DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Wykładowca UMK w ostrych słowach skrytykował środowiska LGBT. Został zawieszony

Wykładowca UMK w ostrych słowach skrytykował środowiska LGBT. Został zawieszony
źródło: umk.pl

Prof. Aleksander Nalaskowski, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został zawieszony na trzy miesiące. Decyzja uczelni jest związana z felietonem „Wędrowni gwałciciele”, w którym naukowiec nazwał uczestników tzw. Marszów Równości m.in. „nieszczęśnikami, których dopadła tęczowa zaraza”.

 

Według władz uczelni prof. Andrzej Nalaskowski mógł dopuścić się „postępowania niegodnego nauczyciela akademickiego”. Decyzję o zawieszeniu profesora podjął rektor uczelni prof. Andrzej Tretyn.

 

W sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego zostanie wszczęte postępowanie przez rzecznika dyscyplinarnego, a od jutra profesor zostanie zawieszony na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego – powiedział we wtorek, po zebraniu kolegium rektorskiego w sprawie wykładowcy, dr hab. Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK.

 

Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik. Jeśli nie będzie głośnego sprzeciwu, to rzeczywiście Jasna Góra zostanie kiedyś zdobyta – powiedział prof. Nalaskowski w rozmowie z toruńskim dziennikiem „Nowości”. Dodał, że zaakceptuje każdą decyzję rektora.

 

Źródło: Polskie Radio, „Nowości”

TK


DATA: 2019-09-11 13:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Panie profesorze za odwagę! Jestem z Panem.
ponad 1 rok temu / Normalny
 
Popieram pana profesora
ponad 1 rok temu / T
 
A jak na tę decyzję rektora zareagowali wykładowcy i koledzy tego Uniwersytetu? Dlaczego jeszcze nie protestują przeciwko skrzywdzeniu ich kolegi!!!?? A co ze studentami Pana Profesora Nalaskowskiego? Dlaczego oni milczą??Rektor państwowej uczelni powinien zostać ukarany za dyskryminowanie szanowanego profesora, wykładowcy, który słusznie broni swoich studentów przed poddawaniem się tzw.politycznej poprawności! Jest On odważny i walczy z powszechnym dziś tchórzostwem! Rektor niech się wstydzi swojej niesprawiedliwej decyzji!
ponad 1 rok temu / A. Łaska
 
Należy zawieszać tych którzy promują lgbt!
ponad 1 rok temu / Sławomir
 
Kocham Pana profesora. Jest Pan moim bohaterem, dziękuję.
ponad 1 rok temu / Kasia
 
@John Korniszon - od kiedy to katolik ma uważać, że homoseksualizm nazwany w Biblii sodomią - czyli jednym z najcięższym grzechów - to coś normalnego?
ponad 1 rok temu / Ogórek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.