DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Wybory prezydenckie: Dane Polaków trafiły już do Poczty Polskiej

Wybory prezydenckie: Dane Polaków trafiły już do Poczty Polskiej
Fot. M. Gmitruk / Forum

W zeszłym tygodniu szykujący się do przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów prezydenckich krajowy operator pocztowy pozyskał dane obywateli polskich z rejestru PESEL.

 

Imię i nazwisko, adres, informacje o urodzeniu dzieci, ślubach – to tylko niektóre informacje o nas, zawarte w systemie PESEL. Na co dzień mogą po nie sięgać bez przeszkód państwowe służby, m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, policja, organa wymiaru sprawiedliwości, Izba Skarbowa.  

 

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało w poniedziałek, że w posiadanie danych z tego rejestru weszła również Poczta Polska. Stało się to na podstawie specjalnej ustawy obowiązującej od 18 kwietnia. Szef resortu jest zobowiązany do przekazania PP danych w ciągu dwóch dni od złożenia wniosków. Po wyborach poczta musi skasować bazę.

 

„To oznacza, że Poczta nie potrzebuje już tych danych z samorządów, co budziło sprzeciw władz lokalnych w wielu miejscowościach. Potrzebuje jednak innych danych: rejestru wyborców, w tym osób, które złożyły w  gminie wniosek że choć są zameldowane np. w  Warszawie, studiują w Krakowie i tu chcą głosować. Samorządowcy mają już wyselekcjonowaną bazę wyborców, czego nie ma PESEL” – czytamy na portalu dziennika „Rzeczpospolita”.

 

 

Źródło: rp.pl

RoM

 

 


DATA: 2020-04-28 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poczta Polska na mocy decyzji MSW z dnia 8 września 2014 r. posiada dostęp do rejestru PESEL. PO ? dało, ale zaPOmniało!
1 miesiąc temu / Stefan Jr
 
Ta samowola samorządowców odmawiająca wykonania spisu wyborców przypomina czasy przedrozbiorowe I-ej Rzeczpospolitej. Chyba coraz więcej osób rozumie dlaczego J.Piłsudski dokonał Zamachu Majowego przy szerzących się walkach partyjnych a dwaj wrogowie obok czekali by znowu w sposób pokojowy i z przyzwoleniem sejmu by ponownie dokonać rozbioru Polski. Teraz też samorządowcy, posłowie i senatorowie oraz europosłowie z opozycji totalnej zachowują się dokładnie tak jak Targowiczanie. Zwracanie się do władz UE, by podejmowała działania przeciwko aktualnej władzy, też należy uznać za zdradę narodową, chociaż tak w przypadku Targowicy jak i obecnie formalne podstawy są do takiego postępowania W 1981 r. gen.Jaruzelski też prosił Moskwę o pomoc.
1 miesiąc temu / Czesław
 
co za problem z PESELem skoro nie tak dawno duży bank wyrzucił na śmietnik dane z kont bankowych klientów i nikomu włos z głowy nie spadł. Bardziej mnie martwią listy przeciwników lub choćby nie zwolenników dudusia które powstaną po "policzeniu głosów", a potem tu ciężarówka, tu ktoś nagle straci pracę, tu komuś opony potną, żeby tylko nie zaczął znów grasować seryjny samobójca, etc., etc. W Polsce władza może dużo, bardzo dużo..., a obywatel ma nosić maseczke a najlepiej pod nią knebelek ...
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
Czy Poczta Polska dostarcza korespondencje niejawna ? List polecony z sadu, urzedu na ktorych sa nasze dane, pieniadze trzeba sie wylegitymowac etc ? Tak, to w czym problem ? Skad ta panika ? Jak to nie sa tajne ? Sa tajne bo wkladasz glos do jednej koperty, do drugiej informacje o sobie. Najpierw bedzie otwierana koperta " osobowa, gdy dane beda dobrze podane druga koperta z glosem bedzie otworzona pozbiej prz3z inna osobe " team". Przydalby sie " dobry" artykul ktory opisze sposob liczenia. Pozdrawiam
1 miesiąc temu / Zdziwiony
 
Co to za wybory jak nie są tajne?
1 miesiąc temu / hej
 
Jeśli jest demokracja to muszą być wybory. Jak inaczej wybrać Prezydenta ?
1 miesiąc temu / Olaf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.