DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Wstrząsające przestępstwo we Włoszech! Ktoś ukradł relikwie świętego i błogosławionego z Polski

Wstrząsające przestępstwo we Włoszech! Ktoś ukradł relikwie świętego i błogosławionego z Polski
Bł. Jerzy Popiełuszko i św. Jan Paweł II. FOT:By Original: Andrzej Iwański Derivative work: TharonXX [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)] + By Eric Draper (whitehouse.gov) [Public domain], via Wikimedia Commons

W sanktuarium Montecastello w Tignale nad jeziorem Garda (północne Włochy) doszło do wstrząsającej kradzieży. Ktoś wyniósł z kościoła relikwie dwóch wyniesionych na ołtarze Polaków: św. Jana Pawła II oraz bł. Jerzego Popiełuszki.

 

Znajdujące się nieopodal Brescii sanktuarium przechowywało relikwie polskich duchownych – krew papieża Jana Pawła II oraz fragment kości kapelana „Solidarności” Jerzego Popiełuszki.

 

Jak donoszą lokalne media, złodzieje, którzy wynieśli relikwie, udawali turystów zwiedzających klasztor. Właśnie wtedy zabrali przechowywane przy ołtarzu relikwie. Teraz trwają poszukiwania relikwii.

 

Ksiądz Giuseppe Mattanza, proboszcz z Tignale, apeluje o zwrot relikwii. Złodzieje mają także możliwość oddania ich anonimowo. Jak dodał duchowny, obiekty kultu są skatalogowane i nie ma szans, by ktoś je sprzedał.

 

W sprawie trwa śledztwo. Prowadzą je karabinierzy.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

 


DATA: 2017-10-26 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słowa wypowiedziane przez niewierzącego: "Z obserwacji ludzi, którzy uprawiają jej kult wynika coś przeciwnego" są objawem jego niewiedzy. Aby poczynić prawidłowe obserwacje, a w konsekwencji posiąść wiedzę, trzeba mieć ku temu predyspozycje. Niewierzący są w dziedzinie religijności ślepcami, dlatego nie mają predyspozycji by poczynić w tym zakresie prawidłowe obserwacje i w konsekwencji posiąść wiedzę. Dobry przykład widać właśnie w tym wątku - niewierzący fałszywie uważa, na podstawie własnych błędnych "obserwacji", że Maryja jest obdarzana przez katolików boską czcią. A skoro niewierzący uważa fałszywie, to znaczy że nie posiada wiedzy. Po drugie, wiara i wiedza to nie są antagonistyczne pojęcia. Już to kiedyś niewierzącemu wykazałem, ale skoro niewierzący zaparł się by dalej być dumnym z tkwienia w fałszu, jego wolny wybór.
7 miesięcy temu / r
 
To nie ślepota, a WIEDZA, a osoby religijne mają WIARĘ,są to antagonostyczne pojęcia. Oczywiście najlepszą opcją jest wiedza. Gdyby tak nie było, ludzie nie chodzili do szkół, prawda?
7 miesięcy temu / ollek
 
@ollek: a z obserwacji niewierzących wynika, że dumni są ze swej ślepoty :)
7 miesięcy temu / r
 
Maryja nie jest obdarzona boską czcią? Z obserwacji ludzi, którzy uprawiają jej kult wynika coś przeciwnego.
7 miesięcy temu / ollek
 
@ollek: co do Kpł19,4 już konkretnie wyjaśniłem, więc proszę nie trollować. Nie Pwt3,15, tylko Pwt4,16. Typowa manipulacja polegająca na wyrwaniu fragmentu z kontekstu. Całość Pwt4,9-24 nosi tytuł "Unikać bałwochwalstwa". I w tym kontekście należy interpretować Pwt4,16, tzn. zakazane jest czynienie sobie rzeźb celem oddawania im boskiej czci. W Pwt4,16 chodzi konkretnie o bałwochwalstwo humanistyczne, czyli ubóstwianie człowieka, często spotykane wśród niewierzących w Pana Boga. A po drugie, żadna z rzeźb mężczyzn i kobiet (w tym Maryi) nie jest obdarzana przez katolików boską czcią, a w przypadku rzeźb Prawdziwego Boga Pana Jezusa (np. w Świebodzinie) cześć oddajemy Bogu, a nie rzeźbie. Na ewentualne pytanie: "a czemu w Księdze Powtórzonego Prawa nie ma wyjątku o posągach Pana Jezusa", odpowiadam: bo wtedy jeszcze Pan Jezus na materialnej ziemi się nie urodził. To tak jak: bo w 1917r nie istniał mylar :)
7 miesięcy temu / r
 
Kp 19:4 : "Nie zwracajcie się do bożków, nie czyńcie sobie bogów z lanego metalu" A także Powt. Prawa 3:15 : " Pilnie się wystrzegajcie, abyście nie czynili sobie rzeźby, przedstawiającej podobiznę mężczyzny albo kobiety" Katolicy stoją z tym w sprzeczności z tym iż mają kult maryjny, obraz z Jasnej Góry, figura Jezusa w Świebodzinie. Myślę, że można rozszerzyć to o relikwie, które często są tkankami (fragment kości Jerzego Popiełuszki). Jak Pan, Panie ,r' sie do tego odniesie? Proszę o dopuszczenie tego komentarza, nie zawiera on niczego niezgodnego z regulaminem serwisu.
7 miesięcy temu / ollek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.