DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Wysyp fałszywych stron o programie Rodzina 500+. Resort ostrzega i podejmuje działania

Wysyp fałszywych stron o programie Rodzina 500+. Resort ostrzega i podejmuje działania
Minister Elżbieta Rafalska, fot. Krystian Maj/FORUM

W sieci pojawiły się fałszywe strony o rządowym programie Rodzina 500+. Ostrzega przed nimi Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej kierowane przez minister Elżbietę Rafalską. Oszuści mają wyłudzać dane oraz pieniądze pod pretekstem pomocy przy składaniu wniosku. Resort zwrócił się do MSWiA o podjęcie działań w sprawie.

 

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej podkreśla, że jedynymi stronami o programie Rodzina 500+ zawierającymi informacje autoryzowane przez rząd są rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl oraz witryny ministerstw.

 

„W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost liczby stron internetowych odwołujących się do programu Rodzina 500 plus. Monitorujemy tę sytuację” – poinformował resort.

 

Wcześniej minister Elżbieta Rafalska zapowiadała, że rząd nie będzie w tych kwestiach bezczynny: „Nie będziemy bezczynnie patrzeć na próby wyłudzania pieniędzy od ludzi i pobierania odpłatności za wypełnianie wniosków. Start programu jest 1 kwietnia. Z całą pewnością samorządy będą pomagały w wypełnianiu i wszędzie tam, gdzie są próby wyłudzenia pieniędzy za tę czynność będziemy współpracować i ostrzegać osoby, które będą chciały żerować na naiwności ludzi”.

 

Rafalska poprosiła szefa MSWiA o podjęcie stosownych i szybkich działań wobec zgłoszeń o pojawiających się fałszywych stronach dotyczących 500+. Kierowany przez nią resort od kilku miesięcy ostrzega przed tym niebezpieczeństwem.

 

Podobne ostrzeżenie wydało Ministerstwo Cyfryzacji, które zaznacza, że żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczenia nie żąda od swoich klientów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy SMS-ową takich danych wrażliwych, jak nazwisko, nr dowodu osobistego lub PESEL.

 

Wnioski będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia w urzędach gminy, za pośrednictwem poczty lub specjalnej i zabezpieczonej strony internetowej. Świadczenie przysługiwać będzie wszystkim rodzinom mającym dwójkę i więcej dzieci. Rodziny mniej zamożne otrzymają wsparcie już przy pierwszym potomku.

 

Źródło: kresy.pl / mpips.gov.pl / rp.pl

MWł 


DATA: 2016-03-27 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czyż sam pakiet 500+ nie ma u swych podstaw wyłudzanie pieniędzy przez obecny system?
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
?Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się problemy nieznane w żadnym innym ustroju? Stefan Kisielewski
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.