DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Wykluczenie na uczelni. Studenci represjonowani w imię poprawności politycznej idą do sądu

Wykluczenie na uczelni. Studenci represjonowani w imię poprawności politycznej idą do sądu
źródło: pixabay.com
#KANADA    #WYKLUCZENIE    #STUDENCI    #PRO LIFE    #TRUDEAU    #TORONTO    #KAMPUS    #ROZPRAWA    #SĄD    #ABORCJA

Kanadyjscy studenci zmierzą się w sądzie z poprawnością polityczną panującą na Uniwersytecie Ryersona w Toronto. Pierwsza rozprawa odbędzie się już 24 stycznia.

 

Dwójka studentów działających w organizacji  Men’s Issues Awareness Society - MIAS (Stowarzyszenie na rzecz Problemów Mężczyzn) złożyła pozew przeciwko Związkowi Studentów przy Uniwersytecie Ryersona w Toronto. Przedmiotem sporu jest niedopuszczenie MIAS do działania przy uniwersyteckim kampusie.

 

Założona w 2015 r. MIAS uwrażliwia na wzrastającą tendencję wśród mężczyzn dotyczącą problemów w nauce, bezdomności, bezradności życiowej, a nawet częstszych skłonności do samobójstw.  Niedopuszczenie do działalności oznacza dla organizacji publiczną śmierć.

 

Pozwany Związek Studentów przy Uniwersytecie Ryersona jest opłacany z obowiązkowych składek, które później rozdziela na działalność uznawanych organizacji. Na całym kampusie działa ich około 80. Co ciekawe w ramach przestrzeni uniwersyteckiej mogą działać tak sprzeczne organizacje jak „Studenci dla Palestyńskiej sprawiedliwości” i „Studenci wspierający Izrael”. Nie ma jednak miejsca dla organizacji, które sprzeciwiają się feministycznej ideologii.

 

W 2013 r. w podobny sposób zostały wykluczone studenckie organizacje pro life. MIAS natomiast znajdowała się pod stałym ostrzałem ze strony feministek, uznających działalność organizacji za ideologiczne zagrożenie.

 

W przestrzeni publicznej uniwersytetu, która ma być miejscem wymiany myśli nie ma miejsca na dialog dotyczący problemów mężczyzn. Powstające na uczelniach „safe zones” (strefy bezpieczeństwa) nie dopuszczają możliwości debaty z wykorzystaniem intelektualnych argumentów usprawiedliwiając, to jeszcze niedostatecznym przygotowaniem studentów.

 

Same powody, dla których MIAS została wykluczona wydają się absurdalne. Argumentowano, że problemami mężczyzn zajmują się już stowarzyszenia Kobiet i Transów (Women and Trans Collective) oraz, że podejmowanie takich tematów jest nieuzasadnione ze względu na uprzywilejowaną pozycję mężczyzn w historii.

 

Wykluczenia na kanadyjskich uniwersytetach mają też miejsce w innych miastach. Organizacja pro life „Speak for the Weak” (Wstaw się za słabymi) straciła swój status dzięki Stowarzyszeniu Studentów przy Uniwersytecie Durham w Ottawie. Stowarzyszenie argumentuje, że dopuszczenie organizacji pro life wspomoże budowę „systemu totalnej opresji” i pogwałci „prawa człowieka”. Wszystko to na podstawie podejścia „Speak for the weak” do tematu aborcji.

 

Wobec nasilających się represji studenci postanowili skierować sprawę do sądu. Wskazują że odmawia się im środków na działanie, mimo że składki są obowiązkowe dla wszystkich. Ponadto wskazują na sprzeczność pomiędzy statusem związku, w którym wymienione są takie wartości jak wolność słowa, wolność do wypowiedzi i wolność poglądów a działaniami, które jawnie je łamią.  Pierwsza rozprawa zaplanowana została na 24 stycznia 2018 roku.

 

Źródło: thepostmillennial.com

PR


DATA: 2018-01-23 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakie są sądy w Kanadzie, widać w przypadku Mary Wagner. Studenci są bez szans.
ponad 1 rok temu / mack
 
Takich spraw w Kanadzie chyba nie rozstrzyga ława? Tamtejsza kasta sędziowska sprawia wrażenie dość niezawisłej od normalności, obym się mylił.
ponad 1 rok temu / Terebesz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "57757"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.