DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Wycięte „Nie Wstydzę Się Jezusa” Roberta Lewandowskiego. TVP moralizuje w złym stylu

Wycięte „Nie Wstydzę Się Jezusa” Roberta Lewandowskiego. TVP moralizuje w złym stylu
Źródło: youtube.com/ Polonia Christiana

Telewizja Polska piętnując publicystę „Gazety Wyborczej” za jego kpinę ze sportowców przyznających się do wiary, sama zagrała nie fair. W wyemitowanym w piątkowy wieczór  w „Wiadomościach” materiale wykorzystano film z akcji „Nie Wstydzę Się Jezusa” z udziałem Roberta Lewandowskiego. Zrobiono to jednak w taki sposób, aby ukryć prawdziwe pochodzenie materiału.

 

Obraz został skadrowany. W ten sposób pozbyto się loga akcji (mt1033.pl) oraz ukryto dłonie czołowego polskiego napastnika, w których na oryginalnym nagraniu widoczny był brelok „Nie Wstydzę Się Jezusa”. Nie poinformowano też, że materiał pochodzi z kanału „Polonia Christiana” w serwisie YouTube…

 

To, że atak „Gazety Wyborczej” na polskich skoczków czyniących znak krzyża był parszywy nie pozostawia żadnej wątpliwości. O sprawie szerzej informowaliśmy w tekście Dawid Kubacki, skoki i znak krzyża. Salonowemu pisarzowi przeszkadza wiara zawodnika, więc z niej kpi”.


Cieszy więc, że problem zauważył publiczny nadawca, który przygotował na ten temat materiał informacyjny i wyemitował go w głównym wydaniu „Wiadomości” na antenie TVP1. Chciałoby się przyklasnąć i rzec: „dobra zmiana”.

 

Co ciekawe, dziennikarze TVP dostrzegli film z udziałem Roberta Lewandowskiego, który w roku 2012 wsparł akcję „Nie Wstydzę Się Jezusa” (mt1033,pl), zainicjowaną przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi, dając swoje świadectwo wiary. Niestety, tę informację publiczna telewizja postanowiła skrzętnie ukryć.

 

W „Wiadomościach” TVP nie padły więc pierwsze wypowiedziane przed kamerą „Polonia Christiana” słowa Roberta Lewandowskiego: „Nie Wstydzę Się Jezusa…”. O ile jeszcze okrojenie wypowiedzi można jakoś wytłumaczyć czasem antenowym, to jednak nie znajduje żadnego usprawiedliwienia fakt, że oryginalny materiał został wykadrowany w taki sposób, by ukryć brelok i logo całej akcji.

 

Przy okazji popełniono błąd w opisie filmu, wskazując jakoby pochodził on z czerwca 2016 roku. Owszem, materiał na kanale „Polonia Christiana” został zamieszczony w czerwcu, ale cztery lata wcześniej.

 

Kadr z materiału TVP kontra oryginał

 

Trzeba zaznaczyć, że film ów – podobnie jak inne, liczne inicjatywy podejmowane zarówno przez Stowarzyszenie, jak i Instytut im. Ks. Piotra Skargi – powstał dzięki wsparciu Darczyńców – nie zaś z publicznych środków czy przymusowego abonamentu RTV. Trudno więc inaczej niż jak „nieuczciwe” nazwać działanie publicznego nadawcy.

 

Przykre jest to, że „Wiadomości” TVP decydując się bronić znaku krzyża przed atakiem ateisty, postanowiła ocenzurować akcję i instytucję, dzięki której wyznanie wiary Roberta Lewandowskiego zaistniało w przestrzeni medialnej. Można przez to odnieść wrażenie, że chodziło tu tylko o medialną walkę (w której sprytnie skorzystano z miru otaczającego czołowych polskich sportowców i szacunku Polaków do wiary katolickiej) do uderzenia w ideologicznie wrogie medium, nie zaś o Jezusa i obronę Jego wyznawców. Czy tak powinna wyglądać „dobra zmiana” w mediach?

 

Świadectwo Roberta Lewandowskiego złożone w ramach akcji „Nie Wstydzę Się Jezusa”: 

 

 

MA

 


DATA: 2018-01-16 09:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co to znaczy "publiczna telewizja"? bo naprawdę publiczne są tylko domy w których urzędują "panienki" o znanej reputacji.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Skarga do KRRiT oraz pismo do władz TVP.
ponad 2 lata temu / One
 
Jaki ,,prezesik"taka TVP !
ponad 2 lata temu / Kaz
 
Ot, rzetelność TVP. Dlaczego oburzyli się na artykuł w Wyborczej? Tylko dlatego, że to ich medialny wróg - przecież gdyby nie można było uderzyć w opozycję, serwis informacyjny TVP z pewnością by ten temat pominął. Tak jak datę nagrania z Lewandowskim i brelok.
ponad 2 lata temu / paweł
 
może nie przeszkadzał Wiadomością brelok tylko nie chcieli aby było widać reklamę pralni?
ponad 2 lata temu / fryta
 
Dobra zmiana. Dla NICH!
ponad 2 lata temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.