DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

„Wyborcza” w akcji – Kuczok kontynuuje wątek wiary sportowców. Kpina i bluźnierstwa

„Wyborcza” w akcji – Kuczok kontynuuje wątek wiary sportowców. Kpina i bluźnierstwa
Fot. Darek Golik/FORUM

Jeśli ktoś myślał, że mimo całej swojej podłości „Gazeta Wyborcza” przynajmniej w dziale sportowym pozostaje medium obiektywnym, to po kolejnym tekście Wojciecha Kuczoka musi zmienić podejście. Felietonista znów w brutalny sposób wyśmiał naród polski i wiarę katolicką, nie stroniąc przy tym od bluźnierstw.

 

„Niech będzie pochwalony Skoczek Polski, niech nad nim niebiosa czuwają przed igrzyskami, na igrzyskach i po igrzyskach. To za jego sprawą nieco mniej ostatnio rozpaczam nad tym, że urodziłem się Polakiem; to dzięki jego formie nieco łagodniej objawy mojego zatrucia narodem polskim (małymi literami myślanym jako wielomilionową grupą rekonstrukcyjną, co to się akurat wzięła za obchody Marca ’68)” – zaczyna swój felieton Wojciech Kuczok pokazując dobitnie, że „Gazeta Wyborcza” nie zasługuje na traktowanie jako polskie medium nawet w dziale sportowym. Co więcej, tekst pokazuje nam, że istnieje graniczące z pewnością prawdopodobieństwo zaatakowania Polski w rocznicę wydarzeń z roku 1968.

 

Dalej w felietonie jest jeszcze ostrzej. Mamy więc słowa o womitowaniu „na biało-czerwono”, kpiny z modlitw o bezpieczny lot sportowców do Azji na igrzyska olimpijskie oraz żarty z poczucia dumy narodowej. Oczywiście wszystko – bo to „Gazeta Wyborcza” – podlane jest brunatnym, a więc faszystowskim sosem.

 

Kuczok odnosi się również do swoich poprzednich tekstów kpiących z pobożności polskich skoczków narciarskich. Felietonista ubolewa z powodu ostrej krytyki, jaka spadła na niego po tekście atakującym Dawida Kubackiego. Mimo tego broni swojego prawa do „spoglądania ukosem na to, co święte”.

 

Zaprzecza więc jakoby zaatakował Kamila Stocha i był wrogiem skoczków (przedstawia się jako fan dyscypliny). Dziennikarz „Wyborczej” nie wyklucza natomiast, że jest… wrogiem narodu polskiego.

 

„To już prędzej, w ogóle jestem wrogiem państw narodowych, a pojęcie narodu polskiego jest ostatnio poniewierane” – napisał Kuczok atakując również katolików. Powód? Za swój poprzedni tekst został ostro zaatakowany w mediach społecznościowych. Publicysta łączy napastliwe wpisy właśnie z wiernymi Kościoła. Uzasadnienie połączenia z katolicyzmem każdego hejtera i człowieka niepanującego nad emocjami mogłoby dziwić, gdybyśmy mieli do czynienia z innym tytułem. Ale to „Gazeta Wyborcza”. To Wojciech Kuczok.

 

 

Źródło: „GW”
MWł

 

 


DATA: 2018-02-06 13:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ollek[...] a mi się wydaje krzywe. Polecać mogę kogo chce i komu chce to wydaje się prostsze - tolerancja ;-).
ponad 1 rok temu / Olaf
 
Panie Kuczok czy pan miałby odwagę kpić z ludzi wyznających islam.
ponad 1 rok temu / Ola
 
panie kuczok jest mi wstyd iż pochodzi pan z Chorzowa u nas na slasku miszkaja jednak porządni ludzie i nikt nie kaze panu wyznawac wiary ale to nie znaczy ze można kogos wysmiewac bezkarnie dla nas w Chorzowie jest pan zerem
ponad 1 rok temu / iza45
 
@Obserwator Z całym szacunkiem, ale właśnie przez takie zachowanie jak Pan proponuje jesteście wyśmiewani. Bogu polecajcie siebie nawzajem, osoby wierzące, a nie ateistów (myślę, że Pan Kuczok nim jest). Innowierców i ateistów proszę zostawić w spokoju, a Wy módlcie się i polecajcie tylko jako katolików. Proste.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Chyba tytuł jednej z wypocin tego osobnika idealnie pasuje jako opis do stanu jego umysłu.
ponad 1 rok temu / John Galt
 
Wystarczy przeczytać życiorys tego pana na Wikipedii i wszystko wiadomo o jego poziomie i kompleksach.
ponad 1 rok temu / Krak
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.