niż masoni.
6 miesięcy temu / trooper
 
O'Conor jest chora psychicznie - to chyba wiele tłumaczy... Oprócz tego islam to religia masońska - satanistyczna - dla uwiędłych celebrytów 100 procentowa trampolina dla chwili sławy.
6 miesięcy temu / Nick
 
Nie wygląda na szczęśliwą, bardzo smutne oczy.
6 miesięcy temu / Lu
 
Nie jesteśmy zjednoczeni, nie wspieramy się. Jest cięzko. Pomyslmy, co by się stało kiedy na kazdą Klatwe, czy inne obrazoburcze przedstawienie Katolicy odpowiednio zareagowali? Przyszli pod teatr w takiej ilosci, ze zablokowali ulice, wysłąli tysiace listow w obronie wiary... Jestesmy za cisi, za spokojni. A ci którzy jechali do Czestochowy na Wielką Pokutę pamiętają tamten widok? Widok tej ilości autobusów zmierzających na JAsna Gorę podnosił na duchu. A Różaniec do Granic? Kto zdołą poruszyć Nas? Wyrwać z letargu, tego pozornego dobrobytu.
6 miesięcy temu / Ra
 
''niezliczone tysiące Europejczyków i Amerykanów'' może jakieś dane?
6 miesięcy temu / empiryk
 
Dobry artykuł. Jeden z powodów przejścia na islam- moralna zgnilizna. Na islam tez ludzie przechodzą, bo islam jest prostszy teologicznie i nie rozumieją chrześcijaństwa gdy poszukują drogi przeciw moralnej zgniliźnie. Przecież wielu znanych z tych przyczyn przeszło na islam: Muhammed Ali, raper Ice Cube, raper Eldo, Mike Tyson, Karem-Abdul Jabbar. Co do pani O'Connor. Wiele razy piszecie o jej problemach z głową, a mimo wszystko traktowana jest tutaj jak jakiś wzór czy coś.
6 miesięcy temu / trooper
 
Jakimi katolicy jesteśmy szczęściarzami, że mamy sakrament pokuty, w którym = kiedy sami odbieramy sobie i innym życie, otrzymujemy je do Boga z powrotem. "Tamtych zabijały ukąszenia much i szarańczy, a nie było lekarstwa, które uratowałoby od śmierci, gdyż zasłużyli na karę, jaka ich dosięgła. Twoich synów natomiast nie pokonały zęby jadowitych gadów, gdyż uprzedziło je Twoje miłosierdzie, dając uzdrowienie. Ukąszenia służyły temu, by przypominali sobie Twoje słowa i natychmiast powracali do zdrowia, oraz temu, by nie pogrążyli się w głębokim śnie zapomnienia i nie zamknęli się na dary Twojej dobroci. Nie uleczyły ich żadne zioła ani okłady, lecz Twoje słowo, które uzdrawia każdego. Ty sprawujesz władzę nad życiem i śmiercią, prowadzisz przez wrota krainy umarłych i pozwalasz zawrócić. Człowiek może wprawdzie bez skrupułów zabić, lecz nie przywróci tchnienia życia, które uszło, ani duszy raz zabranej nie przywoła z powrotem." Księga Mądrości Bóg przywraca życie!
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
Zostawcie idiotów,a piszcie o pięknie katolickiej wiary.
6 miesięcy temu / Ania
 
@Zygmunt Jaslowski. "bardzo duzo wlaman, pobic a takze morderstwa", aż nadejdzie dzień, w którym ktoś zaproponuje "Zrobimy z tym porządek, ale musicie oddać nam wasze prawa". Pozdrawiam.
6 miesięcy temu / fensys
 
Niestety celebryci znani są z szokowania od dawna. Media też potrafią pomoc propagujac takie historie i dyktujac tak naprawdę jaka droga powinni iść inni. Wielki teatr.
6 miesięcy temu / GaW
 
Wczoraj islamista z Somalii chcial dokonac masakry na Bourke St w Melbourne, udalo mu sie tylko zasztyletowac jedna osobe, aswie ciezko poranic. Planowal wybuchy z uzyciem gazu oraz benzyny. Podpalil swoje dostawcze auto. Policjant go zastrzelil po malej szamotaninie. Jego brat bral rowniez udzial w udaremnionym przez policje ataku terrorystycznym. Na poczatku, politycznie poprawne media oraz wuktorianski premier wypowiedzieli sie w bardzo powsciagliwym tonie. W zachodnich I pd. dzoelnicach szaleja afrykanskie gangi, bardzo duzo wlaman, pobic a takze morderstwa. Ludzie boja sie nawet w siebie w domu. NIe wpuszczac tej zarazy do Polski, bo beda tylko klopoty, zadania I pomowienia o rasism.
6 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
Kościół jest święty i bramy piekielne go nie przemogą. To członki Mistycznego Ciała Chrystusa, tak duchowni jak i wierni, często okazują się słabe. Katechizm Soboru Trydenckiego mówi wprost o podziale Kościoła na członki zdrowe i martwe.
6 miesięcy temu / krisbac
 
Ale jest wcześniej i Józef Bem, a na ścianie zamku kórnickiego czytamy, że "nie ma zwycięzcy ponad Allaha". "Zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II wymagają od siebie nawet gdy nikt inny nie wymaga." Read more: http://www.pch24.pl/wywroceni-na-islam,64062,i.html#ixzz5WNdbNsa1 Ale nie kto inny, lecz Jan Paweł II całował (udawał, że całuje?) Koran.
6 miesięcy temu / Rys
 
Bardzo dobry art, potrzeba kolejnych analiz tego procesu. Szatan ma siedem głów i siedem diademów. Najpierw kusi kobiety feminizmem, a jak się zmęczą islamem.
6 miesięcy temu / Senator
 
Sinead O'Connor igra z ogniem, kolejna wolta, której musiałaby towarzyszyć krytyka islamu, skończy się dla niej tragicznie. Islamiści nie darują odstępstwa.
6 miesięcy temu / mack
 
Bardzo dobry artykuł, choć zaledwie sygnalizuje problem. W historii Kościoła ciągle przewija się wątek jego reformowania, tak było za Grzegorza VII, za Hadriana VI, za Jana XXIII... . Sobór Watykański II jest ostatnią wielką odsłoną tego procesu. Jemu środowisko pch24 przypisuje inicjację zła, które szeroko wlało się do KK. Ale czy Kościół przedsoborowy był święty? Wszak choćby powstanie Państwa Kościelnego opierało się na kłamstwie o rzekomej donacji Konstantyna Wielkiego. Moim zdaniem bramą dla zła w Kościele było upaństwowienie chrześcijaństwa u schyłku starożytności, wskutek czego rozwinęła się religijność fasadowa, ideologiczna, nie płynąca z serca człowieka. Wielką postacią był św. Franciszek, jednak jego dzieło to reakcja na słowa Chrystusa "Idź, odbuduj mój Kościół, gdyż popadł w ruinę". Był wtedy XIII wiek, nie XX-wieczne aggiornamento. A niestety, franciszkańscy zbrodniarze z czasów NHD, kapelani ustaszy, we krwi utopili dziedzictwo św. Franciszka.
6 miesięcy temu / Hanka
 
@TZ @Druh Ryszard - w pełni się z Wami zgadzam. Niestety ale kiedy KK zaprzestał być potrzebny, bo minęły czasy, gdy Polacy obrywali po zadku to liberalizm opanował także i nasz Kościół. Ale choćby znalazł się tylko jeden sprawiedliwy to Bóg ocali jego miasto. Zatem bezwzględnie warto stawać się dla Chwały Bożej świętym każdego dnia mimo upadków i zwątpienia tak wielu.
6 miesięcy temu / odszkodowania
 
Cały ten - trzeba przyznać, że dobry i inspirujący do rozważań artykuł - jest pytaniem o to, dlaczego Kościół stracił siłę przyciągania. Temat-rzeka, nie da się na to odpowiedzieć krótko. Odpowiedzi trzeba szukać w postawie Kościoła wobec świata. Przestał on być Kościołem walczącym, włączył się w główne nurty światowe, nie próbuje zmieniać rzeczywistości, tylko się do niej dopasowuje. Nie buduje cywilizacji. Nie jest Kościołem mężnym. Nie mówi "brońcie wiary", tylko "miejcie zrozumienie dla wierzących inaczej w tego samego Boga". Nie stawia wymagań, nawet tak łatwych jak posty (kto dziś, w piątek, nie zje mięsa na obiad albo kanapki z wędliną?), wyrzeczenia, a nawet codzienna modlitwa. Akceptuje rozwody, uroczyście grzebie ateistów i jawnogrzeszników. Nie mówi o piekle, nikogo nie potępia, wszystkich z góry "zbawia". Nie jest nawet przywiązany do swoich dogmatów, tylko nagina je do ludzkich upodobań. Taki Kościół jest stylem życia, a nie Mistycznym Ciałem Chrystusa.
6 miesięcy temu / TZ.
 
Bardzo dobry artykuł, Redaktorze!
6 miesięcy temu / Andrzej
 
Słuszne spostrzeżenia J. Majewskiego. Wydaje się, że Kościół Katolicki ( pod "rządami" progresistów ) zatracił zdolność przyciągania pogan, niewierzących i wierzących ( muzułmanów, hinduistów, buddystów etc. ). Niestety, odrzucenie zasad Dekalogu, wyjście "naprzeciw" zdemoralizowanemu współczesnemu człowiekowi, spowodowało skutek odwrotny od zamierzonego przez sterników Kościoła Powszechnego. To zbliżenie się do współczesności, do nowych czasów ( jakby stałe zasady wiary już nie "przystawały" do człowieka dzisiejszego - były niepraktyczne bo wymagały a nie rozgrzeszały ), wyjście "naprzeciw" potrzebie używania a nie życia w cnocie, dostosowanie się do zachodniego modelu cywilizacji jest powodem odchodzenia ludzi o wiary katolickiej. To co miało spowodować powrót do Kościoła i konwersje na katolicyzm, okazało się przyczyną odchodzenia od takiej wiary, od takiego kościoła który nic ( albo prawie nic ) nie wymaga od wierzących. Człowiek potrzebuje do życia czego innego
6 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.