DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pan Motola straszy populizmem, tak jak Kopacz panstwem wyznaniowym. W Polsce jest rozdzial Kosciola od panstwa, a populus polonorum jest kategoria w Polsce jeszcze istniejaca i potrzebujaca pomocy. Zanim zaczniemy myslec o monarchii ( jestem rojalista), to musimy przejsc przez okres przejsciowy. Nasz populus wyjezdza milionami za granice, a u siebie w kraju jest plebsem, bo nie-polskim oligarchom slowo populus jest niczym swierzb na podwarszawskich lisach. Kto ma pomoc Polakom w wyjsciu z biedy jesli nie polski rzad, a kto ich ma nauczyc przedsiebiorczosci - banki, miedzynarodowa finansjera? Dopoki nie ma krola to musi byc panstwo. Panstwa polskiego jest za malo, a nie za duzo. Panstwo ma za zadanie pozwolic Polakom sie bogacic i taka proba zostanie podjeta. Po co ten defetyzm w sytuacji naprawde wyjatkowej i sprzyjajacej.
ponad 4 lata temu / Polus
 
Wygląda na to, że jedyny z poza tego układu to był "błąd w systemie" ś.p. Andrzej Lepper. Polecam posłuchać Jego ostatniego wystąpienia w sejmie oraz wystąpienia w PE.
ponad 4 lata temu / teodor
 
@teodor: A JKM to podobno Ozjasz Goldberg i wszystko jasne ;-)
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
Niestety ale w Polsce w czasie obrad okrągłego kanciastego stołu bolszewicka komuna przekazała władzę zachodniej komunie, którą mamy do dziś dnia i wygląda na to, że jeśli całego tego towarzystwa nie wywieszamy na latarniach to Polska jako kraj i społeczeństwo ulegnie zagładzie.
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
niezależny.Być może, w ramach szerszych planów chodzi o wznowienie pomysłu na Judeopolonię?
ponad 4 lata temu / Bożenka
 
@niezależny.Być może, w ramach szerszych planów chodzi o wznowienie pomysłu na Judeopolonię?
ponad 4 lata temu / Bożenka
 
TFilip, w takim razie żadna z liczących się partii (tzn. tych co mają szansę wprowadzić posłów do sejmu) nie jest prawicowa, bo albo nie jest konserwatywna, albo nie jest wolnorynkowa, albo i to i to. Dlatego głosuję na kandydatkę-konserwatystkę która mnie do tej pory nie zawiodła. Ty rób jak chcesz, każdy indywidualnie odpowiada moralnie za swój wybór. A podejście Boga do mamony ukazują m.in te słowa Jezusa: "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną"Mt6,19, a także te słowa: "Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie"Mt6,24. Podsumowując, katolik ma myśleć PRZEDE WSZYSTKIM o Bogu, a nie o dobrach doczesnych. Dlatego dla katolika ważniejszy jest konserwatyzm (pobożność) niż podejście do gospodarki. Stąd wolę tzw."pobożnych socjalistów" niż "bezbożnych kapitalistów" :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
niezależny+, Bożenka:jeśli się chce brać udział w tej tragifarsie to chyba tylko JKM...
ponad 4 lata temu / teodor
 
Kto bacznie obserwuje scenę polityczną od transformacji ustrojowej, ten widzi, że "teatr dla ubogich" trwa permanentnie. Różnice dotyczą tylko mocodawców. Partie wiodące mają różnych mocodawców a niekiedy nawet jest im po drodze. Problem jest w obecnym systemie. Niczego PIS nie zmieni bo "biedny" znów zostanie związany brakiem możliwości samodzielnych rządów oraz rozwiązaniami systemowymi. Przyczyną braku większości parlamentarnej będą źli wyborcy, którzy są zbyt mało świadomi (ciemni) i mało posłuszni RM. "A przecież RM wie najlepiej...". "Oj, znów Polacy chcą sami myśleć". Nie lepiej bezmyślnie słuchać rozgłośni (wiadomo jakiej)? Tam od rana do wieczora sami posłowie PIS. Czy można więc wątpić? Proszę wybaczyć ten sarkazm ale to już jest trudne do wytrzymania. Może warto skorzystać z rady prof. Bartyzela i nie iść na wybory lub koniecznie szukać kogoś spoza systemu. Korwin????
ponad 4 lata temu / Bożenka
 
cd....nie może być tak, żeby w Polsce takie uchwały były podejmowane,: Uchwała nr 4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia. Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP. Dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony PODEJMIEMY WSZELKIE MOŻLIWE DZIAŁANIA, BY WYNIK WYBORÓW BYŁ ZGODNY Z NASZYMI OCZEKIWANIAMI (?) ---- Podjęte działania okazały się nad wyraz skuteczne. Kapujecie kim oni są?
ponad 4 lata temu / niezależny
 
@Rozczarowany: Oto definicja: prawica to konserwatyzm i KAPITALIZM (wolny rynek), lewica to dno moralne i SOCJALIZM (czyli marksizm). Przed pojawieniem się marksizmu (lewicy) była tylko - nienazwana jeszcze tak wtedy - prawica i rządził wolny rynek. Żaden władca nie ośmielał się regulować cen, uznawać pracę za nielegalną, ściągać podatków dochodowych itp. To wszystko "osiągnięcia" tego antychrysta Marksa, bez których dzisiaj wielu nie wyobraża sobie normalnej gospodarki! Tu nie chodzi o miłość do mamony, tylko o sprawiedliwość i poszanowanie przykazania "Nie kradnij". Nie okradaj ludzi z owoców ich pracy. Czy dając to przykazanie, Bóg też kocha mamonę?
ponad 4 lata temu / TFilip
 
Nie na darmo jeszcze nie prezydent A. D., brał udział w zjeździe knesetu w Krakowie w 2014 r.Te wszystkie podziały są pozorne. W Polsce nic się nie zmieni na lepsze dla etnicznych Polaków, dopóki do władzy nie dojdą polscy patrioci i respektujący chrześcijański system wartości.
ponad 4 lata temu / teodor
 
WYBORCO! Nie głosuj na bandę czworga, czyli PO/SLD/PSL/PiS!!! Dobrze byłoby, gdyby wyborcy PO-PiS-owskiego Matrixu obudzili się, pomogli odesłać go w diabły, czyli na ?śmietnik historii?, bo tam jest właśnie miejsce, tego całego okrągłostołowego układu antypolskiego, który już od lat skłóca, rozbija, okupuje Polskę. Bo za dużo w PiS-ie i PO jest osób skoligaconych z koszernymi, członków byłej PZPR itd. To w prostej linii spadkobiercy UW, AWS, PC czy KOR-u, którzy rozkradli Polskę! Media platformerskie i pisowskie KŁAMIĄ! Nie głosujcie także na PSL, SLD! Ale jeżeli ?ciemny lud chce to kupić? i musi zagłosować na przedstawicieli tej bandy czworga, to przynajmniej zróbcie tak: postawcie ?X? przy nazwisku kandydata na poz. 10, 11, 12 itd. W ten sposób głosując jest szansa usunąć z życia publicznego miernych, ale wiernych! Zawodowych polityków, którzy od ?okrągłego żłobu?, dzień po dniu zniewalają Polaków! Kłamią, obiecują gruszki na wierzbie. No nie może być tak, żeb
ponad 4 lata temu / niezależny
 
@Robert:semitofilstwo PIS-u też nie jest zbrodnią. Propaganda swoje, fakty swoje:vide głosowanie w sprawie rent dla ofiar i potomków ofiar Holokaustu w Polsce identyczne jak PO.
ponad 4 lata temu / teodor
 
sakiewiczt, ja po twoim wpisie tym bardziej nie sądzę byś był rozgarnięty, bo krytykujesz, a nie potrafisz podać LEPSZEJ recepty na pozytywną zmianę w Polsce niż ja podaję, czyli głosowanie na KATOLIKÓW z list PiS. Zresztą, nawet nie potrafisz podać definicji słowa "prawica". Wnioskuję że (skoro piszesz o podatkach i grabieży) błędnie utożsamiasz prawicowość z miłością do mamony. Ja natomiast utożsamiam prawicowość z konserwatyzmem, a szczególnie z konserwatyzmem katolickim. Po śmierci przekonasz się że stawiając na mamonę postawiłeś na złego konia, naiwniaku. Ale wierz, wierz mocno w góry złota :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Autor niestety jest bardzo stronniczy, co zresztą łatwo stwierdzi każdy czytający. Jako nacjonalista jestem zmuszony głosować na Korwina, który jest raczej konserwatystą, a nie liberałem, jak twierdzi autor tekstu. Pozdrawiam
ponad 4 lata temu / nacjonalista
 
@Robert: Zgoda, ale raczej germanofilstwo Platformy. JE Kopacz to zbrojne ramię kanclerz Merkel w Polsce. Natomiast PiS jest partią najbardziej pro-amerykańską i pro-izraelską.
ponad 4 lata temu / TFilip
 
Dlaczego trzeźwa ocena działań i motywacji Rosji oraz jego prezydenta powoduje zarzut rusofilii wobec Janusza Korwin-Mikke ?!
ponad 4 lata temu / Rozsądny
 
Rozczarowany. Niestety,myślałem,ze jesteś bardziej rozgarnięty. Niestety,PIS,to jest również partia lewicowa,socjalistyczna,jak wszystkie w PL. Ani ty,ani prawie wszyscy Polacy nawet nie maja pojecia o tym,co to jest prawica. U nas rządzi od 89 roku szkodliwy dla Polaków układ pookraglostolowy. I póki nikt go nie obali,nadal nas będą okradać. Jedna mafia walczy z druga i nic tak naprawde nie robią dla Polaków,tylko wszędzie widza swój własny interes. Czasem może znajdzie sie ktos o miękkim sercu i rzuci ludziom jakiś ochlap w postaci obniżenia podatku,ustawy,generalnie jest dziadostwo i grabież. Tak naprawde wielu ludzi przestalo sie dawać na obietnice,gruszki na wierzbie i nie chodza na wybory i takie gadanie,jak twoje,jest bez sensu zupełnie. Jesteś tak samo naiwny,ja ci,co chodza na wybory i wierzą ze będzie lepiej. Nie będzie,póki ta banda nie odejdzie,komuchy i ich potomkowie,oraz stare dziady i oszolomstwo. Ale ty wierz,wierz mocno.
ponad 4 lata temu / sakiewiczt
 
Jeżeli chodzi o pewną doktrynę polityczną to Korwin jest konserwatystą. Ale nazywając JKM-a rusofilem to autor chciał chyba w ten sposób zamanifestować swoją niechęć do Korwina. Ciekawe, że germanofilstwo PiS-u już zbrodnią nie jest.
ponad 4 lata temu / Robert
 
bardzo dobry tekst nic dodać nic ująć, gratuluję
ponad 4 lata temu / Kasia
 
Ta cała kawiorowa lewica jest śmieszna (przy okazji pani BN była kanclerzem na uczelni, na której jej tata był rektorem :)
ponad 4 lata temu / teodor
 
JKM konserwatystą i rusofilem? Taki bon-mot autora, jak bon-moty JKM-a.
ponad 4 lata temu / Burak
 
"głównym hasłem tej operacji stało się hasło: Każdy, byle nie PiS? - to jest hasło łączące lewactwo z wieloma naiwnymi pseudokonserwatystami. Skutek będzie taki, że antypisowcy utworzą w nowym sejmie koalicję i przez kolejne 4 lata będzie w Polsce jeszcze bardziej demoralizująco niż przez ostatnie 8 lat. A naiwniacy tradycyjnie, dalej będą narzekać że rządzi lewactwo, oczywiście nie dostrzegając w tym swojego udziału :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Gdyby wybory miały coś zmienić - zakazaliby ich. A na wypadki przy pracy - seryjny samobójca.
ponad 4 lata temu / Pio
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.