DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Wyrzucona z klubu fitness za krytykę proaborcyjnych protestów. Ordo Iuris interweniuje

Wyrzucona z klubu fitness za krytykę proaborcyjnych protestów. Ordo Iuris interweniuje
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wpis na Facebooku stał się przyczyną wykluczenia kobiety z klubu fitness w województwie wielkopolskim. Wyraziła ona poparcie dla wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej i krytycznie oceniła proaborcyjne manifestacje. Instytut Ordo Iuris podjął interwencję w tej sprawie, kierując do klubu wezwanie przedprocesowe, w którym domaga się przeprosin. W przeciwnym razie, prawnicy wystąpią na drogę sądową.

 

Kobieta była członkiem klubu od dwóch lat i regularnie uczęszczała na prowadzone w nim zajęcia.  Powodem jej wykluczenia był post, opublikowany przez nią na jej prywatnym profilu na Facebooku. Jego treść dotyczyła poparcia dla wyroku TK z 22 października. Znalazła się tam również krytyka zachowań uczestników nielegalnych zgromadzeń proaborcyjnych, na których dochodziło m.in. do aktów wandalizmu, obrazy uczuć religijnych i innych działań mogących naruszać prawo.

 

Po kilku dniach od opublikowania wpisu, kobieta chciała zapisać się na zajęcia w klubie fitness. Okazało się jednak, że jest to niemożliwe, gdyż wyrzucono ją z klubowej grupy na Facebooku, a jej członkostwo zostało anulowane. Ponadto, na wewnętrznej grupie klubu, trenerka, do której kobieta uczęszczała na zajęcia, opublikowała post informujący innych członków klubu, że odmawia kobiecie uczestnictwa w prowadzonych przez siebie zajęciach.

 

„Pani, która się do nas zgłosiła, nie miała zamiaru nikogo obrazić i tego nie zrobiła, a jedynie wyraziła opinie o kontrowersyjnych wydarzeniach, które mają miejsce w całym kraju. Działania klubu fitness naruszają dobra osobiste poszkodowanej i są dyskryminacją ze względu na wyznawany system wartości. Do celów statutowych Ordo Iuris należy m.in. pomoc osobom, których wolność wyrażania poglądów jest naruszana, dlatego też zdecydowaliśmy się objąć sprawę programem bezpłatnej pomocy prawnej” – zaznaczył mec. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Źródło: Ordo Iuris

TK


DATA: 2020-11-30 14:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba się na coś zdecydować:jak usługodawca odmówi drukowania plakatów lgbt to naszym zdaniem wolnosc gospodarczą i prawo do swoich pogladow, ale jak Club fitness odmawia uczestnictwa w zajęciach osobie prolife to już dyskryminacja...
1 miesiąc temu / Niezdecydowany
 
Jak drukarz odmawia to dobrze a jak fitnes odmawia to źle? Myślę że klauzula sumienia działa w każdą stronę
1 miesiąc temu / Taj
 
Nie rozumiem to czy pokrzywdzona pani była członkinią klubu czy zamierzała się do niego zapisać. Z treści artykułu brzmi nie jednoznacznie?
1 miesiąc temu / Dociekliwy
 
Niestety ludzie są po prostu głupi. Nie dotrze się do nich w żaden sposób - sama mam trudności w pracy czy w szkole, ponieważ większość osób popiera strajk. Nawet nie wchodzę z nimi w polemikę, bo jak przebić argument, że "moje ciało to mój wybór"? Do osoby, która nie wierzy w Boga albo "wierzy" i wyznaje też kult ciała i jednostki nic nie dotrze...nic.
1 miesiąc temu / M
 
Nawet nie usiłują dociec jaka jest prawda: zabójstwo dziecka czy nie. Nawet mięśniacy intuicyjnie wypełniają założenia ideologii neomarksistowskiej - wszystko ma potwierdzać z góry przyjętą tezę. Tak samo czyni obecne środowisko postnaukowe post- bo nauka już nie istnieje albo zeszła do podziemia - wszystkie odkrycia, które zdają się potwierdzać teorię Darwina o ewolucji gatunków są szumnie zamieszczane na pierwszych stronach neomarksistowskich gazet i portali niestety większość jest taka. A wszystkie fakty i znaleziska, które zaprzeczają tej teorii są zamilczane mimo podnosznia przez nielicznych już badaczy poszukiwaczy prawdy a więc prawdziwych naukowców głosu. Klasycznym przykładem jest znany przypadek gdy "naukowcy" na podstawie znalezionego zęba odtworzyli całego dinozaura - nawet chyba z upierzeniem. Wystawili to w jakimś muzeum. A gdy badania wykazały, że był to ząb świni, po cichu usunęli to straszydło z wystawy.
1 miesiąc temu / czloax
 
W swoim dziele sam Darwin zastrzegł, że jeżeli w świecie biologii zostanie odkryty mechanizm złożony z części, który bez jednej z nich nie mógłby działać, należy uznać jego teorię za błędną. Takie mechanizmy zostały odkryte ale ... zostały właśnie zamilczane. Udaje się że się ich nie widzi. Albo polewa wodę - bezpłciowy stek absurdalnych wyjaśnień.
1 miesiąc temu / czloax
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.