DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Wysłał newsletter z homobadaniami, został zwolniony z pracy

Wysłał newsletter z homobadaniami, został zwolniony z pracy

Mieszkający w Kanadzie Polak, mimo dobrych wyników w pracy, został zwolniony. W newsletterze, jaki wysłał do swoich klientów, zamieścił bowiem informację o wynikach badań obnażających szkodliwość homozwiązków.

 

Andrzej Ciastek od 20 lat mieszka w Kanadzie. Jest agentem nieruchomości w firmie RE/MAX. Miał dobre wyniki. Zdobywał przychylność klientów między innymi poprzez załączanie do newsletterów ciekawostek opartych na badaniach socjologicznych czy psychologicznych, o których informacje czerpał z pism opiniotwórczych i popularno-naukowych.

 

Jego problemy zaczęły się wtedy, gdy w newsletterze zamieścił wyniki badań prof. Marka Ragnerusa z Uniwersytetu w Teksasie. Ciastek powołał się na tygodnik „Sieci”, w którym ukazał się artykuł opisujący wyniki tych badań.

 

Naukowiec podsumował w nim wyniki żmudnych badań, przeprowadzonych na grupie 3 tys. dorosłych Amerykanów wieku 18 do 39 lat. Raport pt. „Nowe badania struktury rodziny" prezentuje wpływ rodzaju rodziny (homoseksualnej i heteroseksualnej) na wychowanie dzieci, przeanalizowany w kluczu 40 kategorii zachowań emocjonalnych i społecznych.

 

Badania mają charakter naukowy, co zostało dwukrotnie dowiedzione, również przez powołaną na wniosek protestujących środowisk LGBT, specjalną komisję naukowców Uniwersytetu Texas w Austin. Badania prof. Regnerusa uznano za wiarygodne i rzetelne, a zarzuty pod jego adresem określono, jako bezzasadne. Raport opublikowany został w prestiżowym, naukowym piśmie Social Science Research.

 

Ciastek zamieścił w newsletterze krótką informację o treści: „wśród wychowanków par homoseksualnych jest ponad trzy razy więcej bezrobotnych niż wśród osób wychowanych w pełnych rodzinach”.

 

Od tego momentu Ciastek zaczął mieć problemy. Dwóch klientów nazwało go "homofobem", straszyli, że zawiadomią prasę i pracodawców. Jednak skala działań, jakie podjęto przeciwko Polakowi, wskazuje, że sprawę musieli wziąć na warsztat homoaktywiści. Skargi bowiem zostały wysłane do wszystkich możliwych instytucji: na policję, do komórki odpowiedzialnej za licencjonowanie agentów nieruchomości, do firmy RE/MAX do Komisji Obrony Praw Człowieka. Uruchomione zostały też media.

 

Nie pomogły tłumaczenia Ciastka, że nie chciał nikogo obrazić, a informacja dotyczyła ciekawych wyników badań. W końcu, w rozmowie z jedną z gazet przeprosił urażonych ta informacją. To jednak nadal było zbyt mało. Polak został wezwany na policję i został pouczony przez funkcjonariuszy z wywiadu tropiących nietolerancję i propagujących różnorodność o politycznej poprawności. Policjanci stwierdzili, że to, co napisał nie było jeszcze „mową nienawiści”, ale było jej bliskie.

 

W końcu agencja, dla której pracował Ciastek, zwolniła go i odcięła się od jego działalności. Przedstawicielka agencji, Christine Martysiewicz oświadczyła, że w RE/MAX nie ma miejsca na żadne zachowania dyskryminacyjne.


 

Źródło: wpolityce.pl

ged


DATA: 2013-05-07 14:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Oli: Zakłamane to są badania z 2002 roku, mówiące że dzieci wychowywane przez homoseksualistów, są tak samo dobrze wychowywane jak przez heteroseksualistów. Dr Quick wykazała, że tamte badania są w 57% przekłamane.
ponad 5 lat temu / Volan
 
Nie dajmy się zwariować i nie pozwólmy się wziąć pod but dewiantom seksualnym. Przecież to pan Ciastek jest osobą pokrzywdzoną, sponiewieraną i szykanowaną a nie grupka pederastów.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Badania zakłamane :) pewnie! WIdzę, że propaganda nawet w komentarzach aktywna. Zakłamana to jest ideologia co nas szczuje aberracjami!!!
ponad 7 lat temu / mataleo
 
Do "olki" ( tu jej post: olka Dobra decyzja. Nie można szerzyć nienawiści pod płaszczykiem wiary.) Mogła byś dziewczyno schować swoją głupotę, jak czynią to inni, ale ty wolisz chwalić się nią publicznie i pewnie poczytujesz to sobie za cnotę. Gdyby głupota bolała, to ty wyła byś z bólu!
ponad 7 lat temu / kitek
 
"Dobra decyzja. Nie można szerzyć nienawiści pod płaszczykiem wiary." Chyba raczej nie można mówić prawdy wtedy, kiedy jest ona niewygodna dla pewnych środowisk. Czekam aż wobec tego naukowca wyciągnięte zostaną konsekwencje, specjalna komisja uniwersytecka w tym celu powołana, nie znalazła żadnych nieprawidłowości w cytowanym badaniu
ponad 7 lat temu / Ravine
 
" Szkoda tylko, że wewnętrzny audyt w tym piśmie, wykonany po publikacji tego badania, uznał, że badanie nigdy nie powinno zostać na jego łamach opublikowane: Szkoda że przed publikacją nikt nie zauważył w tych badaniach nieprawidłowości. Dopiero jak rozpętano burzę wewnętrzny audyt się obudził. Chociaż z drugiej strony ciężko się temu dziwić, po co komu konflikt z homoterrorystami. Tak przy okazji to nie są jedyne badania, które pokazują że rodzice "dwa takie same klucze" to jednak nie to samo co rodzice "pasujący do siebie klucz i zamek". W połowie lat 90. australijski socjolog przeprowadził badanie z którego wynika, że dzieci par homo rozwijają się nie tylko gorzej niż dzieci z hetero małżeństwa, a nawet gorzej niż dzieci z hetero konkubinatów. Co stanowi świetne uzupełnienie dla wady badania Ragnerusa (Sotirios Sarantakos, ?Children in three contexts: Family, education and social development,? Children Australia 21, No. 3 (1996): 23-31.)
ponad 7 lat temu / Nieznany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.