DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Wybiórcza awaria Facebooka. Dotknęła tylko katolickie strony, mające najwięcej „polubień”

Wybiórcza awaria Facebooka. Dotknęła tylko katolickie strony, mające najwięcej „polubień”

Administratorzy wielu katolickich stron w różnych częściach świata alarmują, że Facebook zablokował ich profile, tak że nie były dostępne od poniedziałku wieczorem do środy rano. Jak się okazuje zablokowane zostały profile Facebook tych katolickich stron, które mają najwięcej „polubień” od 200 tysięcy do nawet 6 milionów. Facebook w specjalnym oświadczeniu tłumaczy się, że przerwa była spowodowana „awarią systemu”. Dziwne jednak, że ta awaria dosięgła tylko strony katolickich serwisów.

 

Administratorzy serwisów katolickich w poniedziałek wieczorem spostrzegli, że nie mogą zalogować się do swoich fanpage’ów na facebooku. Jak się wkrótce okazało, zostały one zablokowane. Jedyną informacją jaką zobaczyli administratorzy był komunikat „Twoja strona została usunięta” i żadnych wyjaśnień dlaczego. Wielu administratorów uruchomiło wszystkie możliwości, by dotrzeć z informacją o zamknięciu konta Facebook do opinii publicznej. Po tej akcji informacyjnej, o sprawie poinformowała m.in. CNA. Facebook w środę rano nagle odblokował konta. Jak się tłumaczy „strony zostały przywrócone. Ten incydent był skutkiem awarii systemu wykrywania spamu na naszej platformie”.

 

Niektórym właścicielom stron nie wystarczyły te tłumaczenia, bo bardzo podejrzane wydaje się to, iż awaria w sposób wybiórczy dosięgła tylko strony katolickie o dużej oglądalności.   Właściciel strony poświęconej papieżowi Franciszkowi, Papa Francisco Brasil, którą lubi 3,8 miliona osób z całego świata, poprosił o interwencję prawników. Główny administrator strony, Carlos Rene poinformował, że zlecił prawnikom kontakt z osobami kierującymi portalem społecznościowym i wyjaśnienie sprawy usunięcia strony. Zablokowana została też amerykańska strona Father Rocky, prowadzona przez kapłana związanego z Opus Dei i pracującego w katolickim radiu Relevant Radio. Jej Funpage polubiło już ponad 3,5 miliona osób z całego świata.

 

Podobna sytuacja spotkała stronę Catholic and Proud, która została polubiona przez 6 milionów użytkowników. Strona poświęcona jest przede wszystkim modlitwie. Jak głosi informacja zamieszczona na funpage’u, misją strony jest „przekazywanie ludziom duchowego pokarmu od Boga”. Również strona Catholic and Proud skomentowała sytuację, która miała miejsce. „Nie było nas przez pewien czas, podobnie jak innych katolickich stron na facebooku, stało się to bez wcześniejszego ostrzeżenia. Wysiłki wielu społeczności katolickich i mediów informacyjnych, w szczególności Church POP, pomogły usłyszeć nasze głosy. Napisali na ten temat trzy artykuły i przeprowadzili rozmowy ze wszystkimi ofiarami tej katolickiej quasi czystki na facebooku”. W sumie blokada dotknęła co najmniej 21 stron poświęconych katolickiej tematyce.

 

W zeszłym roku miała miejsce podobna sytuacja, wtedy blokowane były wiadomości, które algorytm uznał za konserwatywne. Blokowano strony m.in. Młodzieży Wszechpolskiej. W tamtym wypadku Mark Zuckerberg spotkał się z zarządcami konserwatywnych stron, aby zapewnić ich o neutralności Facebooka dla ich działań. Ciekawe co powie teraz?

 

Źródło: Church POP, reporters.pl

 

Adam Białous

DATA: 2017-07-20 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem ateistą, ale nie marksistą-to religia ale bez dobrego Boga(unikajcie państwo terminu lewak bo to zaciemnia sytuację na ich korzyść stwarzając wrażenie że wśród nich są jacyś lepsi) w związku z tym kieruję się rozumem i wiedzą, a prawda jest taka że co najmniej od czasu powstania islamu katolicyzm jest areną najobrzydliwszych ataków ze strony wszystkich unowocześnionych-pozostawiam państwa mądrości jaki udział w tym mają też od dawna kumple w wierze Zuckerberga. Wniosek: moralnym obowiązkiem każdego człowieka którym kieruje etyka i rozum-zjawiska nierozłączne-jest obrona prawdziwego katolicyzmu o który niestety co raz trudniej nawet w katolicyzmie(posiłkuję się opinią wielkiego katol.filozofa Nicolasa Gomeza Davila). Dlatego dbajmy wszyscy o rozwój wolnych mediów i zbierajmy wiedzę. Wszystkiego nie zablokują. Polecam szczególnie wykłady na YouTube KRZYSZTOFA KARONIA z cyklu Program Wiedzy Społecznej żebyście łatwiej mogli poznać państwo wroga i jego metody
ponad 1 rok temu / lessoquer
 
A dlaczego nie dotyka przerwa techniczna str. islamskich, ISiS, gdzie handluje się dziewicami jazydek, chrześcijanek, a słyszeliście z kim się spotkał szef fb Zucberg z szejkiem z Emiratów Arabskich i macie odpowiedź
ponad 1 rok temu / Paul
 
Naiwni jak dzieci co liczą na uczciwość i demokratyczne zasady lewaków- ciągle aktualna jest teza Lenina ,że demokracja zachodnia sprzeda sznur na którym ja powiesimy
ponad 1 rok temu / Lakszli46
 
@Solidarny Dlaczego katolicka? Po prostu bez cenzury. A może już taka istnieje?
ponad 1 rok temu / 9876
 
Czego katolikom brakuje do założenia WŁASNEJ sieci społecznościowej??? Widać, że jest wręcz konieczna!
ponad 1 rok temu / Solidarny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "53212"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.