DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Wykład Baumana – nieudana prowokacja?

Wykład Baumana – nieudana prowokacja?

Czemu miała służyć obecność policjantów z prewencji, kryminalnych oraz antyterrorystów na Uniwersytecie Wrocławskim podczas spotkania z Zygmuntem Baumanem? Zapewnieniu bezpieczeństwa? Być może. Jednak w sieci pojawił się film, który każe inaczej spojrzeć na tak intensywne zaangażowanie sił porządkowych.

 

Spotkanie ze służącym w KBW i współpracującym z Informacją Wojskową promotorem marksizmu Zygmuntem Baumanem zostało przerwane przez grupę narodowców, która przypomniała przemilczane fakty z życia profesora. Młodzi ludzie wznosili okrzyki adekwatne do wojskowego i komunistycznego zaangażowania osoby majora-profesora. Po przywitaniu Baumana przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza grupa kilkudziesięciu osób zaczęła gwizdać i wznosić okrzyki „Precz z komuną”, „Norymberga dla Komuny”, „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” odnosząc się do stalinowskiej przeszłości naukowca.

 

Kwadrans później po interwencji policji, protestujący opuścili salę wykładową. Pojawiły się jednak kontrowersje związane z ogromem środków, jakie przygotowała policja do uspokojenia sytuacji. Funkcjonariusze mieli butle do rozpylania gazu oraz broń gładkolufową. W akcji wzięli udział antyterroryści pojawiający się głównie podczas akcji skierowanych przeciwko najgroźniejszym gangsterom.

 

Do sieci wyciekł film pod tytułem „zadyma i terror okiem blogera” nagrany telefonem komórkowym przez anonimowego internautę. Autor utrwalił komórką sceny z sali i pokój dowodzenia policji, a nawet ich rozmowy. Film każe inaczej spojrzeć na obecność sił porządkowych. Autor filmu sugeruje, że ich zadaniem być może nie było zapewnienie bezpieczeństwa Baumanowi a sprowokowanie ewentualnych protestujących do agresywnych zachowań. Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż internauta przez nikogo nie indagowany swobodnie poruszał się między zaangażowanymi siłami porządkowymi, które nie reagowały na jego obecność.

 

Źródło: "Rzeczpospolita"/youtube.com

luk

 

Youtube.com/Ewidenty Oszust


DATA: 2013-06-26 19:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wpis dotyczy wykładu - fakt. Organizatorem NOP & WKS Śląsk Wrocław - fakt. Co ma do tego komentarz, który dotyczy Marszu Niepodległości? Prócz weryfikacji plugawego mainstreamu proponuję zagłębić się w temat faszyzmu/nazizmu/narodowego radykalizmu etc. To różni się (i to znacznie) nie tylko wyłącznie nazwą...
ponad 6 lat temu / Obiektyw
 
@ TheModern. Gratulacje za inwencję twórczą, tylko zapomniałeś o jednej rzeczy. Polski oddział Blood&Honour i Combat 18 razem z Falangą i NOPem zostały usunięte z inicjatywy Marszu Niepodległości, ponieważ nie zgadzały się z tym ruchem, i dlatego się wyniosły. I żadnych neonazistowskich i rasistowskich symboli 11 listopada w Warszawie nie ma! Ale dla Ciebie widocznie nie ma różnicy, bo wiesz lepiej. A byłeś na Marszu? Bo ja byłem w 2011 i 2012 roku i nie widziałem tam trystyki, runów SS, ani symboli C18, więc się nie wypowiadaj łaskawie, jak nie masz potwierdzonych ostatnio informacji.
ponad 5 lat temu / Rumek14
 
szok....i jak tu ufać władzy....kto ich wybierał? ruska komuna nadal rządzi.....
ponad 6 lat temu / aga
 
Polska Policja powinna zaaresztować Baumana. Dlaczego tego nie zrobiła ?!
ponad 6 lat temu / Sedzia
 
Na sali klaszcząca to nasza nasza kształcąca się młodzież.Jakie to smutne.
ponad 6 lat temu / zofia
 
Tego potomka czerwonej gwardii należy wysłać tam gdzie jego miejsce, za Ural i kawałek dalej, niech wśród białych niedźwiedzi głosi swoje oszołomskie teksty. Co zaś tyczy się federalnych uzbrojonych po zęby, czekam z niecierpliwością dnia gdy tej bezmózgiej masie ktoś w końcu grzbiety przetrzepie, być może jak ich się spałuje to rozum przez cztery litery dojdzie do głowy.
ponad 6 lat temu / Stanisław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.