DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Wybory prezydenckie w Austrii nieważne! Skali nadużyć nie udało się zamieść pod dywan

Wybory prezydenckie w Austrii nieważne! Skali nadużyć nie udało się zamieść pod dywan
REUTERS/Heinz-Peter Bader/File Photo

Trybunał Konstytucyjny Austrii orzekł, że druga tura wyborów prezydenckich jest nieważna. Wybory rzutem na taśmę wygrał przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Bellen. Tyle tylko, że frekwencja w niektórych okręgach przekraczała 100 proc.

 

W przeprowadzonej 22 maja drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat prawicowo-populistycznej FPOe Norbert Hofer przegrał różnicą zaledwie niecałych 31 tys. głosów. Sprawa nie budziłaby może tylu kontrowersji, gdyby nie fakt, że niemal do końca liczenia głosów przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Belle przegrywał. Nagle wynik uległ zmianie.

 

Wynik podważali zwolennicy Hofera, wskazując na wyniki z komisji wyborczych, w których głos rzekomo oddało ponad sto procent uprawnionych osób!. W Lintz frekwencja wyniosła nawet 600 proc.!

 

FPOe zaskarżyła wynik wyborów drugiej tury w Trybunale Konstytucyjnym Austrii. Jak mówił przewodniczący partii Heinz-Christian Strache, uczyniono tak ze względu na „niezliczoną liczbę nieprawidłowości i niedociągnięć”, które wpłynęły na rezultat elekcji.

 

Publiczna rozprawa austriackiego Trybunału Konstytucyjnego trwała od poniedziałku. Teraz Austriaków czeka powtórka głosowania.

 

Źródło: rp.pl, gazeta.pl

MA
DATA: 2016-07-01 17:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma przypadków, a tylko znaki. Na głupotę ludzką musi od czasu do czasu zareagować Bóg osobiście, by pokazać, że lewica ze swoimi antyludzkimi ideologiami nigdy nie wygrała bez terroru oszustwa itp. od czasów Rewolucji Francuskiej, przez hitleryzm, stalinizm do dzisiejszej UE. Po drodze w Polsce były również pseudowybory w 47, przez Magdalenkę do dzisiaj. Jedno jest pewne, te terrory, oszustwa, złodziejstwo ? słowem bandytyzm dało im ogromne fortuny, by ogłupiać i przekupywać ludzi przez TV i cały show biznes. Tak rozrosła się świątynia szatana. Ale kto ma iść na zatracenie, pójdzie. Jednak Bóg natchnął TK w Austrii, by ludzie później nie mówili, że nie wiedzieli i nie mieli wytłumaczenia. Bo mądrość nie w TV jest i broń Boże u polityków, ale Bojaźń Boża początkiem mądrości. I kto chce, wie gdzie szukać. Jeśli prawo ziemskie nie jest najbliższe Bożemu nie może być dobre i tyle. I to nie ma nic wspólnego z państwem wyznaniowym, ale państwem normalnym, służącym człowiek
ponad 2 lata temu / wiesław kopeć
 
Panika u szwabów i żabów... Coś wykombinują, to pewna!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Nasuwa się pytanie co na to Komisja Europejska, wszystkie te Junkery i Szulce tak przejęte demokracją w Polsce.
ponad 2 lata temu / abc
 
A u nas nie udało się unieważnić samorządowych.
ponad 2 lata temu / panda
 
Nasze wybory samorządowe też przydałoby się powtórzyć...
ponad 2 lata temu / St
 
Chwila, chwila. Czyli w dobie komputerów, telefonów doszło do machlojek? Przecież w każdej komisji i komisji centralnej były osoby odpowiedzialne za liczenie. Brały za to pieniądze. Trzeba zrobić listę komisji, w których doszło do nadużyć i wytoczyć piękne procesy sądowe odpowiedzialnym za fałszerstwa.Osoby te obarczamy też kosztami finansowymi ponownych wyborów. Wybory powtarzamy tylko w obwodach , w których doszło do fałszerstw.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.