DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Wysokonakładowy niemiecki dziennik o kampanii „Konkubinat to grzech”

Wysokonakładowy niemiecki dziennik o kampanii „Konkubinat to grzech”
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Niemiecki „Die Welt” poinformował o kampanii przypominającej nauczanie moralne Kościoła dotyczącego konkubinatu. Dziennik wspomniała także o antykampanii SLD.


Niemiecka gazeta przytoczyła opinię starszej osoby, która kampanię popiera, oraz… studenta, który jest przeciwnikiem kampanii „Konkubinat to grzech”. „Die Welt” podkreśla, że zdania na temat kościelnej kampanii są podzielone.

 

W informacji znalazły się także miejsce dla danych statystycznych według których obecnie w Polsce aż 640 tysięcy osób żyje w konkubinacie, przede wszystkim przed 34. rokiem życia. Dziennik komentuje następnie, że „Kościół katolicki nadal ma w Polsce silne wpływy”, jednak dziś zaledwie 40 proc. Polaków żyje według katolickiej etyki. Jak podkreśla „Die Welt” polski Kościół postrzega wzrost niesakramentalnych związków jako „bardzo negatywny trend”.

 

„Die Welt” wspomina o antykampanii „Konkubina też rodzina” sponsorowanej przez SLD. Cytowana przez dziennik działacz tej partii z Płocka, Litosława Koper, krytykuje kościelne plakaty twierdząc, że dzieci nie muszą czytać, że „ich rodzice żyją w grzechu”, a one same „są owocem tego grzechu”.

 

Więcej komentarzy dotyczących kampanii: „To straszne!!! Przypomnieli, że konkubinat to grzech!” oraz „Hołownia w mętnej sieci psa-pająka”.Źródło: dw.de

lukDATA: 2015-03-18 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A nie są owocem grzechu nierządu?
ponad 5 lat temu / baca
 
Tu trzeba dodać, iż "DIE WELT" jest ostanią tubą głównego ścieku, konającym niedobitkiem o jakichkolwiek resztkach konserwatywnej logiczności.
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Dlaczego ci, którzy w grzech nie wierzą (np. działacze SLD), przejmują się czymś, co ich nie dotyczy? Proste: chodzi o walkę z Kościołem. Zabrać katolikom prawo do dyskusji publicznej, np. cenzurując słowo "grzech".
ponad 5 lat temu / Jerry
 
Czyli kampania odniosła skutek, skoro już fala krytyki próbuje zakrzyczeć prawdę o tym czego Pan Bóg naucza a wraz z nim Kościół. Jak dla mnie kampania jest świetna i dobrze byłoby ją powtórzyć w innych krajach.
ponad 5 lat temu / Czytelnik
 
Kulturkamf ideowy trwa, cywilizacja śmierci kontra cywilizacja życia ! Módlmy się o Miłosierdzie Boskie !
ponad 5 lat temu / Czesław
 
ho ho ho, lewakom pali się grunt pod nogami ;) nie mogli przepuścić okazji do kontry... wydaje im się, że mogą coś zdziałać...
ponad 5 lat temu / qzyck
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.