DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wstrząsające słowa kandydata na prezydenta USA: aborcja za publiczne pieniądze ma uratować klimat

Wstrząsające słowa kandydata na prezydenta USA: aborcja za publiczne pieniądze ma uratować klimat
Fot. Pixabay/NicciDoula

Kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta Stanów Zjednoczonych senator Bernie Sanders ze stanu Vermont uważa, że pieniądze podatników amerykańskich powinny być wykorzystane do promowania aborcji, sterylizacji i środków antykoncepcyjnych na całym świecie. W ten sposób, zdaniem tego socjalisty, można skutecznie walczyć ze zmianami klimatycznymi i przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Zdaniem Marjorie Dannenfelser z organizacji Susan B. Anthony List „odrażające rozwiązanie” problemu zmian klimatycznych, polegające na eliminowaniu za pomocą aborcji dzieci z biedniejszych krajów, powinno być potępione gremialnie przez polityków wszystkich opcji.

 

Podczas kilkugodzinnej debaty nt. przeciwdziałania zmianom klimatycznym w nowojorskim urzędzie miejskim Sanders zapytany o receptę na pogarszający się stan środowiska wskazał na skuteczną kontrolę urodzeń w „biednych krajach”, którą, jego zdaniem ,gwarantują tzw. prawa reprodukcyjne dla kobiet, w tym przede wszystkim aborcja na życzenie. Podkreślił, że ograniczenie dzietności pozwoli zapobiec katastrofie klimatycznej. Powtórzył, że stanowczo popiera kontrolę urodzeń. „Szczególnie w biednych krajach na całym świecie, w których kobiety niekoniecznie chcą mieć dużo dzieci” – dodał polityk, który w 2016 roku przegrał z Hillary Clinton nominację swej partii do fotelu prezydenta.

 

Choć radykalnie proaborcyjne stanowisko Sandersa – zawierające m.in. sprzeciw wobec pozostawienia przy życiu dzieci, które przeżyły aborcję – znane jest od dawna, obrońcy życia zwracają uwagę na to, że dotąd żaden z głównych polityków Partii Demokratycznej nie łączył tak jednoznacznie swych liberalnych poglądów na aborcję z kwestią kontroli populacji i zmian klimatycznych.

 

Marjorie Dannenfelser z organizacji Susan B. Anthony List uważa, że „odrażające rozwiązanie” problemu zmian klimatycznych, polegające na eliminowaniu za pomocą aborcji dzieci z biedniejszych krajów, powinno być potępione gremialnie przez polityków wszystkich opcji. „To sytuuje aborcyjny ekstremizm Demokratów na nowym, niższym poziomie. Każdego ich kandydata na prezydenta powinno się natychmiast pytać o poglądy nt. eugenicznej kontroli urodzeń. Dotyczy to szczególnie ich głównego faworyta Joe Bidena, w świetle jego ostatnich komentarzy akceptujących politykę „jednego dziecka” rządu Chin” – dodała.

 

Szczerość proekologicznej retoryki Sandersa kwestionują także inni obserwatorzy życia politycznego w USA. Zwracają oni uwagę, że senator sam nie daje dobrego przykładu życia zgodnego z wyznaczanymi przez siebie standardami. Posiada 3 domy, a w ostatniej kampanii wyborczej w ciągu miesiąca wydał 300 tys. dolarów na loty swym prywatnym samolotem.

 

 

KAI

MA

 

 


DATA: 2019-09-06 13:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sojusznik. U nas wdraża to samo. "Nie chcecie dobrowolnie to was wykończymy". Jest milion sposobów np. los Palestyny. Niczym nie różni się od Trumpa, Pence'a notabene powołanego na stanowisko wice na wyraźne życzenie Jareda Kushnera. Cel chanuka w każdym domu.
ponad 1 rok temu / free
 
Oczywiście! Chodź akurat autor 'minal się z prawdą', że Bernie sugerował to jakoby 'sposób' na przeludnienie. Nauka o demografii mówi o tym, że jedna z największych barier do rozwiązania cierpienia głodu i skrajnego ubóstwa jest to, że w najbiedniejszych rodzinach jest zerowa dostępność środków na zabezpieczenie - i matki zachodzą w ciążę nawet jak wiedzą że nie będą jeszcze w stanie zapewnić bezpieczeństwa i namiastki godnego życia dla dziecka. Powodzenia - będę się modlić za Berniego
ponad 1 rok temu / Batushka
 
Wszyscy tego rodzaju "obrońcy klimatu" są potwornymi hipokrytami. Innym proponują śmierć, a sami wciąż źyją i "trują".
ponad 1 rok temu / sp
 
Hitler to był pikuś
ponad 1 rok temu / X
 
Przecież nazizm jest w modzie, tylko nikt się do niego nie przyznaje. Nazizm gwałtowniej porwał tłumy niż komunizm. Ci lewacy to krypto-naziści. Naprawdę uważają, że biały człowiek ma większe prawo do rodzenia niż nie-biały, gdyż jest bardziej lewicowy. A co do uśmiercania dzieci, które przeżyły aborcję, to ja nie rozumiem, po co tu tyle emocji. Aborcja przed czy po urodzeniu to jest dokładnie to samo. Rozlewanie większych łez nad uśmiercanymi dziećmi po nieudanej aborcji niż nad tymi po udanej aborcji jest wodą na młyn aborcjonistów. Albowiem oni też dzielą ludzi na tych, którzy są bardziej godni życie i tych, którzy są mniej. Dla mnie pigułka poronna i późna aborcja dziecka w wieku 2 lat to jest dokładnie to samo, z lekkim mniejszym! złem aborcji 2 lata po urodzeniu, gdyż jedynie po urodzeniu można otrzymać Chrzest Święty. Jedyny problem z walką z tabletkami poronnymi jest taki, że państwo nie potrafi tego przeprowadzić bez totalitarnych skutków ubocznych.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Stary socjalista też dał się nabrać na klimatyzm... szkoda.
ponad 1 rok temu / Janusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.