DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

„Wyborcza” przegrywa z Braunem. Agora S.A. będzie musiała przeprosić reżysera

„Wyborcza” przegrywa z Braunem. Agora S.A. będzie musiała przeprosić reżysera
Luka Lukasiak/Forum
#WYBORY    #WYROK    #PREZYDENT    #BRAUN    #WYBORCZA    #POZEW

„Przed chwilą - Agora S.A. przegrała w Sądzie z Grzegorzem Braunem i będzie musiała przeprosić na łamach Gwiazdy Śmierci!!!” – czytamy na facebookowym profilu "Popieram Grzegorza Brauna.


28 kwietnia 2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Maciejowi Stasińskiemu i spółce Agora S.A. przeproszenie Grzegorza Brauna za podanie nieprawdziwych informacji skutkujących naruszeniem jego dóbr osobistych w postaci czci i dobrego imienia, poprzez publikację - w ciągu 48 godzin od daty uprawomocnienia się orzeczenia w niniejszej sprawie - na drugiej stronie dziennika Gazeta Wyborcza w ramce o wielkości ¼ strony, standardową wielkością liter, czcionką koloru czarnego na białym tle oświadczenia o następującej treści:

 

„Gazeta Wyborcza, Maciej Stasiński oraz Agora S.A. przepraszają pana Grzegorza Brauna, kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za podanie w artykule pt. „Faszyzm w eterze” opublikowanym w Gazecie Wyborczej w dniu 21 kwietnia 2015 r. nieprawdziwych informacji, jakoby pan Grzegorz Braun promował faszyzm oraz użył wobec dziennikarzy przywołanych w artykule sformułowań, które nie zostały przez niego faktycznie wypowiedziane, a które przypisane zostały przez nas panu Grzegorzowi Braunowi prowadząc wobec niego negatywną agitację wyborczą.”


Sam kandydat na Prezydenta RP w rozmowie z PCh24.pl tak opisuje przebieg rozprawy, która odbyła się w przyspieszonym trybie wyborczym. - Tłumaczyłem sądowi, że jako monarchista sytuuję się na antypodach praktyk totalitarystycznych i kolektywistycznych. Przypomniałem, że propaganda faszyzmu ma w Polsce charakter przestępczy w wymiarze kodeksowym i konstytucyjnym. Zatem używanie wobec mnie takiej etykiety ma na celu zadanie mi śmierci cywilnej i wyeliminowanie mnie i mojej argumentacji z przestrzeni publicznej.


Jego zdaniem, walka z polskim patriotyzmem przy użyciu hasła antyfaszyzmu ma długą tradycję. W 1926 roku sowieckie politbiuro nakazało walkę z Polakami pod hasłem właśnie antyfaszyzmu - „Gazeta Wyborcza” nieprzypadkowo sięgnęła po to narzędzie walki z tymi, którzy opowiadają się za kontrrewolucją przeciwko rewolucji światowej – uważa Braun.

 

Stronie ukaranej przysługuje prawo do odwołania się od wyroku w ciągu 24 godzin.

 

 - Równolegle został oddalony mój wniosek dotyczący publikacji tego samego tekstu autorstwa Macieja Stasińskiego na portalu gazeta.pl – dodaje reżyser.

 

Oddalono wniosek dotyczący prezentowania Grzegorza Brauna przez Gazetę Polską jako agenta obcego mocarstwa oraz sympatyka totalitaryzmu w jego wydaniu sowieckim i postsowieckim.

 

 

luk 


DATA: 2015-04-29 07:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale tak jak Braun, przed mafią może?
ponad 5 lat temu / TheModern
 
Modemiku, ale (tak jak lider sondaży) klękać przed każdym obcym przywódcą może? :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Taki, który nie klęka przed każdym polskim biskupem.
ponad 5 lat temu / TheModern
 
-"Venatrix" - oczywiscie ze kazdy z nas moze byc za mlodu "calkiem inny" jak na stare lata. Wymieniasz"masonskiego slugusa USraela Kaczora"tak jak by "reszta rzadzaca" do nikogo nie "nalezala"? Widze ze "wolisz" tych sluchajacych mocodawcow z Berlina i Moskwy i masz do tego prawo!I jednych i drugich juz zesmy "przerabiali" a kosztowalo Nas to miliony zabitych i zniszczona Polska!Oni nigdy nam "bezinteresownie" nie pomagali a wrecz Nas wyjatkowo perfidnie tylko "ssali".Co do rodzinnego "pochodzenia" to nie zapominaj ze Zydzi to w wiekszosci "Polacy"-jestesmy z nimi "wymieszani" i tego sie nie da "wymazac".Zapamietaj sobie ze byli rowniez zsylani na Syberie - ci ktorzy byli w pierwszej kolejnosci Polakami i Patriotami i nie kryli tego ze sa i Zydami!Nalezy "oddzielic plewy od ziarna" i przegonic "rzadzacych Judaszy".Na koniec jak chcesz kogos "opluwac" to sie go spytaj dlaczego tak postapil a nie wypisywac obrazliwe epitety niczym nie potwierdzone!
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 
Modemiku, dla Ciebie idealny kandydat to taki który klęka przed każdym obcym przywódcą? :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
jedyny prawdziwy , katolik , inteligentny, z piękną polszczyzną,a nie tak jak poprzedni prezydenci,nie boi się mówić jak jest, jak było, jedyny dla mnie kandydat na prezydenta ,niech zrobi porządek w tym państwie w końcu, jestem z panem panie Grzegorzu
ponad 5 lat temu / ana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.