DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Wyrzuceni za terroryzm. Australia pozbawia obywatelstwa za związki z Państwem Islamskim

Wyrzuceni za terroryzm. Australia pozbawia obywatelstwa za związki z Państwem Islamskim
© Merlin Meuris / Reporters Reporters / GYS / Forum

Władze Australii pozbawiły obywatelstwa pięć osób, które brały udział w działaniach Państwa Islamskiego. Od 2015 roku, czasu w którym społeczność międzynarodowa podjęła zdecydowane kroki przeciwko kalifatowi ISIS i samej organizacji w różnych częściach świata, w Australii obowiązuje prawo, zezwalające na odebranie obywatelstwa osobom zaangażowanym w terroryzm.

 

Australijski minister do spraw migracji i ochrony granic Peter Dutton, informując o pozbawieniu obywatelstwa pięciu osób stwierdził, że osoby powiązane z ISIS działały przeciwko interesom państwa, a kontaktując się z organizacją terrorystyczną dokonały wyboru i same zdecydowały się opuścić społeczność kraju. Z poprawki do przepisów krajowych, mówiących o możliwości odebrania obywatelstwa, władze w Canberrze nie korzystały często. Od 2015 roku obywatelstwo Australii straciło tylko sześć osób.

 

W obawie o porządek publiczny także w kwestii polityki imigracyjnej resort kierowany przez Petera Duttona prowadzi twardą politykę. Nielegalnych imigrantów, złapanych na australijskich wodach terytorialnych odstawia do zamorskich ośrodków dla łamiących prawo przybyszów w Papui – Nowej Gwinei lub w Nauru. Tym dwóm państwom Australia płaci za prowadzenie obozów dla imigrantów, nie przyjmując ich na swoim terytorium i pozbywając się problemów z zapewnieniem spokoju własnym obywatelom.

 

Szczególnie duża ostrożność wobec radykałów islamskich wynika z własnych doświadczeń Australii. W listopadzie 2017 roku zatrzymano tam 20-letniego Australijczyka, który planował w czasie świętowania Nowego Roku zamach w centrum Melbourne, drugim co do wielkości mieście Australii, liczącym prawie 5 mln mieszkańców. Przy młodym mężczyźnie znaleziono materiały i instrukcje wytworzone przez Al-Kaidę. Prawdopodobnie zamach w Melbourne miał być karą za zaangażowanie wojska australijskiego w operacjach przeciwko ISIS i innym ugrupowaniom bojowników islamskich na Bliskim Wschodzie. Operację lotniczą przeciw Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku, w ramach koalicji pod przywództwem USA, lotnictwo australijskie zakończyło w grudniu 2017 roku.

 

Jan Bereza

24 Kanał, Islam Today, Korrespondent.net


DATA: 2018-08-10 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I co z tego, gdy promują nie mniejsze zło w innej postaci. Obłuda.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.