DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Wysłuchanie Polski w Luksemburgu zakończone. Czy eurokraci nałożą na Rzeczpospolitą sankcje?

Wysłuchanie Polski w Luksemburgu zakończone. Czy eurokraci nałożą na Rzeczpospolitą sankcje?
Fot. Marek Lapis / FORUM

Około 21.40 zakończyło się w Luksemburgu wysłuchanie Polski w sprawie praworządności. Najpierw przez kilka minut zarzuty wobec reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości, jaką realizuje obóz Zjednoczonej Prawicy, przedstawiał wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Następnie polska delegacja przez kilkadziesiąt minut tłumaczyła unijnym ministrom, na czym polegają wprowadzone w Polsce reformy.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji wysłuchania salę opuścili ministrowie z Niemiec, Włoch, Grecji, Czech i Łotwy. Co ciekawe nasi zachodni sąsiedzi poinformowali, że będą reprezentowani przez… francuską minister.

 

W czasie rozpoczynającego środową debatę wystąpienia wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans skrytykował przeprowadzone w Polsce reformy sądownictwa. Eurokrata podkreślił, że oskarżenia rządu w Warszawie wobec przygotowanych przez Brukselę dokumentów w tej sprawie są bezpodstawne, ponieważ… podobną krytykę zmian w sądownictwie podzielają też inne organizacje międzynarodowe.

 

Po wstępie wiceszefa KE głos zabrał polski minister ds. europejskich Konrad Szymański, a także eksperci Kancelarii Premiera i MSZ. „W opublikowanej jeszcze przed posiedzeniem argumentacji resort spraw zagranicznych bronił reform, wskazując m.in., że wprawdzie sześcioletnia kadencja pierwszego prezesa Sądu Najwyższego jest zapisana w konstytucji, ale mogą zajść okoliczności, w których ta kadencja będzie faktycznie krótsza”, poinformował portal interia.pl.

 

 

 

Po polskiej prezentacji na wysłuchaniu rozpoczęły się pytania ze strony państw członkowskich. Padło ich łącznie 16 i zostały zadane przez przedstawicieli 13 państw unijnych.  Po zadaniu ostatniego wysłuchanie zostało zakończone.

 

Sprawę praworządności w Polsce powinniśmy rozwiązać poprzez dialog; jestem do dyspozycji polskich władz, by kontynuować ten dialog – powiedział Frans Timmermans po zakończeniu wysłuchania.

 

 

 

Sprawa praworządności w Polsce i dalszych kroków w procedurze art. 7 traktatu będzie dyskutowana na następnym spotkaniu Rady UE ds. Ogólnych – przekazała Ekaterina Zachariewa, bułgarska minister.

 

 

Źródło: interia.pl, wpolityce.pl

TK


DATA: 2018-06-27 15:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ministrowie Niemiec, Włoch, Grecji, Czech i Łotwy opuścili salę. Będzie ich reprezentowała minister z Francji. To znaczy, że argumentacja Polski nie ma znaczenia, wszystko jest już na sztywno ustalone i głos tych państw jest pewny i już definitywnie określony.
ponad 2 lata temu / Ireneusz
 
Nie będą już nam budować ścieżek rowerowych- ?
ponad 2 lata temu / Dyzio
 
?? Sprawę praworządności w Polsce powinniśmy rozwiązać poprzez dialog; jestem do dyspozycji polskich władz, by kontynuować ten dialog ? powiedział Frans Timmermans po zakończeniu wysłuchania.? A polskie władze powinny powiedzieć, że tę sprawę zakończymy w wewnętrznym referendum o opuszczeniu przez Polskę struktur UE!
ponad 2 lata temu / Stefan Jr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.