DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@WWM - na wybory w JOWach, szkolnictwo domowe, broń pod poduszką itp mogą sobie pozwolić społeczeństwa z licznymi instytucjami demokratycznymi oraz dobrze zorganizowane społecznie, bez większej groźby anarchii i w końcu upadku-(np. na Ukrainie właśnie brak państwa w wielu obszarch , kontroli społecznej poprzez instuytucje państwa, doprowadziły ich do upadku)ps : kiedyć mówiła się "keczup" a teraz "keczap" no i coo z tego...?"antypolactwo" to zjawisko, czyli przedrostek niekoniecznie musi się oddzielac od nazwy własnej..!
ponad 2 lata temu / zbm
 
Moja córka dopiero w edukacji domowej ma czas na uspołecznianie. Często wyjeżdżamy i nic nie traci że szkoły tam gdzie jest ma szkołę pod ręką. Uczy się w swoim tępe i optymistycznie patrzy w przyszłość. Teraz nareszcie mamy czas dla siebie.
ponad 2 lata temu / Kasia
 
ludzie litości, zakazu kształcenia w domu nie wprowadzą, tylko pieniążki obetną i bardzo dobrze, bo takie domowe nauczanie prowadzi do wychowania istot całkowicie aspołecznych i nieprzystosowanych do zycia w spoleczeństwie. a jak ktoś się uprze, ze chce wychować człowieka aspołecznego, to niech to robi na własny koszt!!! nauczania indywidualnego dla chorych nie zlikwidują, bo to inna bajka.
ponad 2 lata temu / Aaaa
 
Każdy człowiek jest istotą wolną i żaden rząd nie ma prawa go tej wolności pozbawiać (kształcenie i wychowanie swoich dzieci nie jest żadnym występkiem zasługującym na karanie). Gdy chodzi o pieniądze to nie ma takiej niegodziwości, której nie popełni rząd!!!
ponad 2 lata temu / człowiek
 
No właśnie widać że jako sierota po komunie nie odróżniasz prawdziwej wolności w Bogu od fałszywej wśród zaślepionych czcicieli bożka Mamony. Nawróć się na katolicyzm, porzucając guru Korwina i przyjmując Chrystusa za Pana.
ponad 2 lata temu / do Angela M.
 
do "do asss" Mnie uczono ze Bog dal czlowiekowi rozum i wolna wole aby sam decydowal za siebie (a w przypadku rodzicow za swoje dzieci). Rozumiem ze taka konstrukcja myslowa jest zbyt skomplikowana dla sierot po komunie, ponoc katolikow, ktorzy nie znaja nawet Katechizmu, ze o podpisaniu sie jakims sensownym nikiem nie wspomne.
ponad 2 lata temu / Anglia
 
Dalej brzydzimy się korwinizmem-mikkizmem, gdyż uznajemy katolicyzm.
ponad 2 lata temu / do aaa
 
@zbm "O mało nie udało lewakom i antypolakom za pomocą waszej agentury doprowadzić do rewolucji socjalistycznej antyrodzinnej i wprowadzić skuteczny podział pomiędzy kobiety i mężczyzn, przy pomocy tzw "ustawy aborcyjnej"". Na szczęście pan prezes Jarosław Aleksander czuwał i "do rewolucji socjalistycznej" nie dopuścił. Pan prezes sprowadzi kilka milionów Ukraińców (dla niego każdy Ukrainiec to "kuzyn") i w "polskiej szkole" zrobi z nich "Polaków". Przy okazji darmowe korepetycje z polskiej ortografii dla osobnika "zbm": nie ma słowa "antypolak" - jeżeli już, to anty-Polak.
ponad 2 lata temu / wwm
 
@Maria W której szkole uczono Panią ortografii?
ponad 2 lata temu / wwm
 
Zapewne bardzo spodobał się artykuł imigrantom z północnej Afryki, rodziców dzieci muzułmańskich, a także rodziców ukraińskich pociech, że mają wsparcie waszego szacownego portalu dla ich dążeń, aby nie chodziły do "polskiej szkoły" , nie zapoznawały się z polską kulturą i historią, a ucząc się w rodzinnej atmosferze, alienowały się z polskiego społeczeństwa.Brawo...brawo!!!Rzekomo wasz portal jest "katolicki", może i tak, ale czy na pewno pro państwowo twórczo polski?-mam ogromne wątpliwości! O mało nie udało lewakom i antypolakom za pomocą waszej agentury doprowadzić do rewolucji socjalistycznej antyrodzinnej i wprowadzić skuteczny podział pomiędzy kobiety i mężczyzn, przy pomocy tzw "ustawy aborcyjnej".
ponad 2 lata temu / zbm
 
"Niekturzy"sa tak wyksztalceni, ze nie zauwazaja zdecydowanie wiekszego zagrozenia jakim jest splycona,ukierunkowana na zniszczenie rodziny,samodzielnego myslenia edukacja panstwowa(juz na poziomie szkoly podstawowej).Przypomne,ze po wojnie edukacja byla oparta w wiekszosci na tych edukowanych w domach.
ponad 2 lata temu / potato
 
W każdym mieście powiatowym powinna być katolicka szkoła podstawowa.
ponad 2 lata temu / Marcin Banach
 
Jest to ciekawe, bo PiS jest takim wielkim hameryko-fobem a w USA szkolnictwo domowe cieszy się bardzo dużą popularnością i może według mnie służyć jako świetny przykład. Ale widać, że idea państwa totalitarnego ma pierwszeństwo.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Może po prostu czas nazywać PiS właściwe - partia lewicowe z odchyleniem smoleńskim.
ponad 2 lata temu / br
 
Witamy w świecie Orwella! W totalitarnym socjalistycznym państwie nie ma miejsca na takie fanaberie rodziców. Tak samo, jak nie ma miejsca dla klasy średniej i dla republikańskich działań obywateli.
ponad 2 lata temu / obywatel
 
Dalej brzydzimy się korwinizmem-mikkizmem, czy jednak uznamy wreszcie, że to jedyna realna przeciwwaga dla marxizmu-leninizmu?
ponad 2 lata temu / aaa
 
Zgodnie z ichnią dewizą - wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu, PiSmeni zawłaszczają każdy obszar społeczno-gospodarczy, w ten sposób chcą kontrolować wszystko w kraju, naturalnie pod płaszczykiem patriotyzmu i wolności. Nie dajmy się dłużej zwodzić to sitwa antykatolicka, antypolska, antywolnościowa. Diabłu i masonom z NWO służą!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
@Antymodernista - chciałbym podzielać ten punkt widzenia, ale jest mi coraz trudniej. W sprawach w których potrzeba zmian na wczoraj - zmian nie widać, planów nie widać (a jedną, którą obywatele wzięli na siebie, właśnie uwalono w sejmie). Z kolei w sprawach za które rząd się bierze, mamy mniej więcej pół na pół zmian autentycznie dobrych, i naprawdę fatalnych. Zgadzam się że rząd nie pogłębia tych patologii nad którymi pracowała Platforma, ale litości - to zaczyna wyglądać na jakąś wykwintną formę tortur. Gość wyrywa nam paznokcie, po chwili wbiega ktoś inny, odpycha tamtego od nas... po czym zaczyna nam zdzierać pasy skóry. No, fajnie że nie wyrywają nam już paznokci. Doceniam to.
ponad 2 lata temu / Jakub Majewski
 
Skąd to zdziwienie ? Wszak mamy wyjść z pułapki średniego rozwoju,poprzez kształcenie zawodowe, głównie w zawodówkach, co będzie gwarantem innowacyjności( w ramach doboru siły roboczej). Poprzednia ekipa hołdowała hasłu "Na ugorach edukacji zaSzumilas", a obecna ? (a w tle umowy z Kanadą i USA).
ponad 2 lata temu / UPS
 
Czy rozwiązaniem nie jest założenie filii przez szkoły - centra edukacji domowej w każdym województwie?
ponad 2 lata temu / gościu od snów
 
Ten artykul pisal ktos komu wlasnie zlikwidowano taka szkołę . Niestety niekturzy na szczescie b. Nieliczni rodzice sa zagrozeniem dla dzieci statystyki o tym mowia.Przykre
ponad 2 lata temu / Maria
 
Jak widzę, co zaczyna robić nasza "prawica" to mi się nóż w kieszeni otwiera. PiS SWOIMI głosami zniweczył możliwość zatrzymania mordowania dzieci nienarodzonych (tzw. aborcja) a teraz NISZCZY możliwość edukacji i wychowywania dzieci przez ich rodziców. Odnośnie edukacji domowej to ludzie tak są ogłupiali, że jak im coś na ten temat powiesz to od razu jest reakcja, że dziecko będzie odludkiem i to szkoda dla dzieci.
ponad 2 lata temu / Rafał
 
Prosze Panstwa, mozna nie byc zadowolonym z wielu rzeczy, to fakt. Jednakze przestrzegam: jest wielu, ktorym zalezy bardzo, aby wysadzic ten rzad z siodla. Oprocz Orbana, czyj rzad obecnie jest lepszy od tego? Moze Francji? Niemiec? Anglii? Austrii? Szwecji? Kanady? USA? Moze ktos cos znajdzie?
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 
To jest rząd antypolski. To są fakty.
ponad 2 lata temu / Radek
 
PiSowczucy po raz kolejny pokazuja kim sa. Sosiły w najgorszym wydaniu. Neokatlicy, ktorzy mydla oczy i klamia zeby rzadzic, przepraszam brac kase i wciskac nas w kaganiec systmu. Rewolucja w akcji
ponad 2 lata temu / Trad
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.