DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Wybory 2019. Zwycięża Prawo i Sprawiedliwość. Konfederacja w Sejmie [AKTUALIZACJA]

Wybory 2019. Zwycięża Prawo i Sprawiedliwość. Konfederacja w Sejmie [AKTUALIZACJA]
Fotograf: Adam Chelstowski Archiwum: Forum

Jak wynika z sondaży late poll [opublikowanych o godz. 3.50.], w tegorocznych wyborach do parlamentu zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z 43,6 proc. poparciem. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Do Sejmu weszła także Konfederacja Wolność i Niepodległość.

 

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło z wynikiem 43,6 proc. Przy takim wyniku PiS otrzyma możliwość samodzielnych rządów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 27,4 proc. poparciem.

 

Według late poll, z 12,4 proc. poparcia, do Sejmu RP wejdzie Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. 9,1 proc. wyborców oddało swój głos na Polskie Stronnictwo Ludowe. Do parlamentu wejdzie również Konfederacja z 6,4 proc. poparcia.

 

Tym samym zwycięska partia otrzyma 239 mandatów, KO - 130, Sojusz Lewicy Demokratycznej  - 46, PSL  - 30. Do parlamentu wejdzie 13 posłów Konfederacji.

 

Według exit polls, poza Sejmem znajdzie się Komitet Wyborczy Prawica, KW Wyborców Koalicji Bezpartyjni Samorządowcy, Akcja Zwiedzionych Emerytów i Rencistów, KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca, czy KW Mniejszość Niemiecka.

 

IPSOS podaje, że frekwencja wyborcza wyniosła 61,1 proc. To więcej niż przed czterema laty. W 2015 roku do urn wyborczych poszło 50,92 uprawnionych do głosowania. Ostateczne wyniki potwerdzone przez PKW poznamy najprawdopodobnie w poniedziałek wieczorem.

 

Źródło: tvp.info

PR   


DATA: 2019-10-14 15:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wreszcie usłyszeliśmy deczko więcej o konfederacji mam nadzieje ze PiS się opamięta i zacznie traktowac ich chociaż tak jak traktował swoich niby wrogów czerwonych którym bardzo pomógł w wejściu z niebytu,są w PE i sejmie i uważam ze to ich największy sukces. A nie jak chcą abyśmy wierzyli ze to konfederacja ich zwalczała czysta 100%bzdura.
8 miesięcy temu / Kazimierz
 
@Druh Ryszard To wymień drogi panie tę choć jedną rewolucję, którą przeprowadzili młodzi ludzie. Francuską? Bolszewicką? Protestancką? Wszystkie te przypadki to żadna młodzież, a biedny miejski motłoch bez perspektyw, proletariusze, a więc ludzie który nie mieli nic prócz dzieci.
8 miesięcy temu / Robert
 
@Alan Miłość do PiS-u przysłania wszystko. Konfederacja pluła jadem na PiS? A może to PiS pluje jadem na Konfederację? Konfederacja wytykała PiS-owi jego FAKTYCZNE winy i zaniedbania. Przecież to PiS nie chce się z nikim dogadywać, a już zwłaszcza z Konfederacją. Mało to było wypowiedzi pisowców, że choćby rozmowy z Konfederacją są niemożliwe? PiS chce rządzić samodzielnie, żeby doić Rzeczpospolitą a nie się dogadywać żeby dobrze Polską gospodarować. PiS troszczy się o najbiedniejszych zabierając tym najbiedniejszym pieniądze i jeszcze na dodatek ich zadłużając. To ja dziękuję za taką opiekę. A najwięcej młodych ludzi zagłosowało na PiS. Faktycznie musieli być bardzo podatni na manipulacje. Widać jednak, że starsi są jeszcze bardziej na te manipulacje podatni.
8 miesięcy temu / Robert
 
@Alan Bo PiS jest największym wrogiem, bo to PiS rządzi Polską i ją niszczy, a nie LGBT. I jedną z wielu win jest promowanie LGBT właśnie. Promowanie, a nie tolerowanie, czy niemoc bo ogromne pieniądze idą z budżetu na lewackie organizacje.
8 miesięcy temu / Robert
 
@Second: Święte słowa. Ktokolwiek ma dobrą wolę był w stanie odczytać i zrozumieć zgodnie z intencją. Proszę nie przejmować się złośliwymi komentarzami.
8 miesięcy temu / kid
 
PiS niby taki prokatolicki, a przez 4 lata rządzenia nic nie zrobił z eutanazją eugeniczną. Czyli nie taki katolicki, za jakiego chciałby uchodzić. No i te jarmułki na głowach niektórych prominentnych działaczy PiS. Przypadek? Nie sądzę.
8 miesięcy temu / była zwolennic
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.