DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Wybory korespondencyjne, zmiany w służbie zdrowia. Sejm rozszerzył pakiet antyktyzysowy

Wybory korespondencyjne, zmiany w służbie zdrowia. Sejm rozszerzył pakiet antyktyzysowy
Jerzy Dudek / Forum
#KORONAWIRUS    #SEJM    #PIS    #WYBORY    #SŁUŻBA ZDROWIA    #EPIDEMIA

Sejm w nocy z 27 na 28 marca uchwalił szereg przepisów związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Zmiany dotyczą sposobu przeprowadzania wyborów, rozszerzenia zapisów Tarczy Antykryzysowej oraz sposobu działania polskiej służby zdrowia.

 

W przyjętych przez Sejm poprawkach do specustawy dotyczącej koronawirusa, znalazła się zmiana Kodeksu wyborczego, umożliwiająca głosowanie korespondencyjne osobom przebywającym na kwarantannie i mającym ponad 60-lat. Zamiar głosowania w taki sposób należy zgłosić komisarzowi wyborczemu do 15 dnia przed wyborami, a w przypadku przebywania na kwarantannie, do 5 dnia przed dniem wyborów. Uchwalone zmiany dotyczą też kompetencji powoływania członków Rady Dialogu Społecznego. Premier będzie mógł odwoływać członków ze względu na przeszłość związaną ze służbami bezpieczeństwa PRL oraz w przypadku „sprzeniewierzania się działaniom Rady”.

 

Zmianę skomentował na Twitterze prezes Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski. "Dotychczas głos rządu był bardzo racjonalny - o terminie wyborów będziemy mówić w kwietniu gdy będzie jaśniejsza sytuacja z COVID-19. Tymczasem niekonstytucyjne zmiany będą zarzewiem pogłębionego chaosu po epidemii, bo zostanie postawione pytanie o ważność wyborów w ogóle".

 

Sejm uchwalił także nowe uprawnienia dla Polskiego Funduszu Rozwoju – instytucji odpowiedzialnej za wdrażanie w życie ramowego programu pomocy przedsiębiorcom tzw. Tarczy Antykryzysowej. Ustawa zakłada rozszerzenie możliwości finansowania i zakresu działania PFR, tak by Rada Ministrów mogła mu powierzyć realizację programu udzielania przedsiębiorcom wsparcia finansowego.

 

Wprowadzono także szereg przepisów dotyczących funkcjonowanie służby zdrowia podczas epidemii koronawirusa. Zmiany zakładają m.in. możliwość skierowania lekarza stażysty, oraz lekarza odbywającego szkolenie specjalizacyjne do wykonywania zadań przy zwalczaniu epidemii, umożliwienie powrotu do wykonywania zawodu przez pielęgniarki lub położne z przynajmniej 5-letnią przerwą, możliwość wystawania recept nie tylko w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia czy wprowadzenie izolacji w warunkach domowych, która może być zastosowana w przypadku osób o lekkim przebiegu choroby, nie uzasadniającej hospitalizacji.

 

Źródło: tvp.info

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-03-28 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia sondażygdyby Peło i Kidawa miała takie poparcie jak Duda to byliby za ale w tym przypadku trzeba głośno krzyczeć o nieodpowiedzialnośći pis-u ????
2 miesiące temu / Schetynka
 
Do: bęc W maseczce i rękawiczkach tak Ale w kominiarce i okularach ? Boisz się żeby nie żuciło Ci się i na włosy ????????????
2 miesiące temu / Schetynka
 
Emeryci do urn.
2 miesiące temu / trooper
 
Idę na wybory w maseczce, okularach i kominiarce. A niech spróbują mi kazać to zdjąć... Oskarżę o próbę zakażenia koronawirusem.
2 miesiące temu / bęc
 
Jeżeli wybory odbędą się 10 maja, to bardzo zmieniają się sondaże: poparcie rośnie tylko Dudzie i Bosakowi, a wszystkim innym spada i to znacznie. W tym przypadku Bosak jest na 3. miejscu, Kidawa na 2. miejscu, ale dzieli ich tylko kilka punktów procentowych. Druga tura Duda-Bosak jest możliwa, wystarczy, że Kidawie poparcie jeszcze spadnie - co uważam za prawdopodobne - oraz obecnemu prezydentowi nie uda się wygrać w pierwszej turze - co jest wątpliwe, ale niewykluczone.
2 miesiące temu / BP
 
Dla informacji wszystkich. W głosowaniu posłowie z PiSu poparli zmiany jednogłośnie, z Koalicji poparła większość posłów, z Lewicy i PSL odrzucili wszyscy, posłowie z Konfederacji wstrzymali głos.
2 miesiące temu / Czytelnik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.