DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

„Wyborcza” podąża śladami jezuickiego portalu. Czy redakcja deon.pl uważa, że nic się nie stało?

„Wyborcza” podąża śladami jezuickiego portalu. Czy redakcja deon.pl uważa, że nic się nie stało?

„Maryja miała fajny biust” – tak oto „Gazeta Wyborcza” zatytułowała tekst opisujący skandaliczną publikację portalu deon.pl, w którym padła zachęta do celebrowania „wizerunku Matki Bożej” ukazanej w „erotycznej ekstazie”. Jezuici wprawdzie przeprosili za swą śmiałość, a „kontrowersyjną” ilustrację usunęli, ale ich działania wydały złe owoce. Bo przecież sami katolicy dali sygnał do uderzenia w Maryję…

 

Za tym swoistym „zezwoleniem” jezuitów tematyką maryjną postanowiła zająć się „Gazeta Wyborcza”. Oczywiście działalność lewaków nie ma nic wspólnego z pobożnością. Okazją do ataku na kult maryjny stał się tekst opublikowany na jezuickim portalu deon.pl „Maryja była kobietą. Jaka była naprawdę”, w którym znalazł się obraz Maryi w erotycznej ekstazie. Sprawę opisywał portal PCh24.pl

 

http://www.pch24.pl/deon-pl-przekracza-granice--tym-razem-celebruje-wulgarny-obraz--kpiacy-z-czystosci-maryi,56481,i.html

 

Medium z Czerskiej postanowiło opisać publikację i przytaczając budzące oburzenie fragmenty tekstu, okrasiło je opisywanymi wizerunkami Matki Bożej – dokładnie tak jak to uczynił portal jezuitów. Wśród reprodukcji na łamach „GW” znalazł się obraz Edvarda Muncha „Madonna”, który portal deon.pl usunął po licznych protestach, w tym także kierowanych za pośrednictwem protestuj.pl. Więcej o sprawie tutaj: http://www.pch24.pl/deon-pl-sie-broni--ale-protest-przeciwko-obrazaniu-czci-matki-bozej-trwa-,56588,i.html

 

„Wyborcza” piórem Małgorzaty Skowrońskiej postanowiła rozprawić się z maryjnością Polaków. „W Polsce, gdzie królują albo słodkie Maryjki w kapliczkach, albo poważne piety, jakakolwiek próba uczłowieczenia Maryi, pokazania jej kobiecości skazana jest na porażkę” – napisała. Autorka oczywiście skorzystała tu z okazji i sięgnęła po rewelacje dotyczące życia seksualnego Maryi i Józefa, wplatając w to wszystko ośmieszenie krytyki antykoncepcji.

 

Dalej jest tylko gorzej: „Wizerunki Maryi jako wyłącznie uduchowionej Matki Boskiej to nie tylko wymysł polskiego Kościoła, lecz także ciągnąca się wiekami strategia odróżniania Matki Chrystusa od kusicielki Ewy z rajskiego ogrodu. Wzmocniona dogmatem o niepokalanym poczęciu sprawiła, że Maryję odarto z jej seksualności i kobiecości. U nas nakłada się na to jeszcze religijny konserwatyzm, który odrzuca teologię feministyczną i gender” – napisała „Wyborcza”.

 

Skowrońska sięgnęła też do wystawy „Maria Mater Misericordiae”, jaka pojawiła się w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży i dodała: „ileż tam było nagich biustów, piersi tryskających mlekiem i innych mocnych maryjnych obrazów”. Przy nich, zdaniem autorki, „zadowolona Madonna Muncha wydaje się grzecznym obrazkiem.”

 

„Deonie, nic się nie stało. Brawo! Nie zawracaj z obranej drogi” – zdaje się wołać ze swych łamów „Wyborcza”, wyraźnie zadowolona z „otwartości” jezuickiego portalu. I podsuwa kolejne tematy na rozprawkę. Do „wgniecenia w katolicyzm” jest przecież ideologia gender i teologia feministyczna.

 

 

MA

 

Dopuszczenie się przez Deon.pl pohańbienia czci Maryi nie może spotkać się z naszą obojętnością. Jako katolicy musimy powiedzieć dosyć! Można to zrobić podpisując protest przeciwko obrażaniu Matki Bożej.


DATA: 2017-12-11 14:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

masz racje incuss, niejestem znawca, tylko zwykłym czlowiekiem , i pewnie niepotrzebnie sie oddzywam, zastanawiam sie tylko co zrobił by Pan Jezus
7 miesięcy temu / Pokoj i zgoda
 
Niegdyś Jezuici byli prawdziwymi rycerzami Chrystusa i Maryi. Niestety długoletnia praca lewicowych ideologów wspomagana pracą agenturalną (vide Tomasz Turowski)rozłożyła ideowo ten zakon-zarówno w świecie, jak i w Polsce.Dotyczy to zresztą także Dominikanów, którzy stali się tubą "kościoła otwartego"na czynniki rozkładu.
7 miesięcy temu / Vera
 
Nawiązanie do rzucania kamieniem- jest. Wezwanie do dialogowania- jest (trudno dialogować z kimś, kto banuje :). Nawet na "bracia" w jakimś stopniu się załapałaś/ załapałeś. Można by rzec klasyczny hattrick by pisać tak, aby nie nawiązać w żadnym stopniu do faktów. Pewne portale są katolickie z nazwy, podobnie jak niektórzy katolicy są nimi tylko z nazwy, a o tym, że można o nich tak powiedzieć akurat najmniejszy wpływ ma moja osobista ocena czy jakieś rzekome "rzucanie kamieniem", ale zwyczajne fakty oraz postawa względem prawd wiary, przykazań, moralności. I nie ma niczego gorszego niż "katolicy tylko z nazwy", piszę to jako osoba stykająca się dość często z ludźmi borykającymi się z poważnymi problemami duchowymi (stąd zabawnym jest Twoje nawiązanie do strategii szatana). Śmiać to on się śmieje z tych okropnych bluźnierstw wymierzonych w Matkę naszą. Bluźnierstw, które nie zostały odwołane, wręcz w celu usprawiedliwienia się z nich są popełniane ciągle kolejne.
7 miesięcy temu / incuss
 
Jesli jestes bez winy pierwszy rzuc kamieniem, deon i pch24 to portale katolickie , powinniscie sie trzymac razem wspierac i upominac ale nie jak konkurenci tylko jak bracia i siostry , wy sie klocicie a diable zaciera rece do tego smieje sie z was, moze warto sie pojednac i spotkac przecie w obu portalach sa ksieza , spotkajcie sie porozmawiajcie , wzmocnijcie sie razem latwiej pokonac przeszkody i ominac pulapki .
7 miesięcy temu / Pokoj i zgoda
 
Praca z młodzieżą w stylu "ojciec Recław"? Dziękuję, postoję. Ataki na jezuitów to były wtedy, kiedy naprawdę realizowali swoją misję oraz charyzmat swego założyciela (takie "modne teraz słowo, a jednak znacznie bardziej adekwatne do tamtych czasów). Zresztą, z pewnej przyzwoitości ustalmy może, że nie będziemy się powoływać na ich świętego założyciela, gdyż dorabianie mu za przeproszeniem gęby bluźniącymi przeciwko Maryi jest po prostu niesmaczne i narusza już elementarne zasady uczciwości wobec (bądź co bądź) zmarłego. Zaniechajmy więc. Przed kasatą to były ataki, nie bez powodu miała ona miejsce, w końcu poszło o konflikt z władzą świecką (polecam zgłębić temat). Nowi jezuici to już inna bajka, teraz to taka sobie bezpieczna przystań dla wielu bezwstydnych heretyków (no niestety, choć nie każdy "SI" jest taki). Nikt im nic nie robi, nawet trzeba powiedzieć więcej, piastują bardzo wysokie stanowiska (if you know what i mean ;), są bardzo wpływowi (jak o. Martin).
7 miesięcy temu / incuss
 
Nie złorzeczcie Jezuitom (bo im to nie pomoże), nie wszyscy są tacy sami. Jest wiele dobra, które także dziś dzieje się za pomocą Jezuitów. Rekolekcje ignacjańskie, praca z młodzieżą i wiele innych. Może dlatego są na nich takie ataki, a niektórzy z nich dają się zwodzić mimo tego, że to ich patron podał reguły rozeznawania...
7 miesięcy temu / bez uogólniania
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.