DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Wywiad USA zaniepokojony popytem na rosyjskie systemy obrony przeciwrakietowej

Wywiad USA zaniepokojony popytem na rosyjskie systemy obrony przeciwrakietowej

Co najmniej 13 krajów jest zainteresowanych zakupem rosyjskich systemów obrony przeciwrakietowej, zamiast „tarcz” firm amerykańskich i to mimo gróźb sankcji – alarmuje stacja CNBC.

 

Amerykańskie medium powołuje się na źródła, mające posiadać „wiedzę z pierwszej ręki na temat analizy amerykańskiego wywiadu”.

 

Z doniesień wynika, że ​​Arabia Saudyjska, Katar, Algieria, Maroko, Egipt, Wietnam i Irak prowadzą rozmowy z Rosjanami na temat zakupu cieszącego się bardzo dobrą reputacją systemu rakietowego S-400. USA mają nadzieję, że kraje te zrezygnują z rosyjskiej oferty w obliczu presji dyplomatycznej.

 

System obrony rakietowej S-400, mobilny dalekosiężny system rakiet ziemia-powietrze, jest odpowiedzią Kremla na amerykańskie Patrioty i THAAD-y, które produkują Lockheed Martin i Raytheon.

 

CNBC wskazuje, że Ameryka może wprowadzić ewentualne sankcje gospodarcze lub polityczne wobec państw zainteresowanych rosyjskim uzbrojeniem, na mocy ustawy Counterig America’s Adversaries Trhrough Sanctions ACT (zwalczanie wrogów Ameryki poprzez sankcje), którą prezydent Donald Trump podpisał w sierpniu 2017 r. We wrześniu USA ostro skrytykowały Chiny za zakup od Rosji myśliwców i pocisków rakietowych. Ustawa przewiduje jednak stosowanie wyjątków i Waszyngton może udzielić pewnych zwolnień.

 

Na razie umowy z Rosjanami podpisały Chiny, Indie i Turcja. Pekin, uwikłany w wojnę handlową z Waszyngtonem, otrzymuje ostatnie  dostawy systemu S-400. Indie, czołowy nabywca rosyjskiej broni, podpisały w zeszłym miesiącu umowę z Moskwą na dostawę systemu S-400. Turcja, sojusznik z NATO, ma otrzymać S-400 w przyszłym roku. Tarcza miałaby być gotowa do użycia przed 2020 rokiem.

 

Źródło zapytane, dlaczego państwa preferują rosyjski system S-400 zamiast amerykańskiego systemu Patriot lub THAAD, wyjaśniło, że ​​zagraniczne siły zbrojne nie są skłonne trzymać się kłopotliwego procesu zakupu broni od rządu USA.

 

„Wiele z tych krajów nie chce czekać z powodu amerykańskich przeszkód regulacyjnych.  W przypadku systemu S-400 jest mniej restrykcji eksportowych, a Kreml jest gotów przyspieszyć sprzedaż, pomijając wszelkie przeszkody regulacyjne. To jak kupowanie z półki” – miała tłumaczyć jedna z osób zaznajomionych z raportem wywiadowczym.

   

Ponadto, chociaż nie jest jasne, ile kraje zapłacą za którykolwiek z tych systemów, rosyjskie uzbrojenie uważane jest za tańsze niż broń amerykańska i nie wymaga szerokiego wsparcia technicznego.

 

Inna osoba stwierdziła, że ​​Moskwa jest w stanie dostarczyć pierwsze elementy systemu w ciągu dwóch lat od podpisania umowy, co jest mało prawdopodobne w przypadku USA.

 

System S-400, następca systemów rakietowych S-200 i S-300, zadebiutował na światowej scenie w 2007 roku. W porównaniu z amerykańskimi systemami, rosyjski model S-400 jest w stanie uderzyć jednocześnie w większą ilość celów na dłuższych dystansach, reagując na wiele rodzajów zagrożeń.

 

Są opinie, że pod względem możliwości - chociaż nie ma idealnej broni - S-400 może być dużo lepszy niż THAAD,

 

S-400 może celować w obiekty na dużej wysokości i o dużej wartości prędkości, takie jak ukryte bombowce, samoloty, pociski samosterujące, amunicja precyzyjna i niektóre taktyczne pociski balistyczne - dodaje źródło. Rosyjski system może także bronić się przed atakiem dronów. 

 

Thomas Karako, dyrektor Projektu Obrony Przeciwrakietowej w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych podkreślił, że pomimo apetytu na rosyjski system, S-400, nie wiadomo, jak zachowa się on w obliczu prawdziwej walki, w przeciwieństwie do amerykańskiego systemu obrony rakietowej Patriot. - Rosja wydaje się wykorzystywać sprzedaż systemu obrony powietrznej w znacznie większych ramach politycznych i gospodarczych – komentował.

 

Źródło: cnbc.com

AS


DATA: 2018-11-16 15:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pewnie dlatego wolą kupować broń od ruskich, bo u USA zapłacą 2x więcej, a jak nie będą jej chcieli stosować z "godnie z przeznaczeniem", to im ją po prostu zdalnie wyłączą.
ponad 1 rok temu / John
 
ah ta rosyjska propaganda
ponad 1 rok temu / jo
 
ponad 1 rok temu / polin
 
Amerykanie zawsze mieli aspiracje do przewodniej roli w świecie, lecz eksperyment z multi multi im nie wyszedł. USA chylą się ku upadkowi, jak również inne o tego typu w starożytności, jak chociażby starożytny Rzym. Jednak tracąc władze w zakresie finansów, przepływu informacji i wpływów mogą wywołać wojnę na niespotykaną dotychczas skalę. Nie ma się jednak co dziwić, kiedy u zarania powstania USA stała masoneria, a nie żywy Chrystus.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.