DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Wyrok w procesie byłego wiceszefa BOR. Był odpowiedzialny za zabezpieczenie wizyty w Smoleńsku

Wyrok w procesie byłego wiceszefa BOR. Był odpowiedzialny za zabezpieczenie wizyty w Smoleńsku
Fot. Krystian Maj / Forum

Półtora roku więzienia w zawieszeniu – to werdykt warszawskiego Sądu Apelacyjnego, wydany wobec generała Pawła Bielawnego. Był on oskarżony w procesie o nieprawidłowości związane z ochroną wizyt w Smoleńsku wiosną 2010 roku.

 

To pierwszy wyrok za katastrofę rządowego tupolewa 10 kwietnia 2010 roku. Sąd na posiedzeniu przeprowadzonym w ostatnim dniu marca podtrzymał orzeczenie pierwszej instancji, co ogłosił dopiero w środę.


Generał Paweł Bielawny, zastępca dowódcy Biura Ochrony Rządu w czerwcu zeszłego roku został skazany na 1,5 roku w zawieszeniu. Apelacja odbyła się na wniosek obrony.


Bielawny nie poczuwał się do odpowiedzialności i konsekwentnie wnosił o uniewinnienie. Prokuratura uznała, iż zaniechanie przez generała obowiązków związanych z nadzorem BOR nad wizytami, na czele których stali: Donald Tusk (7 kwietnia 2010 r.) oraz Lech Kaczyński (10 kwietnia) „skutkowało to znacznym obniżeniem bezpieczeństwa ochranianych osób, czym działał na szkodę interesu publicznego, tj. zapewnienia ochrony prezydentowi RP i prezesowi Rady Ministrów”. Oskarżenie dotyczyło także naruszenia interesu prywatnego prezydenta, jego małżonki oraz urzędu premiera. 


Akt oskarżenia, który trafił do sądu w czerwcu 2012 r. obejmował także zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach dotyczących delegacji pracownika BOR do Smoleńska.


Przed stołecznym Sądem Okręgowym toczy się w związku z katastrofą smoleńską proces pięciu osób, w tym szefa kancelarii byłego premiera Tuska – Tomasza Arabskiego. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu 10 kwietnia.

 


Źródło: tvp.info/IAR

RoM
 


DATA: 2017-04-12 19:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.