DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Wstydzą się polskości! Znamy oficjalne wyniki ankiety wśród czytelników portalu „Wyborczej”

Wstydzą się polskości! Znamy oficjalne wyniki ankiety wśród czytelników portalu „Wyborczej”
Gazeta Wyborcza, fot.PCh24

„Gazeta Wyborcza” opublikowała wyniki ankiety internetowej przeprowadzonej wśród swoich czytelników. Wynika z nich, że o wiele częściej wstydzą się oni polskości, niż odczuwają z niej dumę. Powody tego okazują się często tyleż politycznie poprawne, co zabawne.

 

Z wyników ankiety wynika, że 34 proc. czytelników portalu Wyborcza.pl bardzo często odczuwa wstyd z powodu swej polskości, a 44 proc dość często. Tymczasem raczej rzadko wstydzi się 13 proc., a właściwie nigdy – 6 proc.

 

Dla porównania dumę z powodu bycia Polakiem bardzo często odczuwa jedynie 3 proc. czytelników Wyborcza.pl, dość często – 8 proc.; raczej rzadko 52 proc., a 33 proc. – właściwie nigdy. 

  

O czytelnikach portalu „Gazety Wyborczej” doskonale świadczą także niektóre odpowiedzi na pytania o konkretne powody do dumy. Na przykład 64 proc. z nich twierdzi, że odczuwa dumę z „powodu transformacji ustrojowej po 1989 r.”.

 

Czy takiej odpowiedzi udzieliłby przypadkowy przechodzień na krakowskim Rynku Głównym, warszawskiej stacji Metra czy też w którejkolwiek z innych polskich miejscowości? Wątpliwe. Okazuje się jednak, że internet rządzi się tu swoimi prawami.

 

Jeszcze dobitniej dokonywaną przez „GW” formację czytelników obrazują odpowiedzi na pytania o powody wstydu Polaków. Pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio: działalność rządzących (84 proc.), zaściankowa religijność (65 proc.), narastający nacjonalizm/rasizm (64 proc.). W pierwszej dziesiątce znalazły się także między innymi: oddzielanie się od standardów Europy, restrykcyjne prawo antyaborcyjne, homofobia, nieprzyjęcie uchodźców wbrew prośbom UE czy zanieczyszczenie środowiska.

 

Dziwnym trafem pokrywa się to w znacznej mierze z fobiami wtłaczanymi do głów czytelników przez redaktorów „Wyborczej” – z uprawianą przez nich pedagogiką wstydu.

 

Ankietę w serwisie Wyborcza.pl przeprowadzono w dniach 1-3 maja 2018 roku. Wyniki opublikowano w środowym wydaniu drukowanej „GW”. 

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” (16 maja 2018 r., str. 15).

mjend

 

 


DATA: 2018-05-17 15:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Redaktor Wałach mówił coś na ten temat tyle, że o Newsweeku i początku maja. Jak wielu tutaj pisze ankieta świadczy tylko o osobach czytających Wyborczą.
ponad 1 rok temu / trooper
 
jacyś strasznie wstydliwi, ci czytelnicy "Wyborczej"...
ponad 1 rok temu / tereferek
 
Wychowani na Wyborczej rozdawanej obowiązkowo z naszych podatków do 2015r. na biurko w urzędach gminnych, śminnych , miejskich, wiejskich. Wg tej wiedzy nie obronią siebie, rodziny, Ojczyzny.
ponad 1 rok temu / kil
 
Skoro czytelnicy GW nie sä korzeni polskich,to majä prawo sie wstydzic. Poprosil bym o ankiete wsröd ludzi przyznajäcych sie do POLSKOSCI
ponad 1 rok temu / X
 
Gdybym był czytelnikiem GW to wstydziłbym się tego i oficjalnie bym się nikomu do mojego ''zboczenia'' nie przyznawał
ponad 1 rok temu / TERMOFON
 
Co do działań rządzących, to one rzeczywiście dumą nie napawają. Ich udawany katolicyzm przynosi więcej szkód niż pożytku (brak jednoznacznego potępienia aborcji). Do tego trzeba dodać katastrofalną politykę zagraniczną....
ponad 1 rok temu / koteq
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.