DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tęczowy Patryk nie miał najmniejszych szans z prawdziwym pederastą. Nie warto się podlizywać lewactwu.
9 miesięcy temu / PiStolet
 
Wprowadźmy demokracje inteligencką.Niech obywatel który chce mieć większy wpływ na scenę polityczną,ma możliwość oddania 100 głosów lub głosów proporcjonalnie do zdobytych punktów ,na dobrowolnie zdawanym egzaminie z historii,polityki i geografii,Wosu.A szary obywatel ,który idzie głosować z nudów niech dalej ma jeden głos,a ten który ma na sercu dobro ojczyzny przygotuje się i nawet niech głosuje gdzie indziej.Równo nie znaczy sprawiedliwe-głos głupiego jest tak samo ważny jak głos mądrego,głos osoby zmanipulowanej jest tak samo ważny jak głos osoby trudno ulegającej socjotechnice.
9 miesięcy temu / kasikasia
 
:)Ruryk,(ze Skandynawii, jak w 13 wojowniku, pochodził:) co to Rurykowicze. Romanowowie , po obsadzeniu Kremla( zamku znaczy się) przez Wojewodziankę Sandomierską Marynę Carycę:)przez przeskok u cerkwi panować zaczęli
9 miesięcy temu / doen
 
:)Szanowny Pan zapomina lub ? o niewybieralnych Lordach, którzy są
9 miesięcy temu / domarek
 
demokracja-najgorszy ustrój za wyjątkiem wszystkich pozostałych;albo podły ustrój,ale nikt lepszego jeszcze nie wymyślił/Churchill/
9 miesięcy temu / marek
 
Przekażmy sobie ZNAK POKOJU. Każdy się cieszy , że zachował swoja >miskę soczewicy
9 miesięcy temu / iskierka
 
Warto zawsze pamiętac, że demokrację, zarówno starożytną (która wielu szczegółach mocno różniła się od dzisiejszej), jak i tę nowożytną, na przełomie XVIII i XIX wieku, wprowadzali właściciele niewolników. W rzeczywistości, ani jedna, ani druga nie miała być dla "wszystkich".
9 miesięcy temu / stasiu
 
@en, przepraszam za pomylke ale to z pospiechu. Uzupelnie jedno, jest tez kladka nad Bystrzyca Swietej Jadwigi Slaskiej odleglej jakies @km od Kosciola pod wewaniem Swietej Jadwigi Slaskiej. Krol Jan III Sobieski byl synem Ziemi Polskiej i Wielkim Hetmanem Koronnym za obrone Wschodnich Rubierzy przed napadami na nie. pozdrowienia i dziekuje za uwage.
9 miesięcy temu / Jara
 
W dzisiejszym świecie, w Europie, przywrócenie Christianitas ludzkimi środkami jest niemożliwe. Będzie tylko gorzej i gorzej. Za 100 lat Europa będzie muzułmańska. Polska się dechrystianizuje. Po co komu potrzebna jest Polska niechrześcijańska? Tylko nadzwyczajna interwencja Boża może zmienić ten stan - ale czy na nią zasłużyliśmy?
9 miesięcy temu / TZ.
 
Demokracja jest przedsięwzięciem, które gwarantuje, że otrzymujemy nie lepsze rządy niż te, na które zasługujemy. Zastępuje mianowanie zepsutej mniejszości wyborem dokonanym przez niekompetentną większość (George Bernard Shaw). Uzupełnieniem tej myśli są słowa abpa Stanisława Gądeckiego - Demokracja oznacza więc taki system, w którym odrzuca się władzę skupioną w jednej osobie. Władza tu nie jest czyjaś. W demokracji nikt nie może ogłosić się władcą, tylko ludzie ? demos, mogą wybrać sobie rządzących i tylko oni mogą ich odwołać. Jest to jakby aksjomat, norma, reguła, zasada demokracji. Historia potwierdza, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.
9 miesięcy temu / wwm
 
Jaro, obydwie Jadwigi są Świętymi.A Sobieskiemu bliżej do Rurykowiczów niż Piatsow.
9 miesięcy temu / en
 
Jak szanowny Autor tekstu slusznie napisal : wszyscy wygrali. To znaczy POLSKA wygrala czy przegrala w wielu punktach czy jakos tak? Bez wzgledu na to czy to miasto male czy tez duze lub wioska, zycie idzie wlasna droga. Teraz niech nikt nie steka lub jeczy, ze soc tam nie tak idzie.Jak Wielu napisalo co widac na banknotach, to tylko niektorych wizerunek jest godny, a gdzie Krol Jan III Sobieski, ostatni z Piastow co wygral pod Wiedniem. Dobrze, ze mamy dwie Jadwigi jedna Blogoslawiona a druga Swieta i Kinga.
9 miesięcy temu / Jara
 
:)kultywować???do Andrzejbr przemielać Ziemię? czy cuś ? tradycję kultywować? kultywatorem? maszyną rolniczą? A :) można przemielić 1000 osób dziennie przez te maszyne (psychologicznom dziennie?) a muchy nie pokażą gdzie maszyna?
9 miesięcy temu / szpulas11
 
Bez dbałości o ład moralny, a ponieważ szeroka jest droga, a kroczy nią wielu, która prowadzi do zatracenia, stąd wybory większości błądzących w ciemnościach zawsze będą ułomne. Tylko rządy zdrowych na duchu społeczności, których nie ma zbyt wiele na świecie mogą przynosić dobre owoce. Demoralizacja społeczeństw powoduje tworzenie się zdemoralizowanych rządów, w tym samorządów i na odwrót, tj. wzrost i nacisk na sferę moralną i duchową społeczeństwpa prowadzi do normalnego tzn. zdrowego rozwoju społeczeństw (jak w średniowieczu - podobno).
9 miesięcy temu / Ani monarchia, ani demokracja
 
Demokracje może sprawnie i realnie kultywować max. 1000 osób, i to tylko się wzajemnie znających! Reszta to manipulacja i spekulacja, wzajemnie się karmiąca. Domniemanie, że głosuję na konkretnego człowieka, który potem musi być rozliczony z obietnic, ma się tak jak pewnik, że wybuch bomby atomowej doprowadzi do startu rakiety kosmicznej, byle odbył sie na złomowcu . . .
9 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Demokracja jest taka jak wyborcy, choć w Polsce to jest bardziej partiokracja.
9 miesięcy temu / Obywatel
 
:(więc wolno szkalować Polską tradycję, historię, królów(królowie na pieniądzu są i nie śmierdzi?) o mf i proste odpowiedzi cenzurowane???!!!
9 miesięcy temu / szpulas11
 
:)by nie popaść we konflikty z feminizmem(kobiecością znaczy się, co to jednak niejaki Charles wyimaginował:) to może o królowych, też nie szanujesz? Bona Sforza z Bożej łaski królowa Polski, wielka księżna Litwy, księżna Bari i Rossano, pani Rusi, Prus, Mazowsza, spadkobierczyni pretensji do Królestwa Jerozolimy itd, żona Zygmunta Starego:) co to kuchnię ,,włoszczyzna,, warzywka znaczy się nasprowadzała:) i swój majątek z Italii przeznaczała na chwałę Polski.
9 miesięcy temu / szpulas11domf
 
Demokracja jest zla.Co szanowna redakcja proponuję w zamian ? Monarchię ? Przypomnę, że polscy królowie obrócili w niewolników rdzennych mieszkańców naszych ziem czyli chłopów.W naszej wspaniałej monarchii większymi przywilejami a przede wszystkim wolnością osobistą cieszyli się imigranci, tzn. ludność żydowska. Dlatego też nie tęsknię za monarchią a polskich królów nie szanuję.
9 miesięcy temu / mf
 
:)dwóch pijaczków z bulwarów ma 100% więcej głosów niżli przyzwoity człowiek, tyrający na rodzinę, głosy w kiciach zawsze na socjalistów, wielkość Władzy Ludowej(czyli Demos Kratos co z greki na język polski Władzę Ludową znaczy się, demokracja) teraz Polska jest wolna albowiem jest Władza Ludowa zamiast Władzy Ludowej.
9 miesięcy temu / szpulas11
 
jaki jest następny punkt? Walczyć o naturalny sposób wybierania posłów -tak spektakularnie uświniony przez KUKIZA. Dalej - walczyc o Cywilizację Łacińską.
9 miesięcy temu / Mirosław Dakowski
 
jezeli ktos (np autor artykulu) nie dostrzega glownego problemu demokracji - ten zyje w uludzie tego, ze za pomoca wyborow demokratycznych mozna cos zmienic; demokracja nie moze byc dobrym systemem jesli kazda swietosc moge poddac pod glosowanie i wystarczy 50% + jeden i mam racje (chociaz najbardziej absurdalna) - tak np cala sodomia zostala przez glosowanie demokratyczme wykreslona z zaburzen psychicznych, pozdrawiam!
9 miesięcy temu / Misiek
 
tak już czas. w związku z tym jaki jest następny punkt?
9 miesięcy temu / Zainteresowany
 
Jacy wyborcy, tacy i Jacy wyborcy, tacy Jacy wyborcy, tacy prezydenci.Mit o "Polsce katolickiej i patriotycznej" trzeba między nimi włożyć. Co najmniej 40 procent ogółu to ateiści- lewacy.
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
Tak, już czas.
9 miesięcy temu / Paweł_P73
 
W moim Poznaniu wygrał protektor dewiantów. I pomyśleć, że przed wojną był to bastion narodowców,
9 miesięcy temu / PrPr
 
Demokracja, jak powiedział starożytny mędrzec, to rządy hien nad osłami. Współczesność to potwierdza.
9 miesięcy temu / teodor
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.