DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Wybory w Wielkiej Brytanii: pyrrusowe zwycięstwo Partii Konserwatywnej, wysoki wynik Partii Pracy

Wybory w Wielkiej Brytanii: pyrrusowe zwycięstwo Partii Konserwatywnej, wysoki wynik Partii Pracy
Credit Image: © Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Według wstępnych prognoz przygotowanych przez telewizję BBC czwartkowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii zakończyły się „patem”, ponieważ w nowym parlamencie żadna z partii nie będzie posiadać samodzielnej większości.

 

Według prognozy BBC z godziny 5.30 rządząca dotychczas na Wyspach Partia Konserwatywna może liczyć na 318 mandatów (13 mniej niż w roku 2015). Z kolei Partia Pracy będąca największym ugrupowaniem opozycyjnym na 261 (29 więcej niż w roku 2015). Szkocka Partia Narodowa uzyskała 32 mandaty (o 24 mniej niż w roku 2015), a Liberalni Demokraci - 13 (o 5 więcej niż w roku 2015).

 

Jeśli te wyniki zostaną ostatecznie potwierdzone będzie to oznaczać, że torysom zabraknie 8 mandatów do uzyskania samodzielnej większości w Izbie Gmin. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest w związku z tym powołanie mniejszościowego rządu Partii Konserwatywnej wspieranego przez północnoirlandzkich unionistów z Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP).

 

Eksperci BBC zwracają uwagę na przyszłość polityczną dotychczasowej premier Theresy May. Większość z nich jest zdania, że szefowa rządu powinna złożyć swoją rezygnację, ponieważ rozpisanie przedterminowych wyborów nie dość, że nie wzmocniło Partii Konserwatywnej w Izbie Gmin, to jeszcze znacząco obniżyło stabilność polityczną Wielkiej Brytanii.

 

Potwierdzenie dotychczasowych wyników, zdaniem BBC, stawia również pod ogromnym znakiem zapytania zaplanowany na 19 czerwca początek negocjacji dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy wezwał w piątek rano premier May do złożenia dymisji i „zrobienia miejsca dla rządu, który naprawdę będzie reprezentował wolę ludzi”. - Jeśli jest jeden komunikat, który wyłania się z tych wyników to jest on następujący: Te wybory zostały zwołane przez premier, aby uzyskać (silniejszy) mandat. Mandat, który otrzymała to stracone głosy, stracone poparcie i stracona pewność (dotycząca jej przywództwa). Myślę, że to wystarczająco dużo, żeby ustąpić i zrobić miejsca dla rządu, który naprawdę będzie reprezentował wolę ludzi - powiedział.

 

W odpowiedzi na te słowa brytyjska premier podkreśliła, że „jeśli Partia Konserwatywna uzyskała największą liczbę głosów i mandatów to będzie jej obowiązkiem zadbanie o okres stabilności”, dając do zrozumienia, że jej rezygnacja nie wchodzi w grę.

 

Pełne wyniki wyborów zostaną podane w piątek przedpołudniem.

 

Źródło: gosc.pl

TK


DATA: 2017-06-09 11:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.