DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wielka Brytania: zwycięstwo wyborcze Konserwatystów. Rośnie szansa na brexit

Wielka Brytania: zwycięstwo wyborcze Konserwatystów. Rośnie szansa na brexit
Boris Johnson. Ben Shread [OGL 3 (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3)]

Partia premiera Borisa Johnsona uzyskała bezwzględną większość z Izbie Gmin. Wynik głosowania wyraźnie zwiększa szansę na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 stycznia roku 2020.


Liczenie głosów nie zostało jeszcze zakończone, ale już wiadomo, że Partia Konserwatywna uzyskała więcej niż 326 mandatów. To właśnie taka liczba parlamentarzystów pozwala danej partii rządzić samodzielnie i dysponować większością w liczącej 650 deputowanych Izbie Gmin. Według prognoz torysi mogą uzyskać 363 mandaty, a więc o 45 więcej niż w wyborach z czerwca 2017 r.


Partia Pracy zdobyła najpewniej 203 mandaty, co oznacza wyraźny spadek siły w Izbie Gmin. Laburzyści stracili głosy nawet w swoich bastionach, gdzie udało im się zdobyć mandat. Z kolei Szkocka Partia Narodowa zapewne zwiększy swój stan posiadania – być może nawet o 20 mandatów. Formacja wygrała bowiem w 55 z 59 szkockich okręgów. Tu jednak prognozy są niepewne, gdyż w Szkocji różnica głosów w okręgach bywa niewielka.


Słaby wynik uzyskali Liberalni Demokraci (najpewniej 13 mandatów), a żadnego mandatu nie zdobyła Partia Brexitu.


Komentując wyniki niektórzy politycy Partii Pracy zaczęli domagać się dymisji lidera formacji Jeremy’ego Corbyna. Z kolei dla Partii Konserwatywnej zwycięstwo i samodzielne rządy oznaczają możliwość doprowadzenia sprawy brexitu do szczęśliwego zakończenia. Jeszcze przed głosowaniem partia premiera Johnsona zapowiadała powrót tematu porozumienia z UE do parlamentu jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Natomiast wynik Szkockiej Partii Narodowej pozwala na nowo stawiać pytanie o kwestię niepodległości Szkocji i ewentualne drugie referendum w tej sprawie.

 


Źródło: gazetaprawna.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-12-13 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ma ogromne poparcie brytyjskich Żydów.
9 miesięcy temu / coś kręcą
 
Nareszcie koniec zamieszania i wyjście z Eurokołchozu postępactwa
9 miesięcy temu / DNA
 
Teraz kolej na zwycięstwo Konfederacji w Polsce !
9 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Bardzo dobra wiadomość dla polskich patriotów. Wreszcie wyraźne określenie się Anglików, co wybierają, czy chcą dalej tkwić w euro-kołchozie, tracąc resztki suwerenności, czy wrócić do normalności. Dlaczego dobra wiadomość dla polskich patriotów - może ktoś zapytać - ano dlatego, że Polska będzie miała "przetartą" drogę wychodzenia z Unii Europejskiej przez wcześniejszych Anglików. Jestem przekonany, że dalsza przynależność Polski, do organizacji - która prowadzi samobójczą politykę dla Europy - nie jest ani w interesie państwa polskiego ani dumnego Narodu Polaków. Na krótszą "metę", przed wystąpieniem formalnym Polski z UE, myślę, że głupawi eurokraci wcześniej się głęboko zastanowią, nim będą chcieli zmuszać Polskę do przestrzegania "praworządności", wyroków TSUE, Komisji Weneckiej i czego tam jeszcze. Degeneracja i ogłupienie społeczeństw Europy Zachodniej wskazuje jednoznacznie, że nie jest możliwa zmiana "wektorów" postępowania przez elity Unii Europejskiej.
9 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
to anglicy uciekna od idiotow zielonego ladu a my mozemy sobie spiewac Zielono Mi
9 miesięcy temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.