DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Wyciekł tajny raport. Mowa w nim o rozpadzie UE i walce „Zachód – Wschód”

Wyciekł tajny raport. Mowa w nim o rozpadzie UE i walce „Zachód – Wschód”
fot. pixabay.com
#UE    #UNIA EUROPEJSKA    #ROZPAD    #KOMISJA EUROPEJSKA    #RAPORT    #WSCHÓD    #ZACHÓD    #WYCIEK    #KONFLIKT    #ROZPAD UE

„Wyciekły” niedawno tajny raport niemieckiego ministerstwa obrony zakłada – jako jedną z możliwości – rozpad UE i konfrontację państw zachodnich ze wschodnimi. Przewiduje się sześć potencjalnych scenariuszy, które mogą się urzeczywistnić do 2040 roku. Trzy z nich zakładają różne poziomy fragmentacji UE.

 

O raporcie zatytułowanym „Strategiczna Perspektywa 2040” Federalnego Biura do spraw Sił Zbrojnych jako pierwszy napisał „Der Spiegel”. „Wyciek” – co ciekawe nastąpił tuż przed przełomowym spotkaniem przedstawicieli państw unijnych w sprawie obrony, które – jak się oczekuje – sprawi, że ponad połowa państw przystąpi do projektu mającego na celu zwiększenie współpracy unijnej w zakresie bezpieczeństwa i obrony, by  poprawić logistykę wojskową i zasoby oraz wszcząć wspólne projekty badawcze w zakresie opracowywania nowych i doskonalenia starych typów broni.

 

Raport został przyjęty w lutym tego roku. Ministerstwo twierdzi, że analiza zawiera „rzetelne prognozy”, ale odmówiło komentarza na temat jego treści.  

 

Trzy scenariusze przewidują pokojową przyszłość. Pozostałe zakładają mniejszą lub większą fragmentację UE, w tym całkowity rozpad wspólnoty, zahamowanie globalizacji i utratę konkurencyjności bloku europejskiego oraz wzrost rozbieżności między krajami Europy Wschodniej i Zachodniej.

 

Scenariusz zatytułowany „Unia Europejska w rozpadzie i Niemcy w trybie reaktywnym” przewiduje rozpad EU w następstwie głosowania Wielkiej Brytanii o opuszczeniu bloku i narastającego eurosceptycyzmu, który ma mieć negatywny wpływ na globalizację.

 

„Koncepcja rozszerzenia Unii Europejskiej została w dużej mierze odrzucona.  Kolejne państwa opuściły blok” - czytamy w scenariuszu. I dalej: „Coraz bardziej chaotyczny, czasem chaotyczny i konfliktowy świat radykalnie zmienia środowisko polityki bezpieczeństwa dla Niemiec i Europy”.

 

Kolejne dwa scenariusze przewidują wzrost konfliktu między państwami wschodnio- i zachodnioeuropejskimi. Rosja nie jest bezpośrednio cytowana jako główny sprawca nieporozumień – tak twierdzi „Spiegel”.

 

W scenariuszu „Zachód kontra Wschód” przewiduje się, że wschodni członkowie UE planują wycofanie się z dalszej integracji, a niektóre kraje miałyby nawet  przystąpić do „bloku wschodniego”.

 

Scenariusz zatytułowany „Rywalizacja wielobiegunowa” przewiduje rozpad UE na kilka grup i rozwój rosyjskiego modelu „kapitalizmu państwowego” w krajach Europy Wschodniej.

 

Z jednej strony – jak komentuje CNS News - pewne elementy przewidywanych wydarzeń znajdują odzwierciedlone w dzisiejszym krajobrazie geopolitycznym. Wielka Brytania – jako pierwszy kraj – zdecydowała się opuścić UE. Po 12 latach negocjacji rozmowy akcesyjne z Turcją utknęły w martwym punkcie i są bliskie całkowitego anulowania. Istnieją też poważne nieporozumienia między rządami Polski i Węgier w ramach UE w sprawie schematu relokacji imigrantów.

 

Z  drugiej, podobny przeciek dokumentu NATO - znowu do „Spiegla” - miał miejsce pod koniec października i dotyczył konieczności zwiększenia oraz rozmieszczenia na wschodniej flance dwóch nowych grup bojowych po 2000 żołnierzy na wypadek ewentualnego konfliktu z Rosją.

 

W opublikowanym w środę raporcie przez Centrum na rzecz Reformy Europejskiej podkreślono, że Unia musi ciężko pracować, aby zachować atrakcyjność dla Europejczyków i że „potrzebne są nowe inicjatywy w celu poprawy zarządzania strefą euro, zapewnienia wzrostu gospodarczego, a także skuteczniejsza polityka zagraniczna i obronna”.

 

Dziennikarze niemieckiego magazynu, którzy zapoznali się z raportem, pominęli wszelkie szczegóły dotyczące tego, jak Niemcy zamierzają reagować w przypadku fragmentacji UE.

 

Źródło: cnsnews.com., spiegel.de

AS

 

 

 


DATA: 2017-11-12 17:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podobno kasa od UE jest tylko do 2030, a potem możemy im nie wypłacać...bo z czego będziemy do UE wpłacać? Tajne raporty - myślę, że to specjalna dezinformacja. Polska musi wejść z jakimś państwem w układ, bo sama jest zbyt słaba aby być teraz samodzielnym państwem narodowym na arenie światowej.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@Słowik: jak dotąd więcej dostawaliśmy niż wpłacaliśmy :-)
ponad 1 rok temu / Stormer
 
A może odwrócić ten proces i zagrozić Unii niewpłacanie kasy za złe zachowanie w stosunku do członków i w ten sposób naciskać na eurokratów...
ponad 1 rok temu / Słowik
 
Deutschlandy zamierzają odzyskać ziemie utracone po II wojnie światowej. Kto nas obroni? Amerykanie? Ruscy jak wejdą to już nie wyjdą. Pozostaje się nam zbroić po zęby. Dlatego razwietka tak się wścieka na Macierewicza... Bo nie daje się wpuscić w maliny złych zbrojeń, a inwestuje zbrojenia obronne
ponad 1 rok temu / Zorrro
 
Przecież to jasne że UE zostało stworzone przez neonazistów , po to by przywrócić ideę jeden naród ,jeden rząd - bez rozlewu krwi. Polska inicjatywa stworzenia międzymorza jest im nie na rękę , stad plany interwencji w przypadku próby oderwania rejonów nowej GG i utracenia przestrzeni życiowej
ponad 1 rok temu / realista 1957
 
Tradycyjna niemiecka dezinformacja- która skrywa niemiecka slabość.
ponad 1 rok temu / Krolewnascieszka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.