DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Wypowiemy wojnę każdemu. Ale nie aborcjonistom

Wypowiemy wojnę każdemu. Ale nie aborcjonistom
fot.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

Cała wojenka związana z obsadą fotela przewodniczącego Rady Europejskiej utwierdza w przekonaniu, że jeśli ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiemu na czymś naprawdę zależy, jest gotowe „pójść na noże”. I to z całym światem, a przynajmniej z elitami rządzącymi UE. Po raz kolejny więc pojawia się pytanie: dlaczego w przypadku obrony życia nienarodzonych tej determinacji i odwagi zabrakło.


Sprawa reelekcji Donalda Tuska rozgrzała polityczne emocje. Parlamentarni oponenci z PiS i PO kolejnymi wypowiedziami dolewali oliwy do ognia. A przecież stawka, o którą toczyła się gorąca batalia była śmiesznie niska. Kim bowiem jest przewodniczący Rady Europejskiej? Bez względu z jakiego kraju pochodzi osoba zasiadająca w tym fotelu, pozostaje przecież wyłącznie pacynką w rękach faktycznych decydentów trzymających ster władzy w UE.

 

Warto przypomnieć, iż kiedy Donald Tusk został wybrany na wspomniany eurourząd po raz pierwszy, PiS i wspierający tą partię publicyści robili co mogli, aby zdeprecjonować wagę tej elekcji. Powietrze przecinały wówczas – doskonale obnażające prawdę o nowej fusze byłego premiera – żarty o „królu Europy”, czy „gościu, który będzie parzył kawę eurokratom”. Czy coś się zmieniło od tego czasu? Czy Rada Europejska otrzymała jakieś wyjątkowe kompetencję? Wreszcie, czy w unijnej układance zmienił się układ sił? Oczywiście, że nie! UE od dawna jest sterowana z Berlina, a prymat niemieckich interesów stanowi w unijnych strukturach suprema lex. Nic nowego.

 

W tym kontekście, pojawiające się dziś, a płynące z sympatyzujących z partią rządzącą mediów utyskiwania, mówiące o niemieckim dyktacie oraz o związkach Donalda Tuska z Berlinem, brzmią co najmniej niepoważnie. Unoszący się jęk zawodu i rzucanie coraz mocniejszych słów adresowanych pod adresem nieoglądającej się na niczyje zdanie euromachiny można skomentować krótkim: a co w tym zaskakującego? Czyż wcześniej nie było to oczywistą oczywistością? Dlaczego teraz tak bardzo się oburzacie?

 

Jeszcze zabawniej brzmią tnące medialną przestrzeń wyrazy zawodu z powodu postawy premiera Orbana i Grupy Wyszehradzkiej, którzy to nie poparli polskiego kandydata do fotela przewodniczącego RE, Jacka Saryusz-Wolskiego. Trudno dociec, czego spodziewały się zastępy „zawiedzonych”. Wszak nie od dziś wiadomo, że państwa nie mają przyjaciół tylko interesy… Czy postrzegany jako geniusz strategii prezes Jarosław Kaczyński mógł o tym zapomnieć?

 

Na całą tą rozgrywająca się na naszych oczach eurohucpę warto spojrzeć z perspektywy politycznych priorytetów. Tak, o priorytety własnej partii politycy PiS potrafią toczyć zaciekłe boje. Nie należą do nich niestety sprawy ważne dla katolików – a przede wszystkim ochrona życia nienarodzonych. Przypomnijmy sobie, jakie argumenty wystarczyły aby PiS utrącił obywatelską inicjatywę „Stop aborcji”? Mówiono, że to spowoduje konflikty, że trzeba uważać na efekty „czarnych marszów”, że trudno iść na wojnę na wszystkich frontach, że trzeba do wszystkich decyzji podchodzić z rozwagą itp.

 

Obserwując determinację z jaką PiS podszedł do kwestii obsady mało znaczącego eurofotela i aferę jaką z tego powodu rozpętał w Europie, coraz bardziej oczywistym staje się, że w sprawie zakazu aborcji feministyczne manifestacje stanowiły tylko wygodną wymówkę. Gdy bowiem prezesowi PiS na czymś zależy – czy to na przejęciu Trybunału Konstytucyjnego czy też na upokorzeniu osobistego wroga – będzie ku temu dążył nie zwracając uwagi na media, protesty i lewaków na ulicach.

 

Już wkrótce bitewny kurz opadnie. Jednak w krajobrazie, który się ukaże naszym oczom, wciąż będzie miejsce dla morderczego procederu aborcji. No, ale co tam dzieci nienarodzone, skoro eurokratom zadaliśmy bobu!

 

 

Łukasz Karpiel

DATA: 2017-03-14 09:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

P I S Wyrzucił do kosza ustawę zakazującą zabijanie dziec poczętych pomocą socjalną nie przyczynią się do ograniczą rzezi dzieci poczętych . W Ewngelium Vite jest mowa o zakazie aborcji .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Proszę zerknąć do encykliki Evangelium Vitae. Tam w części dedykowanej politykom jest napisane, że mają obowiązek systemowo chronić życie, ale jest też zaznaczone, że może ich [niestety] ograniczać różnorodność poglądów i opór społeczny [tu potrzebna jest mądrość ...]. Napisane jest też, że politycy muszą stwarzać warunki ekonomiczne i społeczne pozwalające swobodnie odrzucać pomysł aborcji. I ten rząd to robi - 500+, mieszkanie+, wzrost płacy minimalnej, to wszystko jest żywcem przepisane z Encykliki. Nigdy dotąd nie było Ekipy, która tak pilnie by ją realizowała. To może weźcie Panowie przykład z Episkopatu - zamiast pouczać Kaczyńskiego jak się robi politykę, trzymajcie się zadań wyznaczonych mediom, czyli edukowaniem społeczeństwa. Miłego dnia i powodzenia!
ponad 2 lata temu / Sweet Dreams
 
BŁ KS JERZY POPIEŁUSZKO "PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM"
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Dokładnie tak, należy czynić wysiłki aby wpływ zła osłabić. Temu celowi na pewno nie służy zachwalanie PiS za to, że niweczy wysiłki katolików mające na celu ograniczenie mordowania dzieci. I vice versa: mniej gardłowania w imieniu Prezesa.
ponad 2 lata temu / do Teresa
 
@ "do Teresa" --> ?Jeśli nie potrafisz tego dokonać, aby w jakiejś sprawie zwyciężyło dobro, czyń przynajmniej wysiłki, aby wpływ zła jak najbardziej osłabić? - (św. Tomasz More). (mniej gardłowania!)
ponad 2 lata temu / Teresa
 
Marian Co Pan za banialuki wypisuje? Ochrona życia to nie ziemniaki tylko poważna sprawa,
ponad 2 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "50087"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.