DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Kajetan Rajski

Wyklęci czy Niezłomni?

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


nie lubię patrzenia -czarny -biały - zwłaszcza jeśli chodzi o wojnę ,książka "Skazy na pancerzach" jest napisana rzetelnie i autor bardzo się starał o obiektywizm
ponad 2 lata temu / lil
 
myślę, że można by używać nazwy NIEZŁOMNI - WYKLĘCI. z akcentowaniem Niezłomnych. jeszcze dziś są usuwani z pamięci i z serc co nie znaczy , że my Ich wyklinamy. Młodzież z Wrocławia już walczy o to by NIEZŁOMNI nie byli wyklęci.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Zgadzam się z Autorem. Wyklęci.
ponad 5 lat temu / Piotr
 
jutro, tj. w środę 4 marca o godz. 9.30 na Łączce na Powązkach zostanie odprawiona Msza św. Requiem.
ponad 5 lat temu / edek
 
Jasne ze wykleci, bo nie tylko, ze ich bestialsko katowano, psychicznie torturowano i zabito na koniec, to jeszcze pochowac zwlokow nie pozwolili, a na koniec, kaci pogrzebali swoje nedzne trupy nad glowami naszych bohaterow. Naszczescie nasi wykleci wychodza i otwarza oczy Polakom na ich straszny los!
ponad 5 lat temu / Janusz z Kolonii
 
Niezłomni, to chyba właściwe określenie. Aha, @Han - to nie była największa partyzancka bitwa na Świecie tylko w Polsce. Trochę pokory.
ponad 5 lat temu / Stormer
 
Jasne, że "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"! Ta nazwa nie ma w sobie niczego negatywnego, wręcz przeciwnie. Uważam, że się przyjęła, dobrze oddaje istotę tematu i jest intrygująca. Kto się zainteresuje i trochę poczyta o Żołnierzach Wyklętych ten zrozumie sens słowa "wyklęci". PS Czy naprawdę myślicie, że ktoś w innych krajach formułując nazwy dotyczące swoich bohaterów czy wydarzeń historycznych przejmuje się tym jak to się będzie tłumaczyć na inne języki???
ponad 5 lat temu / abc
 
nasz pan prezydent ma na ten temat własne zdanie...
ponad 5 lat temu / cracovianin88
 
@Han: największa partyzancka bitwa odbyła się nad Sutjeską. Osuchy, to największa bitwa w Polsce.
ponad 5 lat temu / Stormer
 
Wierni Bogu i Polsce
ponad 5 lat temu / Antyadolf
 
Niezłomni!
ponad 5 lat temu / Leo
 
Weźcie jeszcze pod uwagę nasze dzieci i wnuków oraz społeczność międzynarodową. Czy za każdym razem trzeba bedzie przytaczać uzasadnienie dla terminu \'wyklęci\'? Termin \'niezłomni\' takiego wyjaśnienia nie wymaga. Wprowadzając termin \'wyklęci\' ułatwiamy naszym wrogom manipulacje podobne do \'polskich obozów zagłady\'. Ciekawe jak termin \'wyklęci\' będą tłumaczyć na inne język. Tu widzę największe pole do manipulacji. Termin \'niezłomni\' takich zagrożeń nie stwarza.
ponad 5 lat temu / Emanuel Czyżo
 
Żołnierze Niezłomni byli wyklęci przez bandytów różnej maści. Dla nas są wzorami odwagi, wierności, Ojczyźnie, Rodzinie, wszystkim wartościom dla których warto żyć. Zapomniano o Zawiszy Czarnym i kłamstwo szaleje. Może rozpowszechnić "być mądrym, rozważnym, odważnym, wiernym itd...jak Witold Pilecki". Inka jest już rozpoznawalna. A mamy tak dużo Bohaterów do naśladowania.Cześć Ich Pamięci.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Jestem synem partyzanta AK z Puszczy Solskiej, gdzie odbyła się największa bitwa partyzancka na świecie pod Osuchami. I co by tu nie mówić określenie ukute przez komunistycznych dewiantów - Żołnierze Wyklęci wywołuje u nas po prostu rozpacz. To nie są żadni "wyklęci" - to BOHATEROWIE!!! Czy do ciągle musimy pleść słowami ubeckich zbrodniarzy, którzy do dzisiaj biorą po kilka tysięcy emerytury? To właśnie dla nich partyzanci byli "przeklętymi". Czy w końcu dotrze do całej tej naszej gawiedzi, że to byli żołnierze Armii Krajowej, WiN, Bch, którzy naprawdę walczyli z Niemcami, a potem ze zniewoleniem sowieckim? A może partyzant akowski to już terrorysta? Antysemita i jeszcze może setki innych określeń uknutych przez synalków ubecji??? Może w końcu przyszedł czas, żeby raz na zawsze skończyć z tą tragifarsą????!!!!
ponad 5 lat temu / Han
 
Wyklęci zostali przez pachołków Moskwy. Mamy dać czerwonym prawo pośredniego nazwania tych wspanioałych żołnierzy? To jakaś aberracja. Oni swoją postawą zasłużyli na nazwę Niezłomni. To ich określa najlepiej, to jest ich godne. Nazwa wykuta bez udziału PPR - owców i Moskali.
ponad 5 lat temu / Przemysław Zawadzki
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.