DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Wysypał relikwie świętego Wiktora. Teraz ruszył proces mężczyzny oskarżanego o profanację

Wysypał relikwie świętego Wiktora. Teraz ruszył proces mężczyzny oskarżanego o profanację
By PanSG (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

W styczniu w Olsztynie doszło do przerażającej profanacji relikwii świętego Wiktora, papieża, którego pontyfikat przypadał na II wieku, męczennika. Sprawca przerażającego czynu, 18-latek, miał nie wiedzieć co zawiera czerwony woreczek, który z kościoła wyniósł wraz ze skarboną. Gdy nie znalazł w nim kosztowności, wysypał je do kosza. Mężczyzna nie zjawił się w sądzie.

 

Wedle doniesień „Gazety Olsztyńskiej”, młody mężczyzna skradzione pieniądze przeznaczył na przyjemności. Myślał on także, że w woreczku znajdującym się w ołtarzu są drogocenne klejnoty. Gdy jego nadzieje spaliły na panewce, a w środku znalazł nie diamenty, a niezidentyfikowany proszek, wysypał go.

 

Na rozprawie Piotr S. się nie pojawił. Już wcześniej, jako osoba małoletnia, był karany za drobne wykroczenia. Proces zostanie wznowiony w połowie stycznia przyszłego roku. W trakcie śledztwa 18-latek przyznał się, że do kradzieży kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie.

 

Lokalne medium informuje, że relikwie bez szwanku przetrwały dwie wojny światowe. W warunkach pokoju padły ofiarą diabelskiej żądzy połączonej z głupotą.

 

Święty Wiktor kierował Kościołem w latach 189 – 199. Za jego pontyfikatu łacina zaczęła stawać się coraz popularniejszym językiem liturgiczny. Język ten był ojczystym dla św. Wiktora, pierwszego papieża znającego mowę Rzymian.


 

Źródło: olsztyn.wm.pl

MWłDATA: 2015-12-22 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Yrzeba byc wyjatkowo szkodkiwym bandyta i btdl.... zeby okradac kosciol,jak trzeba byc glupim,zeby sie nie domyslec ze to moga byc prochy ludzkie.Czyn wyjatkowo szkodliwy,niemozliwe odyworzenie taki typ powinien zgnic w wiezieniu
ponad 4 lata temu / ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.