DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Wyspy Kanaryjskie nowym celem imigrantów. Koronawirus wygonił ich z rejonu Morza Śródziemnego

Wyspy Kanaryjskie nowym celem imigrantów. Koronawirus wygonił ich z rejonu Morza Śródziemnego
Fot. REUTERS/FORUM

Przełom wiosny i lata to tradycyjnie ten czas, kiedy tysiące imigrantów docierają drogą morską do krajów basenu Morza Śródziemnego. Najwięcej do Włoch, Hiszpanii, Francji i Grecji. Tej wiosny, zdający sobie doskonale sprawę z zagrożenia pandemią koronawirusa imigranci wybierają nowy kierunek. To należące do Hiszpanii, ale znacznie oddalone od Europy Wyspy Kanaryjskie.

 

Do połowy maja na wyspy te przybyło 2113 imigrantów, w ogromnej większości z Afryki. To aż o siedem razy więcej (!) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Warto zaznaczyć, że liczba imigrantów, którzy w tym roku dotarli do kontynentalnej części Hiszpanii spadła o jedną trzecią.

Tylko w jednym dniu minionego tygodnia na Gran Canaria przypłynęły dwie łodzie z ponad 80 imigrantami na pokładzie.

 

Z kolei do portu Arguineguín także na Gran Canaria w środku tygodnia przypłynęła łódź z 50 imigrantami, w tym aż 30 dzieci. Jak poinformowali przedstawiciele Czerwonego Krzyża wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia.

 

Wszyscy docierający na Wyspy Kanaryjskie imigranci poddawani są dwutygodniowej kwarantannie. W mijającym tygodniu służby medyczne na Wyspach Kanaryjskich informowały o trzech zakażonych koronawirusem imigrantach.

 

W czasie pandemii koronawirusa władze hiszpańskie zakazują transportu przybyłych na Wyspy Kanaryjskie imigrantów do miast Hiszpanii kontynentalnej.

 

Wyspy Kanaryjskie znajdują się około stu kilometrów od północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Imigrantom znacznie trudniej dostać się tam na splecionych naprędce łodziach niż przepłynąć Morze Śródziemne do Hiszpanii lub Włoch. Migranci nie muszą jednak ryzykować przejścia przez niebezpieczne tereny Sahary.

 

Źródło: „Mlada Fronta Dnes”

ChS


DATA: 2020-05-30 20:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przyroda boi się próżni.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Wystarczyłoby ostrzelać jedną czy drugą łódź i film umieścić w internecie - tylko nie na YT, bo ocenzurują! W świat poszedłby jasny sygnał: przestępców - a takimi są przecież nielegalnie przekraczający granicę! - nie chcemy i nie tolerujemy! No, ale w Hiszpanii rządzi lewacka sitwa socjalistyczna, która nawet koronawirusa witała chętnie urządzając pochody 8 marca, więc normalni Hiszpanie mają przechlapane!
1 miesiąc temu / Don Kichote
 
Ludzka apokalipsa/przed tą boską nadchodzi...
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 
To koniec tych wysp
1 miesiąc temu / krzepki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.