DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Wstrząsające poglądy rabina z Papieskiej Akademii Życia. Aborcyjne wyjątki „podpiera” Biblią

Wstrząsające poglądy rabina z Papieskiej Akademii Życia. Aborcyjne wyjątki „podpiera” Biblią
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Kolejny członek Papieskiej Akademii Życia wzbudził swoimi wypowiedziami uzasadnione oburzenie. Tym razem głos niezgodny z nauczaniem Kościoła wyraził rabin Fiszel Szlajen. Pisał o aborcji, a swoje poglądy „podpierał” Pismem Świętym.

 

Chociaż zdaniem rabina „aborcja na życzenie” to zbrodnia, to niektóre „wyjątki” są akceptowane przez... Pismo Święte, a więc samego Pana Boga. Fiszel Szlajen w swoim tekście opublikowanym na łamach portalu InfoBae powołał się na żydowskie prawa (rodef i tzorech gadol).

 

Poglądy rabina są nie tylko skrajnie absurdalne (i tak naprawdę nie mają związku z Pismem Świętym), ale i porażają! Szlajen jest bowiem członkiem... Papieskiej Akademii Życia. Do instytucji powołał go Ojciec Święty Franciszek.

 

Wypowiedź Fiszela Szlajena to kolejny skandal związany z nowymi członkami Papieskiej Akademii Życia. Od kiedy Franciszek dokonał głębokich zmian personalnych w instytucji powołanej przez św. Jana Pawła II, zaczęła ona coraz częściej wzbudzać uzasadnione zastrzeżenia.

 

Dziś na czele Papieskiej Akademii Życia stoi abp Vincenzo Paglii. To na jego polecenie w diecezji Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii jawnie homoseksualny „artysta” stworzył malowidła o genderowej i homoseksualnej treści. Zawierały one również... samego Paglię przytulającego się do innego mężczyzny. [WIĘCEJ TUTAJ]

 

Z kolei wśród nowych członków Papieskiej Akademii Życia emocje wzbudza Nigel Biggar. Brytyjczyk jest co prawda wrogiem eutanazji, ale popiera... aborcję do 18 tygodnia życia dziecka. [WIĘCEJ TUTAJ]

 

Po nim skandal wywołał teolog ks. prof. Maurizio Chiodi, który wyraził akceptację dla sztucznej antykoncepcji, która zgodnie z nauczaniem Kościoła – podobnie jak aborcja – jest czynem wewnętrznie złym (zob. Jan Paweł II, Veritatis splendor), a więc w żadnych okolicznościach nie może zostać uznana za rzecz dobrą i pożądaną. [WIĘCEJ TUTAJ]

 

Teraz do grona skandalistów dołączył Fiszel Szlajen, który nie dość, że dopuszcza „aborcyjne wyjątki”, to jeszcze podpiera się w swoich plugawych poglądach Słowem Bożym.

 

 

Źródło: fronda.pl / PCh24.pl

MWł

 

 

Więcej o Papieskiej Akademii Życia, jej nowym kierownictwie i składzie:

 

Otwartość na sodomię i eutanazję. Skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia

 

W Papieskiej Akademii Życia jest co najmniej pięciu zwolenników antykoncepcji! Są i sojusznicy LGBT

 

  


DATA: 2018-02-15 07:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

21 Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! 22 Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. 1 Tes 2
ponad 2 lata temu / Wojtek
 
Franciszek konsekwentnie niszczy Kościół. Rabin w Papieskiej Akademii Życia? Ale rabinackie tłumaczenie nie może być traktowane, bo "jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie". I obaj będą swoje opinie uzasadniać. Inna sprawa, że relatywizm współczesnych Żydów wynika po prostu z Talmudu, który stał się dla nich ważniejszy od Tory. Choć publicznie tego nie przyznają.
ponad 2 lata temu / Skanderbeg
 
Jak ktoś nie rozumie to polecam Wj 21,22 . Ponadto w Starym Testamencie wolno było zabijać w części wypadków i tłumaczy to pewien poznański rabin. W Starym Testamencie nie było nadstawiania drugiego policzka. Na koniec konkretne pytanie. A CO MA RABIN DO KATOLICYZMU? Rabin swoje, katolicyzm swoje. Proste.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Jezeli tak jest, to konserwatyści trafia do muzeum, a nowocześni, otwarci na swiat, beda jwmu przewodzić...do upadku.
ponad 2 lata temu / Marecki
 
Rabin członkiem Papieskiej Akademii Życia...???????????????! Więc mam podstawy przypuszczać, że jest tam też imam, mnich buddyjski, szintoista, jakiś guru hindi - może nawet wyznawca bogini Kali(?), szaman Apaczów, Siuksów i Inuitów, zaklinaczka wudu z Jamajki, satanista z kotem, Aborygen, dziadek ludojadek z babką ludojadką, jakiś "droid", pastafarianin oraz czciciele pełnego koryta i latających spodków. Jeśli kogoś pominąłem to tylko z nieświadomości jego istnienia. Sorry! No...jak tak, to ja też jestem kapłanem, od dzisiaj wierzę sam w siebie. Tfu!
ponad 2 lata temu / agricola
 
Czy świat zupełnie już zwariował?! Pomijając fakt obecności rabina w instytucji katolickiej, to już nie jest Akademia Życia i jako taka powinna zmienić nazwę, a wszyscy którym zostało jeszcze trochę zdrowego rozsądku, powinni natychmiast ją opuścić wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec kierunku w jakim podąża.
ponad 2 lata temu / mati
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.