DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Wstrząsające wyznania nawróconej imigrantki: zostaliśmy ponownie zislamizowani w Szwecji

Wstrząsające wyznania nawróconej imigrantki: zostaliśmy ponownie zislamizowani w Szwecji
fot. REUTERS/Thomas Peter/FORUM

Nie wolno nam słuchać tego, co imamowie mówią ludziom w mediach, że islam jest „religią pokoju”. Wiesz, co to znaczy? Że pokój nie zapanuje, dopóki [wszyscy-red.] ludzie nie zaakceptują islamu jako swojej religii – powiedziała w rozmowie z portalem wp.pl Mona Walter, Somalijka mieszkająca w Szwecji.

 

Mona Walter na początku lat 90. Wyemigrowała z Somalii do Szwecji, gdzie porzuciła islam i nawróciła się na chrześcijaństwo.

 

W moim kraju mieliśmy naszą własną, afrykańską kulturę. Ludzie nie zajmowali się aż tak bardzo religią. Nie było szariatu, mieliśmy swoje własne świeckie prawo. (…) Gdy przyjechałam z Somalii do Szwecji, przeżyłam wielkie zderzenie kultur, ponieważ islam tutaj jest bardziej ekstremalny i fanatyczny niż w moim kraju! I co jest bardzo ważne – zostaliśmy zislamizowani po 1991 roku, tutaj, w Szwecji – stwierdziła.

 

Jej zdaniem za taki stan rzeczy odpowiadają w Szwecji imamowie, którzy narzucają swój religijno-polityczny radykalizm zdecydowanej większości tamtejszych wyznawców Allaha. – Jeździli do Arabii Saudyjskiej, uczyli się tam i po powrocie zostawali naczelnikami tych obszarów. Kontrolowali wszystko, a przede wszystkim kobiety. Głoszą szariat w meczetach i każdemu wmawiają, że musi wierzyć w ten system i islamskie wartości. Jeśli tego nie zrobisz, jeśli próbujesz się zintegrować z zachodnim społeczeństwem, stajesz się niewiernym w ich oczach – relacjonowała.

 

Walter podkreśliła, że w muzułmańskich gettach w Szwecji bardzo często dochodzi do gwałtów na dziewczynkach i chłopcach dokonywanych przez członków ich rodzin bądź nauczycieli Koranu. – To są częste przypadki, ale nie mówię, że wszyscy tak robią. Próbowałam zgłosić to do opieki społecznej, ale nikt nie zareagował – wszyscy bali się zostać napiętnowanymi jako rasiści – powiedziała.

 

Jeszcze większym problemem jest głoszona w meczetach „nienawiść do niewiernych”, jaką wpaja się od wielu lat przede wszystkim dzieciom i młodzieży. – Dzieci, które urodziły się w latach 90., dorosły. Chodziły do islamskich szkół, zostały poddane praniu mózgu, radykalizacji, nauczyły się nienawiści do zachodniego społeczeństwa. A przecież nauka taka zaczyna się w wieku 3-4 lat! Mówiłam o tym często szwedzkim mediom przez tyle lat, ale nikt się tym nie zajmował, nie poświęcił uwagi tej sprawie, ponieważ bali się przypięcia im łatki rasistów – zaznaczyła Walter.

 

 

Źródło: wp.pl / nczas.com

TK

 

  


DATA: 2018-11-02 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przyszłość jaka pod rządami lewych z PiS, PO, i każdej innej partii czeka Polskę. Demokracja to system bez przyszłości.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Zachód marnie zginie wraz ze swoją pogrążycielką niejaką A. Merkel. Ten trend jest chyba nieodwracalny. A jeśli my w Polsce nie przechowamy Wiary i Tradycji zostaniemy zassani przez ten kataklizm.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Dlatego nie ma mowy o jakiejkolwiek koegzystencji. Albo MY, albo ONI. Tertium non datur. Im szybciej to zrozumiemy, tym większe szanse mamy na zwycięstwo w tej konfrontacji. Dla wielu narodów zachodnioeuropejskich jest już jednak za późno...
ponad 1 rok temu / Karol
 
Nawet jak islam zapanuje to i tak nie będzie pokoju. Będą się wyrzynać sami ze sobą - taka diabelska natura islamu.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Oto owoce protestantyzmu. To kara za odejscie od jedynej prawdziwej wiary.
ponad 1 rok temu / Kolego
 
Ciąglę doganiamy Zachód,ale jaki i który Zachod?Może ten islamizowany?Jego kultura jest coraz mniej europejska.Gonimy za widmem ,ktore już przeminęło.
ponad 1 rok temu / Jana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.