DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Potocznie tzw. ;Komuna; czyli ewolucyjna wizja rewolucji socjalno- obyczajowej jest dziełem tylko Państw Zachodu zainicjowanej przez Karola Marksa .Jednym z jej celów głównych było i jest zniszczenie chrześcijaństwa .Komunizm nigdy nie narodził by się w krajach słowiańskich takich jak wspomniana Rosja ,Nas Słowian dzieli z narodami Zachodu przepaść kulturowa w której nie ma powszechnej nienawiści do Chrześcijaństwa .
5 miesięcy temu / Marko
 
Rosja dotąd będzie "chrześcijańska" dokąd jej hierarchowie będą całować dłonie cara Putina.
6 miesięcy temu / normal
 
Oczywiście, nadzieją chrześcijaństwa może być tylko Nasz Pan Jezus Chrystus. Natomiast współczesne państwa są tylko bardziej lub mniej chrześcijańskie. W takiej doczesnej, względnej skali, które państwo jest bardziej chrześcijańskie niż Rosja. Pomijam mikroskopowe: Watykan i Liechtenstein.
6 miesięcy temu / Ryś
 
A czemu miałby zostać zaproszony?
6 miesięcy temu / do Tom Bombadil
 
Proszę się zastanowić komu pomagają dzisiejsze ataki Putina na Polskę - rządowi czy opozycji? Z Panem Bogiem.
6 miesięcy temu / jednopytanie
 
@Tom Bombadil: Odkąd został posłem, rzadko pojawia się na takich debatach. Osobiście wolę Brauna komentatora, gawędziarza i reżysera niż polityka, startującego we wszelkich możliwych wyborach.
6 miesięcy temu / bvr
 
Grzegorz Braun nie zaproszony...?
6 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
UE i USA z prawnie zatwierdzonym satanizmem jest super? Nawet komuna nie zrujnowała tak moralnie świata , tak go nie upodliła, jak UE i USA za te kilkadziesiąt. Dlaczego Matka Boża poleciła poświecić własnie Rosję? Ja myślę, że dlatego, że że Rosja jest jeszcze do odratowania, a zachód pewnie już nie.
6 miesięcy temu / Weronika
 
Cieszę się że zakuła w czerwone oczka.
6 miesięcy temu / @Ruś
 
@@Ruś Wziął to, co mu dali.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@Druh Ryszard Nawet PZPR broniła nas przed bezbożnym Zachodem, dlatego teraz takie rozczarowanie.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@@Ruś Prawda w oczy kole.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Wydaje się, że większość Polaków ma bardzo krótką pamięć, jak i luki w nauce historii. Gdy Rosja jak była jeszcze "Białą", jak postępowała z Kościołem Katolickim oraz z jego wiernymi na Kresach oraz w Priwislańskim Kraju ? A czy obecna Rosja, nie jest po części spadkobierczynią Rosji "Białej" i "Czerwonej" ? Trzeba pamiętać, że Cerkiew Prawosławna w Rosji - jako wyznanie sui generis "państwowe" - zawsze szła z władzą świecką w jednym szeregu - poza okresem, gdy była zwalczana ze względów ideologicznych, przez krwawy terror utopijnych komunistów - jako i tak jest do dzisiaj. Kościół Katolicki w Rosji, postrzegany jako zagrożenie dla władzy świeckiej przez swą niezależność od tej władzy, również Cerkiew Prawosławna jest wroga temu Kościołowi, uważając, że jest to wyznanie obce potrzebom duszy rosyjskiemu ludowi. Wiec ci, którzy uważają że Rosja obroni katolików w Polsce, przed inwazją bezbożnych ideologii z Zachodu, jawią mi się jako infantylni perfect idiot.
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Obłudniku, o to by nie było polskiego Wilna i Lwowa zatroszczył się przede wszystkim twój ukochany towarzysz Stalin.
7 miesięcy temu / @Ruś
 
@Darius Bez Stalina nie byłoby ani polskiego Wrocławia, ani polskiego Szczecina, ani polskiego Gdańska. A co do Wilna i Lwowa, to oto zatroszczył się lord Curzon.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Już przed konferencją wiadomo, że "fałszywą nadzieją" ?
7 miesięcy temu / Ryś
 
Dlaczego zmieniono tytuł debaty?????
7 miesięcy temu / Ana
 
Jesteśmy na styku dwóch światów, Wschodu i Zachodu, i zawsze chcieliśmy i chcemy być wolni, niepodlegli, suwerenni, walczymy. Walczymy, będąc sztandarem cywilizacji łacińskiej, gdy nie walczymy, sztandar upada jak na polu bitwy... A nawet gdy coś się rozgrywa na Bliskim czy Dalekim Wschodzie, to zawsze, ale to zawsze chodzi o to miejsce tutaj...
7 miesięcy temu / ROMAN
 
@Czesław- i tego samego oczekuję od polityków Polski-umacnianie naszej Ojczyzny a nie troska "co inni powiedzą ??". Zachwyty nad Putinem czy innym despotom piszacych tu komentarze to zwykła antypolska propaganda
7 miesięcy temu / Lustro
 
Towarzyszu @Rysiu-Putin wskrzesza także kult Stalina-najwieksza bestię od czasu Dzingis Chana, Propagatora systemu odpowiedzialnego za rzeź 100 mln ludzi-także własnych obywateli. Dla ciebie pewnie i Stalin jest OK, bo w młodosci miał epizod seminarzysty.....Rosja jest mistrzem świata w "grze na 2 fortepiany"- lewacki zamordyzm i pozory obrony wartosci chrzescijanskich, z byłym konfidentem KGB - Patriarchą Cerkwi moskiewskiej, Co znamienne nawet Iran przyznał się do zestrzelenia samolotu pasażerskiego a "tfuj" Putin do dzisiaj idzie w zaparte z katastrofą nad Smoleńskiem czy ukraińskiego samolotu nad Donbasem
7 miesięcy temu / Darius
 
Putin to patriota Rosji i działa jak polityk dla dobra i wielkości swego kraju. Doskonale rozumie, że musi umacniać i budować tożsamość rosyjską a jednym z filarów tej tozsamości jest chrzescijaństwo a dokładnie prawosławie. I na tym polega jego ideologia w przeciwieństwie do lewackich polityków zachodnich którzy są ideowymi ateistami a głównym ich wrogiem jest katolicyzm. Tej postawy lewactwa nie da się wytłumaczyć logiką ziemską bo to jest fanatyczna religia antykatolicka. Po prostu tak to jest. Tej postawy lewactwa nie zmieni się "nadstawiając drugi policzek". W KK musi nastapić nowa kontrreformacja
7 miesięcy temu / Czesław
 
Brawo, wreszcie ktoś ruszył ten problem! Ani Rosja, Niemcy, ani USA Tylko Najświętsza Maryja nas obroni. Powinniśmy budować własną siłę, a nie przyklejać się do tych, czy innych. Jak widzę i słyszę Korwina i nie tylko... to pytam - Konfederacjo, mogłabyś mieć kilkanaście i ponad 20%, po co wam te typki spod ciemnej gwiazdy?
7 miesięcy temu / mac
 
A prezydent Francji Emmanuel Macron jest honorowym protokanonikiem bazyliki św. Jana na Lateranie - katedry biskupa Rzymu. Czujesz idiotyzm tego rodzaju argumentacji?
7 miesięcy temu / @Ruś
 
Ortodoksyjne Bractwo Rycerskie Obrońców Bożego Grobu. \\ Obecnie prawosławny patriarcha Jerozolimy Teofil III jest Mistrzem, Przewodniczącym, Gubernatorem i Hegemonem mniszego Bractwa Bożego Grobu i rycerskiej kapituły prawosławnych Obrońców Bożego Grobu. Protektorem bożogrobców jest patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I. Wśród rycerzy są prezydenci Rosji: WŁADIMIR PUTIN i Borys Jelcyn, prezydent Republiki Białorusi Alaksandr Łukaszenka. \\ Proszę wskażać innych prezydentów - bożogrobców.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@ala wilk, pacyfiści? To ci, co "uprawiają miłość zamiast wojny" i potem zabijają własne dzieci?
7 miesięcy temu / sp
 
Co by nie mówić to Putin przynajmniej nie grzeszy herezją pacyfizmu. Napadł na Syrię, Gruzję i Ukrainę, zabił 3000 chrześcijan i 300 tysięcy muzułumanów.
7 miesięcy temu / ala wilk
 
Temat debaty jak z XVIII wieku, a Polska sama w sobie tą nadzieją nie może być, dlaczego? Jedni patrzą na Berlin, czyli śmieszne oświecenie, inni na patriarchat moskiewski, inaczej kremlowski... Zaraz, zaraz jak to się nazywało...,a tak, tak, niektórzy mówią, że pragmatyzm, inni, że elastyczność... Gdzie ta Polska i Polacy sprzed 1772...
7 miesięcy temu / ROMAN
 
Redaktor Górny zapewne będzie mógł odnieść się do swojego wywiadu z Duginem. Przyczyny budowania takiego wizerunku są propagandową kontrą do NATO. Ośrodek Studiów Wschodnich opublikował jakiś czas temu ciekawe opracowanie poruszające właśnie tę kwestię.
7 miesięcy temu / M
 
Dlaczego zamiast wyciągnąć belkę ze swego oka ciągle bazujesz na urojeniach prywatnych?
7 miesięcy temu / @Second
 
Putin buduje muzułmanom meczety. W Moskwie żyja miliony muzułmanów. Sama Rosja według przewidywań demograficznych będzie miała jedną trzecią populacji muzułmanów za kilkanaście lat. Dlaczego zamiast czytać Pismo Święte ciągle bazujące na objawieniach prywatnych? Putin wiąże się z Iranem i Turcją. Kraje, które napadna na Jerozolime. Proszę przeczytać Ezechiela 38. Persja to Iran. Czy Rosz to Rosja? Jeśli tak to biada im.
7 miesięcy temu / Second
 
Gdy wchodzilismy do UE też było dużo głosów że jest to szansa dla chrześcijaństwa a nie zagrożenie. Jak na razie pozostaje tylko ten kierunek. Liczyć na innych to jednak błąd nie tylko w kwestiach swiatopogladowych.
7 miesięcy temu / 1
 
To smutne, że łamanie praw człowieka, imperializm i wszczynanie wojen wydają się niektórym bliższe nauczaniu Chrystusa niż troska o środowisko.
7 miesięcy temu / Gal Anonim
 
Co to za dyskusja ?????? To nie powinno mieć miejsca jaka dyskusja????? Jak pułkownik kgb ma ratować chrześcijaństwo?????
7 miesięcy temu / Polska nr1
 
Kiedyś może być krajem broniącym chrześcijaństwa, bo wektor jest tam wzrostowy, w przeciwieństwie do Zachodu. Na razie jednak nie widać takich możliwości - w sensie politycznym.
7 miesięcy temu / sp
 
niestety nie. prosze sie przejechac do moskwy i okolic i do tatarstanu.
7 miesięcy temu / Fff
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.