DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Wyspy Kanaryjskie: masowy napływ imigrantów. Powodem sytuacja w Libii i odrodzenie targów niewolników

Wyspy Kanaryjskie: masowy napływ imigrantów. Powodem sytuacja w Libii i odrodzenie targów niewolników
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (GEORGE DESIPRIS)

Położone na Atlantyku Wyspy Kanaryjskie przeżywają największy najazd imigrantów od roku 2006. Wtedy na Wyspy dostało się aż 30 tys. osób – głównie z krajów Afryki Zachodniej.

 

Jak podaje Czerwony Krzyż, na tę część terytorium Hiszpanii w ciągu 48 godzin przybyło ponad tysiąc imigrantów. Do siedmiu wysp archipelagu w ciągu ostatniego tygodnia dotarło łącznie 485 (!) łodzi. Byłoby ich więcej, gdyby nie zdecydowana postawa władz Senegalu. W ciągu jednej tylko interwencji tamtejsze władze zatrzymały 186 Senegalczyków kierujących się w stronę administracyjnej Europy.

 

Skąd bierze się większe zainteresowanie imigrantów z Afryki Wyspami Kanaryjskimi? Bez wątpienia jednym z powodów jest niestabilna sytuacja w Libii, tlący się tam wciąż konflikt zbrojny, a także – jak miało to miejsce w wiekach minionych – odrodzone w Libii targi niewolników! Migranci wybierając szlak zachodni nie muszą także ryzykować niebezpiecznej pod wieloma względami przeprawy przez Saharę.

 

Nie wszystkim jednak udaje się dotrzeć do upragnionego celu, jakim stają się Wyspy Kanaryjskie. Przeprawa przez Ocean Atlantycki jest znacznie trudniejsza niż przepłynięcie spokojnego przez większą część roku Morza Śródziemnego. Od początku roku w drodze na Wyspy Kanaryjskie życie straciło już 251 osób.

 

MSW Hiszpanii podało, że najliczniejszą grupą narodowościową, która dotarła na atlantycki archipelag w sposób nielegalny, stanowią obywatele Mali.

 

 

Źródło: dw.com / Reuters

ChS

 

 


DATA: 2020-10-19 10:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest celowe dzialanie lewakow chca zniszczyc Europe I europejczykow glosujcie na lewactwo bedziecie niewolnikami we wlasnym kraju
2 miesiące temu / Polka
 
Nie rozumoem PO CO Ich nadal wioza do EU bezrobocie ze az piszczy cale braze siedza na tzw kurz arbaiter to znaczy na polski siedzisz w domu i nawet nie musisz sie medlowac w urzedzie pracy wyplaty dostajesz ok 80% Ale statystyka sie zgadza i tak juz od marca w calej EU realne bezrobocie + socjale + tzw krotka praca to na dzis dziesiatki milionow bezrobotnych A TU JESZCZE WIOZA NOWYCH ! PO CO ?
2 miesiące temu / aaaaa
 
Że jak?! Libia leży nad Morzem Śródziemnym i to we wschodniej jego części. Wyspy Kanaryjskie od Libii dzieli niemal cała długość Morza Śródziemnego, cieśnina Gibraltarska i Atlantyk. Co ten kraj ma wspólnego z przybyszami z Afryki Zachodniej, którzy dopływają do Wysp Kanaryjskich, leżących na szerokości geograficznej Senegalu???
3 miesiące temu / Michał
 
Podziękujcie USraelowi
3 miesiące temu / AWD
 
Takim tyranem był Muammar Kaddafi. Nie pozwalał na targi niewolników. Dzięki interwencji USA, Francji i Włoch są już możliwe.
3 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.