DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

„Wyborczo” finansuj ks. Lemańskiego!

„Wyborczo” finansuj ks. Lemańskiego!
fot.Krystian Maj/FORUM

„Gazeta Wyborcza” użala się nad ciężkim losem ks. Lemańskiego. Nad jego trudną sytuacją materialną i „środowiskowym ostracyzmem”. Halo, halo redaktorzy z Czerskiej, a kto utwierdzał duchownego w jego nieposłuszeństwie wobec przełożonych? Kto poklepywał go po ramieniu i zapewniał, że racja jest po jego stronie?


Jak donosi „Wyborcza” ukarany pięciokrotnie przez swojego przełożonego ks. Lemański znajduje się w  fatalnej sytuacji. Duchowny pomieszkuje u ojca i z trudem wiąże koniec z końcem. Nie ma bowiem pieniędzy na jedzenie, które muszą mu dostarczać parafianie z Jasienicy. Właściwie całą sytuację można by podsumować krótkim „sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało”, jednak trudno przejść obojętnie wobec roli, którą w doprowadzeniu do stanu, w jakim obecnie znajduje się ks. Lemański, odegrała „Wyborcza”.

 

Wylewane nad ciężkim położeniem kapłana gazetowe łzy podszyte są przecież fałszem. Bez wątpienia wszelkie wyrazy „wdzięczności” za swój trudny los może ks. Lemański adresować do organu z Czerskiej. Wszak to w „Gazecie” duchowny zawsze mógł znaleźć ludzi wspierających go w systematycznym podążaniu drogą buntu wobec przełożonych i nauce Kościoła. To w „Wyborczej” ks. Lemański znalazł bezpieczną przystań, gdzie dano mu możliwość wylewania swoich żalów i gromienia wszystkich niezgadzających się z jego „jedynie słusznymi poglądami na wszystko”. Co więcej, im częściej duchowny pojawiał się w mediach (pamiętajmy także o TVN24), tym bardziej jego wypowiedzi stawały się harde i oddalały księdza o wejścia na drogę poprawy.

 

Oczywiście nie można widzieć w ks. Lemańskim tylko bezwolnego pionka w rękach medialnych intrygantów. Duchowny długo i mozolnie pracował nad zainteresowaniem się jego osobą przez salonowe środki masowego przekazu. Kiedy już drogi obu stron zbiegły się, ich wzajemna kooperacja natychmiast rozkwitła. Jednak być może ks. Lemański zapomniał, że dla prowadzących antykościelną kampanię środowisk, jest on tylko jednym z wielu „pożytecznych idiotów”. Kapłan zbyt mocno uwierzył we własną wyjątkowość i niepowtarzalność, zapominając o prostej prawdzie - „Gazeta” bez niego da sobie radę i gdy tylko odegra on swoją rolę, medialny gigant przestanie być potrzebny i wyląduje „na oucie”.

 

Rada jest prosta: niech bolejąca na fatalną sytuacją materialną duchownego „Gazeta” wesprze finansowo ks. Lemańskiego! To ona bowiem w dużej mierze „stworzyła” tę postać. Podobnie sprawa ma się z innym przedsięwzięciem opłakiwanymi w piątkowej „Wyborczej”, czyli „Religii TV”. W do bólu groteskowym komentarzu Jan Turnau wiąże bowiem upadek tej stacji z upadkiem całego Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce. W uniesieniu Turnau wieszczy powszechny upadek biskupów, księży a także laikatu. Dlaczego zatem „Gazeta” nie weźmie na utrzymanie także upadającej stacji telewizyjnej skoro jej rola jest aż tak istotna? A co z kulejącym „Tygodnikiem Powszechnym”? Czy i jego misję promowania tzw. katolicyzmu otwartego nie powinna wziąć Czerska na garnuszek? Tak się prawdopodobnie nie stanie. Dlaczego? A po co gigantowi medialnemu topić fundusze w przedsięwzięciach, które odegrały już swoją rolę? Ich czas już się skończył. „Wyborcza” szybko poszuka następców.

 

 

Łukasz Karpiel

 


DATA: 2014-12-12 14:27
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@tim: dokładnie tak samo jak Luter doprowadził do odszczepienia od Kościoła protestantów, tak Lemański (na mniejszą skalę) odszczepia lemańszczyków. I tak samo jak protestanci podzielili się potem na setki sekt, o często sprzecznych między sobą a nawet z Pismem Świętym poglądach, tak samo skończą lemańszczycy - z dala od Boga :(
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Wylewa sie teraz pomyje na ks.Lemańskiego,że nie jest po właściwej stronie.A ja przypomnę tylko ,ze po wystąpieniu Lutra też go wyklinano ,i co? Dzisiejsza sytuacja przypomina tamtą.Ciekawe do czego to doprowadzi?Coraz mniej ludzi w kościołach ,a kościół zamiast przyciągać to oddala sie od wiernych.
ponad 5 lat temu / tim
 
Ale nie zapominajmy, że może być z Ks. Lemańskiego jeszcze świątobliwy kapłan.
ponad 5 lat temu / trawa
 
Gazeta wyborcza jest szkodliwym wręcz wrogim elementem dla naszej Ojczyzny. Jako kraj zostaliśmy zdegradowani do poziomu unijnej wioski. Straciliśmy autonomię. GW podkopuje spójność naszego kraju. Ciekawe, czy kiedykolwiek podziękowali naszym Patriotom za odzyskanie wolności. Czy są wdzięczni ludziom, dzięki którym mogą bezkarnie szerzyć nie zawsze mądre i pożyteczne rzeczy. Na marginesie dodam, że muzułmanie zacierają ręce, ponieważ mają (mam nadzieję) darmowego wroga Nauczyciela Jezusa Chrystusa. BOŻE, CHROŃ POLSKĘ.
ponad 5 lat temu / marekb54
 
Kochani współwierni katoliccy rodacy módlmy się za tego księdza i jemu podobnych(a jest ich w naszym kraju i na świecie, niestety co raz więcej!!) o nawrócenie, o umocnienie ich w prawidłowej wierze i powołaniu kapłańskim, aby nie zbaczali z drogi Boga i nie mieszali w głowach i duszach powierzonym sobie wiernym, owieczkom będącym w ich opiece. Paru biskupom te modlitwy również się przydadzą!!!! Bądźmy, jako katolicy pomocni naszym pasterzom poprzez modlitwę o Ducha Świętego i opamiętanie!!
ponad 5 lat temu / kochani
 
Jest to modelowy przykład jak antykościół traktuje zużyte narzędzia. Dopóki był użyteczny w niszczeniu Kościoła był doceniany gdy przestał być potrzebny poszedł na śmietnik. (niektórych bardziej wiedzących posyłają do piachu). Pod rozwagę wszelkim tzw oświeconym "reformatorom". Nie łudźcie się. Srebrniki są do czasu a co potem?
ponad 5 lat temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.