DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

„Wyborcza” napisała prawdę, że w Polsce nie ma „stref wolnych od LGBT”, po czym… tekst zniknął ze strony

„Wyborcza” napisała prawdę, że w Polsce nie ma „stref wolnych od LGBT”, po czym… tekst zniknął ze strony
Szczebrzeszynski/Public domain

„Stref wolnych od LGBT nie ma, zaś Karty Praw Rodzin w ogóle o osobach LGBT nie wspominają – i nie ma co ludzi oszukiwać, że to straszne grażynowo-januszowate, szczerbate Podkarpacie wprowadza u siebie apartheid. Bo tylko budujemy na świecie fałszywy i dużo gorszy od prawdziwego obraz swego kraju” – pisze Piotr Głuchowski w – uwaga, uwaga! – „Gazecie Wyborczej”! Tak, my też przecieraliśmy oczy ze zdumienia. A jednak, takie słowa rzeczywiście zostały opublikowane na portalu liberalno-lewicowego dziennika. Niestety bardzo szybko tekst zniknął ze strony...

 

Zgodnie z ludową legendą w Wigilię Bożego Narodzenia zwierzęta mówią ludzkim głosem. O legendzie, zgodnie z którą 25 września „Gazeta Wyborcza” pisze prawdę jeszcze nikt nie słyszał, ale wszystko przed nami. Oto bowiem w ostatni piątek września roku 2020 na portalu wyborcza.pl ukazał się tekst pt. „Idźmy dalej: Piotrków wolny od Żydów, a skatepark wolny od niepełnosprawnych”, w którym Piotr Głuchowski zauważa, że w Polsce nie ma „stref wolnych od LGBT”.

 

Oczywiście autor dodaje, że w sprawie owych rzekomych stref „ściemniają oba przeciwne obozy. WSZYSTKIE STRONY”, jednak więcej uwagi w swoim tekście poświęca postawie liberalnej lewicy.

 

Głuchowski na czynniki pierwsze rozbiera Samorządową Kartą Praw Rodzin, gdyż – jak słusznie zauważa – „strefy wolne od LGBT” nie istnieją. Z kolei SKPR nie zawiera, jego zdaniem, radykalnych postulatów i „nie ma skutków prawnych”. Jedyne, do czego można – zdaniem autora – się przyczepić, to zakaz finansowania przez samorządy wydarzeń podważających konstytucyjne rozumienie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. „A zatem: KonsTYtucJA!” – pisze.

 

„Przyznacie, że daleko stąd do strefy wolnej od gejów. A jednak Europa i USA wyraziły w ostatnich dniach ostre zaniepokojenie polskimi Kartami” – zauważa publicysta „GW” cytujący oparte na fake newsach sądy wygłaszane przez prominentnych polityków świata zachodniego: wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verę Jourovą oraz demokratycznego kandydata na prezydenta USA Joe Bidena.

 

Jak zauważa Piotr Głuchowski, ów nieprawdziwy przekaz o Polsce oparty jest o akcję homoseksualnego działacza Bartosza Staszewskiego, który do znaków drogowych montuje tablice informujące, że w danym mieście obowiązuje „strefa wolna od LGBT”. Niestety wiele osób nie sprawdza czy obraz, który widzą w internecie, to realizacja faktycznej polityki władz samorządowych czy happening aktywisty LGBT chcącego zwrócić na jakiś problem, co pogarsza wizerunek naszej Ojczyzny.

 

„Tabliczki te (niewątpliwie celowo) mają się kojarzyć bardzo brzydko – mianowicie z hitlerowskimi znakami zakazującymi Żydom wstępu do rasowo czystych miejscowości lub na tereny rekreacyjne” – punktuje akcję Staszewskiego publicysta „Wyborczej” przytaczając dalej tekst Stanisława Janeckiego z „Sieci”, w którym autor proponuje intelektualny eksperyment. Miałby on polegać na umieszczeniu w Australii tablic z informacją: „Stowarzyszenie Przyjaciół Pedofilii”. Dlaczego? Otóż kilka lat temu światem wstrząsnęła informacja o parze australijskich homoseksualnych mężczyzn, którzy gwałcili dziecko adoptowane z Rosji, pozwalali na to swoim znajomym oraz rejestrowali ohydne czyny.

 

Dalej Piotr Głuchowski zauważa, że tworzenie stereotypu o Polakach-nazistach współgra z kłamstwem o naszym narodzie rzekomo dokonującym zbrodni na Żydach, co wpisuje się w rosyjską – i nie tylko – politykę historyczną. „Żyjemy, niestety, w kraju rządzonym przez narodowo-konserwatywnych populistów (trudno, naród wybrał) – ale nie w kraju pełnym oddolnych antyludzkich i motywowanych nienawiścią inicjatyw, nie w kraju wypełnionym ksenofobicznym motłochem dyszącym chęcią pognębienia myślących i kochających inaczej. Takim krajem (jeszcze) Polska nie jest, lecz już bywa tak postrzegana” – czytamy w „GW”.

 

Autor zauważa, że happening w wersji Stanisława Janeckiego można rozwinąć i przy wjeździe do miast, które zawierzyły się Najświętszej Maryi Pannie lub Chrystusowi Królowi, powiesić tabliczki „żydom, muzułmanom i ateistom wstęp wzbroniony”.

 

„Idąc tym tropem jeszcze dalej, można wieszać na klubach gejowskich tablice Strefa wolna od heteroseksualizmu, a na ściankach wspinaczkowych i w skateparkach: Strefa wolna od niepełnosprawnych ruchowo” – pisze Głuchowski.

 

„Wniosek: akcja Staszewskiego nie wytrzymuje logicznego rozbioru i zakrawa na absurd. Ale czy to znaczy, że druga strona nas nie oszukuje? Owszem, też to robi” – twierdzi autor wymieniając coś, co uznaje za manipulacje obozu konserwatywnego. Owej analizie poświęca jednak mniej miejsca niż punktowaniu narracji powielanej przez lewicę.

 

„Reasumując: stref wolnych od LGBT nie ma, zaś Karty Praw Rodzin w ogóle o osobach LGBT nie wspominają – i nie ma co ludzi oszukiwać, że to straszne grażynowo-januszowate, szczerbate Podkarpacie wprowadza u siebie apartheid. Bo tylko budujemy na świecie fałszywy i dużo gorszy od prawdziwego obraz swego kraju. Są natomiast w Polsce olbrzymie pokłady ignorancji, kołtunerii, nietolerancji i zwykłego prymitywizmu – ale z tym się mierzymy przynajmniej od XVII wieku i pewnie jeszcze długo będziemy” – kończy swój tekst Piotr Głuchowski.

 

Sądząc po komentarzach pod tekstem, artykuł nie został dobrze przyjęty przez czytelników.

 

Natomiast jeszcze w dniu publikacji materiał zniknął ze strony „GW”...

 

 

 

...a opisany w publikacji homoaktywista zapowiedział... kroki prawne przeciwko „Gazecie Wyborczej”...

 

 

...zaś usunięcie materiału przyjął z radością.

 

 

Taki to pluralizm u liberałów.

 

 

 

Źródło: wyborcza.pl

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-25 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak się okazuje, niektórzy w GW mają jakieś resztki sumienia. Najśmieszniejszy jest komentarz tzw. Barta Staszewskiego, który sam się nim zaorał. Dowodzi, że ten człowiek nie przyjmuje prawdy i nie rozumie logicznych argumentów. Mam nadzieję, że sam beknie za te swoje tabliczki, bo ponoć któryś z oczernianych samorządów zgłosił sprawę do prokuratury. Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Stefan
 
Nie chodzi o tabliczki ale o uchwał w których jasno jest napisane o co chodzi. "Rada Miasta Kraśnik podejmuje deklarację: Samorząd wolny od ideologii LGBT"
1 miesiąc temu / ryerrey
 
Czemu "wolna od Żydów" z dużej litery? Z treści wynika, że chodzi o żydów i muzułmanów.
1 miesiąc temu / Ortograf
 
Komentarze pod tekstami Wybiórczej raczej nie są wyznacznikiem jakości tekstów- tam wylewa się rynsztok obelg i kłamstw na wszystko co Polskie,katolickie i tradycyjnie rodzinne
1 miesiąc temu / Życzliwy
 
Moim zdaniem tekst zniknął na dobre. Ponadto idę o zakład, że najpóźniej w poniedziałek rano Piotr Głuchowski złoży stanowczą samokrytykę a po kilku godzinach prawdopodobnie wypowiedzenie. Wraz z postępem rewolucji walka ... zaostrza się.
1 miesiąc temu / Atos
 
Cóż, to błąd matrixa. Chwila nie uwagi i prawda wyszła na jaw. Ale tylko na chwilę bo mechanizmy zadziałały
1 miesiąc temu / Pppp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.