DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Wybierzemy „zapasowego” europosła. Trwa zamieszanie związane z Brexitem

Wybierzemy „zapasowego” europosła. Trwa zamieszanie związane z Brexitem
REUTERS/Eddie Keogh / FORUM
#BREXIT    #UE    #PE    #PARLAMENT    #WYBORY    #WIELKA BRYTANIA    #POSŁOWIE    #EUROPA

Zamieszanie związane z opóźnieniem wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur UE odbije się na wyborach do Parlamentu Europejskiego. Unia musi być gotowa na każdy scenariusz. W Polsce wybierzemy 52 posłów. Jeden z nich nie obejmie mandatu, dopóki Wielka Brytania będzie w unijnych strukturach.

 

W związku z Brexitem Polacy wybiorą formalnie 52 europosłów (zamiast 51). Jeśli jednak okaże się, że na początku nowej kadencji europarlamentu Wielka Brytania wciąż będzie krajem członkowskim, to jeden z wybranych posłów nie obejmie mandatu. To efekt opóźnienia Brexitu i brytyjskich zapowiedzi o udziale w eurowyborach.

 

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak zaznaczyła, że zastosowane zostaną przepisy specjalnej ustawy określającej zasady wskazania kandydata, który mandatu nie obejmie. PKW po przeliczeniu głosów ustali, jakiemu komitetowi wyborczemu przypadnie 52. mandat i wskaże osobę z jego listy, która uzyskała najmniejszą liczbę głosów. Jeśli Wielka Brytania opuści Unię w trakcie nowej kadencji PE, to ten polityk otrzyma mandat europosła.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2019-05-16 11:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Czy aksjomatem uzyskiwania mandatów na europosłów do UE jest erudycja pucybuta, dla międzynarodówki lewackiej? I czy " pastowanie" będzie mierzone szybkością i ilością ruchów, na czas, przez arbitra z ramienia Tusk & Company LGBT-UE?... Oby europosłowie z Polski nie podpisywali paktu z diabłem, bo w Piekle, za lewackie certyfikaty trzeba będzie się smażyć bez wazeliny. Niech nie odcinają się od korzeni chrześcijańskich swojej matki, bo Polska to nasza matka jak nauczał Jan Paweł II Święty. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Polska będzie miała jedno miejsce więcej, zaś mała Holandia zyska 3 miejsca, Hiszpania zaś 5 miejsc. Tak dzielnie dbał o Polskę tandem Tusk i Bieńkowska.
6 miesięcy temu / naxa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.