DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Zarzuty przeciwko założycielowi Franciszkanów Niepokalanej wycofane!

Zarzuty przeciwko założycielowi Franciszkanów Niepokalanej wycofane!
Stefano Manelli. Źródło: Youtube / liturgiaetmusica

Oskarżenia przeciwko ojcu Stefano Manellemu, założycielowi Franciszkanów Niepokalanej, zostały wycofane. Po mniej więcej roku dochodzenia, zastępca prokuratora krajowego sądu w Avallino, dr A. Del Bene, poprosił o zamknięcie postępowania przeciwko zakonnikowi.

 

Zakon ojca Stefano Manellego jest wciąż pod zarządem komisarycznym bez podania jakiegokolwiek prawomocnego uzasadnienia przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego.

 

Ojciec Stefano Manelli był niedawno przedmiotem szczególnie napastliwej kampanii prasowej. Wydaje się być ona w rzeczywistości pobudzana i inspirowana przez kogoś z jego własnego zakonu. Towarzyszyły jej absurdalne zarzuty, plotkarskie wypowiedzi byłych sióstr, a nawet podejrzenia o morderstwo.

 

Historia Franciszkanów Niepokalanej nie pozostawiła nic, czego by nie skalano, a w środkach masowego przekazu byli tacy, którzy śledzili zalew stronniczych zarzutów, wykazując być może nazbyt dużo entuzjazmu, a zbyt mało krytycznej oceny.

 

Teraz okazuje się, że założyciel Instytutu Franciszkanów Niepokalanej został niesprawiedliwie oskarżony o wyrządzanie szkód integralności cielesnej i moralnej sióstr w zakonie w Frigento, poprzez dokonanie wobec nich przestępstw seksualnych i znęcanie się.

 

Ci, którzy są z nim powiązani, skomentowali, że „rezultat dochodzenia doprowadził do wyjaśnienia przyjętych zarzutów, przywracając sprawiedliwość i godność ojcu Stefano Manellemu, który przez jakiś czas był przedmiotem szkalujących, oszczerczych ataków, nagłośnionych przez media”.

 

Teraz, kiedy władze wydały swoje orzeczenie i okazuje się, że o. Manelli nie gwałcił, nie dręczył i nie zamordował nikogo, powraca pytanie, które należy zadać Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, jej prefektowi i jej sekretarzowi: co takiego o. Manelli zrobił oraz co zrobili Franciszkanie Niepokalanej, że zostali potraktowani z taką surowością?

 

Historia w swej ironii zapamięta, że wiadomość o oddaleniu dochodzenia przyszła dokładnie w chwili zakończenia Roku Miłosierdzia.

 

 

Marco Tosatti

Źródło: „Rorate Caeli”

tłum. Jan J. Franczak
  


DATA: 2016-12-21 14:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała Bogu!
ponad 4 lata temu / zwyczajny katolik
 
Poprawność z fałszywą miłością daje taką papkę - Panie @antymodernisto ...
ponad 4 lata temu / Soplica
 
Franciszkanie mieli nadzieję na powrót do Świętej Tradycji. Zostali zaatakowani bezpardonowo przez V-tą kolumnę w Kościele - modernistów. Niestety skutecznie.Atak modernistów na prawdy wiary trwa ! Jeśli słyszę w RM od katechizującego redemptorysty, że wiarołomni Żydzi tworzą z katolikami jeden Kościół, to zastanawiam się, gdzie kończą się wpływy heretyckiej moderny. Chyba nawet nie słyszą własnych słów wypowiadanych w trakcie Mszy Świętej : " Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie ".
ponad 4 lata temu / antymodernista
 
Tradycjonalizm zaczął być niszczony po soborze watykańskim II. Przypomnijcie sobie ile szykan spotkało abp. Lefebre\'a, tylko za to, że chciał zachować przedsoborową Mszę i przedsoborowe magisterium KK.
ponad 4 lata temu / tradycja
 
Przeszedł "drogę krzyżową" ze swym Mistrzem ... teraz zostanie "wywyższony" ...Czy tradycjonalizm był przyczyną szykan? Myślę że wierność. Wierność zgodna z Tradycją ...
ponad 4 lata temu / Soplica
 
No, tak. Diabeł, który wszelkimi metodami i przez swoich ludzi próbuje zniszczyć wszelkie dobro w Kościele i ośmieszyć go. Warto może przypomnieć, przy okazji, że właśnie zaczyna się 10-ta rocznica prowokacji i moim zdaniem najhaniebniejszego ataku I-szej osoby w Państwie - Prezydenta RP L.Kaczyńskiego na arcybiskupa warszawskiego Stanisława Wielgusa, od czasów św. Stanisława zamordowanego przez króla B. Śmiałego. Przypomnieć należy, że obaj stracili swój urząd, jak i inni, zamieszani w spisek. Tak, chodzi o Tego L.K., który klaskał razem z żoną podczas rezygnacji abp-a Wielgusa z urzędu Arcybiskupa Warszawy (film nadal na YT). Oraz tego samego L.K., który ingerencję w Ingres abp-a Wielgusa uważał za jedno z "najważniejszych osiągnięć swojej prezydentury". (Arcana prof. A. Nowak 27 lipiec 2009.)
ponad 4 lata temu / Andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.