DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Wywiad USA: Afganistan szybko pogrąży się w chaosie po wycofaniu wojsk sojuszniczych

Wywiad USA: Afganistan szybko pogrąży się w chaosie po wycofaniu wojsk sojuszniczych
fot. Xinhua/ZUMAPRESS.com/Forum

Amerykański wywiad nie ma wątpliwości, że to co udało się osiągnąć w Afganistanie, zostanie w krótkim czasie zaprzepaszczone po wycofaniu wojsk sojuszniczych z kraju.

 

Wywiadowcy amerykańscy przewidują, iż Afganistan w krótkim czasie  pogrąży się w chaosie, o ile Waszyngton i Kabul nie podpiszą szybko paktu bezpieczeństwa, aby utrzymać międzynarodowy kontyngent wojskowy w Afganistanie po roku 2014.


Amerykanie przekonują, iż pakt musi być podpisany przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników do końca 2013 r., aby zapewnić kolejne miliardy dolarów pomocy dla zubożałego kraju.

 

Urzędnicy amerykańscy, dysponujący danymi wywiadowczymi z 16 amerykańskich agencji zwracają uwagę na fakt, iż w przypadku braku ciągłej obecności zachodnich żołnierzy i ciągłego wsparcia finansowego, sytuacja w Afganistanie pogorszy się bardzo szybko. Talibowie w krótkim czasie zyskają na znaczeniu, a bojownicy Al-Kaidy znów urosną w siłę.


Na podpisanie paktu bezpieczeństwa nie godzi się afgański prezydent. Hamid Karzaj nie chce, by w jego kraju po 2014 r. stacjonowało około 8 tys. amerykańskich żołnierzy. Karzaj żąda od Amerykanów, aby USA poparły negocjacje pokojowe z talibami i zaprzestały ataków na „afgańskie domy”.

 

 

Źródło: firstpost.com, DT, AS.


DATA: 2013-12-31 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Afganistan=Wietnam i klęska Imerialnego USA=tak samo przegrane.I i II wojna światowa trwały ok.5 lat ,a z Islamem i Afganami przez 12 lat nie udało się wygrać USA i stracone miliardy dolarów i brak poparcia Arabów dla USraela=Totalna Klęska !!
ponad 6 lat temu / Europ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.