DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Wszechpolacy u stóp Jasnogórskiej Pani obrali św. Maksymiliana Kolbego patronem swojej organizacji

Wszechpolacy u stóp Jasnogórskiej Pani obrali św. Maksymiliana Kolbego patronem swojej organizacji
By Aneta Lazurek (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

9 kwietnia na Jasnej Górze odbyła się zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską III pielgrzymka Młodzieży Narodowej. Udział w niej wzięli działacze organizacji z całej Polski. Na zakończenie Mszy Świętej prezes organizacji Adam Andruszkiewicz w imieniu Wszechpolaków obrał św. Maksymiliana Kolbego za patrona Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Oprócz narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej na Pielgrzymkę przybyli przedstawiciele innych organizacji, w tym Obozu Narodowo-Radykalnego i innych, lokalnych stowarzyszeń narodowych.

 

Rozpoczęcie pielgrzymki planowane było na godzinę 15:00 Godziną Miłosierdzia w Kaplicy Cudownego Obrazu. Koronka do Bożego Miłosierdzia odbyła się jednak nieco później z powodów logistycznych. Z kolei o 15:30 w kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

Główna Msza Święta dla przybyłych narodowców odbyła się o 16:45 przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył ks. Marek Różycki z Krakowa, który wygłosił homilię. Wskazywał w niej na wagę wiary w Pana Boga oraz wagę osobistej relacji z Nim każdego człowieka, która jest fundamentem w pracy działaczy narodowych, ponieważ nadaje sens i odpowiednio kierunkuje wszystkie podejmowane wysiłki. W koncelebrze udział wzięło 7 innych księży.

 

W czasie liturgii nastąpiło odnowienie przez wszystkich zgromadzonych ślubów młodzieży akademickiej, których 80. rocznica przypada w tym roku.

 

Na zakończenie Mszy ustami swojego prezesa i posła na Sejm RP, Adama Andruszkiewicza, Młodzież Wszechpolska w uroczystym akcie obrała sobie św. Maksymiliana Kolbego za patrona i zawierzyła się jego opiece i orędownictwu.

 

Po Mszy Świętej około 2 tysiące uczestników pielgrzymki udało się do auli ojca Kordeckiego w której nastąpiła część konferencyjna. Swoje przemówienia wygłosili m.in. prezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, delegatka Narodowej Organizacji Kobiet Edyta Luty, prezes fundacji Pro-Prawo do Życia Mariusz Dzierżawski i inni.

 

Po konferencji zgromadzeni udali się na Apel Jasnogórski, a po nim przeszli w marszu z pochodniami pod Pomnik Nieznanego Żołnierza pod szczytem jasnogórskim. Tam ks. Marek Różycki poprowadził modlitwę za poległych za Ojczyznę oraz pobłogosławił wszystkich uczestników III pielgrzymki Młodzieży Narodowej.


 Źródło: Uczestnicy pielgrzymki

PCh24.pl 


DATA: 2016-04-10 23:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska jednak jeszcze ma przyszłość! Dziękować Bogu!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
cd ...duchowe współżycie Żydów z szabes-gojami wytworzyło się na gruncie drwin. Żyd powiedział Polakowi: ? Nie mogę z Tobą niczego wspólnie kochać, czcić, uwielbiać, nad niczym wspólnie cierpieć i do niczego wspólnie dążyć ? ale możemy wspólnie drwić ze wszystkiego. Wydrwię ci twojego Boga i twoją Ojczyznę, twoją tradycję i twoje ideały, twoje pragnienia i twoje wysiłki i obaj będziemy w y ż s i p o n a d t o w s z y s t k o?. Zszedł się żydowski k p i a r z z polskim k p e m i wytworzyło się środowisko, w którym żadna wielka idea, żaden wielki czyn nie mógł dojrzeć.
ponad 3 lata temu / Leo
 
Andrzej Niemojewski ( poeta, pisarz, publicysta współtwórca ?Młodej Polski? ) za młodu był żarliwym filosemitą i zażartym anty-katolikiem, w miarę jednak jak dorastał i dojrzewał nabył innej optyki. Pisał o filosemickim zboczeniu niektórych Polaków, że to .
ponad 3 lata temu / Leo
 
Goście w garniturach, dziewczyny w spódnicach to coś z polskiej kultury. Msza Wszechczasów w bocznej kaplicy to jądro polskiej duchowości. Jest Polska i jest przynajmniej od święta. Codzienność należy do wrogów i moderny.
ponad 3 lata temu / Leo
 
Mocny i mężny Patron na ciężkie czasy i godny ze wszech miar do naśladowania przez mężczyzn i patriotów!
ponad 3 lata temu / John Galt
 
Z taką młodzieżą przyszłość Polski będzie należeć do Polaków !
ponad 3 lata temu / ukontentowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "42501"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.