DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Wyłonią „Miłosiernego Samarytanina”

Wyłonią „Miłosiernego Samarytanina”
fot. abcdz2000 / sxc.hu

Trwają wybory „Miłosiernego Samarytanina”. Do 1 marca 2013 roku można zgłaszać kandydatury do plebiscytu, którego organizatorem jest Wolontariat św. Eliasza, działający przy karmelitach w Krakowie.

 

Jak wyjaśnia o. Stanisław Wysocki, celem akcji jest propagowanie nauczania  Ojca Świętego Bł. Jana Pawła II, który napisał w „Salvifici Doloris”, że „Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka”. - Pragniemy pokazać ludzi szlachetnych, dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca. Pokazać i podziękować ludziom budującym na co dzień „kulturę miłości”, o której nauczał i tak często zapraszał do budowania nasz Papież – mówi o. Wysocki.

 

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach, pierwszej, pracownika służby zdrowia, dla którego praca i pomoc chorym nie jest tylko i wyłącznie „praca zarobkową”, ale jest postrzegana jako swoistego rodzaju powołanie. Druga kategoria to osoby nie należąca do żadnej organizacji charytatywnej, która stara się żyć i realizować przykazanie miłości pomagając innym w potrzebie, oczywiście na miarę swych możliwości.

 

Głosując należy podać: imię i nazwisko, adres lub nr telefonu, osoby, którą uważamy za godną wyróżnienia wraz z kilkoma słowami motywacji. „Głosy” można także przesłać listownie na adres:  Wolontariat św. Eliasza, Skr. Poczt. Nr 63 UP Kraków 47, ul. Okólna 4 30-682 Kraków a także pocztą elektroniczną na adres [email protected]

 

Zakończenie wyborów i wręczenie statuetki „Miłosiernego Samarytanina” odbędzie się 22 marca br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

 

 

pam


DATA: 2013-02-25 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.