Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Wstrząsająca wizja Kościoła w przyszłości. Rozmowa z Pawłem Lisickim


Jak wyglądać będzie Kościół za sto i więcej lat? O wstrząsającej wizji przyszłości rozmawiali: Paweł Lisicki oraz Krystian Kratiuk. Zapraszamy na materiał!


DATA: 2018-10-17 07:28:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ja jednak odłożyłam tę książkę na bok. Istnieje granica dosadności, której nie wolno przekraczać. Warto pisać w miarę elegancko nawet o nieeleganckich sprawach. Są pisarze, którzy to potrafią, nie gubiąc przy tym jasnego obrazu grozy i obrzydliwości. Mój tata doszedł do podobnego wniosku. Jestem zaskoczona, że tak kulturalny człowiek, jak p. Lisicki, nie miał elementarnego wyczucia. Zupełnie mi to do niego nie pasuje. A ponieważ literacko książka nie jest mocna (co można spokojnie wybaczyć)- to jest w zasadzie forma długiego artykułu prasowego - wszystkie dosadności rażą tym bardziej. Tu już nawet nie działa efekt literackiego usprawiedliwienia. Byłam zażenowana i zniesmaczona. Wielka szkoda. Zmarnowano naprawdę świetny pomysł!
5 miesięcy temu / jjjjj
 
Ciekawa rozmowa, aczkolwiek jeśli w książce są wulgaryzmy, to raczej nie będę jej czytać...
5 miesięcy temu / Stefania
 
Wspaniala ksiazka. Przeczytalam jednym tchem. Niby "przerazajaca" ale przez to ze rzeczowo i logicznie przedstawiajaca fakty (w obrebie swej fabuly oczywiscie), interpretujaca je w prawdziwym i precyzyjnym swietle, nazywajaca rzeczy po imieniu, to ofiarowala mi wielkie pocieszenie duchowe, prawdziwe katharsis. A juz te koncowke to chyba wytatuuje sobie na ramieniu zeby codziennie i w kazdej chwili pamietac i oczekiwac (tylko jedno zdanie zacytuje, to nie spojler!): "Nadchodzil Ten, Ktorego nikt sie juz nie spodziewal, na Kogo nikt nie czekal, Kto przez wszystkich zostal wygnany. (...) Skazany na niebycie, wyrzucony poza nawias, przekreslony i odrzucony, WRACAL."
5 miesięcy temu / Marta
 
Pan P. Lisicki przechodząc do konkretów - od słów > Problem polega na tym , że większość radykalnych zmian jest wprowadzana z domniemaniem , że za nimi stoi autorytet Kościoła.< do końca wypowiedzi. Ujawnia nie tylko swoja wielką erudycję ale temperament >torreadora< . Tempo wypowiedzi - na jednym tchu - do sedna. To jest zdumiewające. Tego chce się słuchać. O tym chce się CZYTAĆ. Jakby co to podpowiadam tytuł następnej książki Pana Lisickiego >To są RZECZY NIEBYWAŁE < o tym co widzimy i słyszymy w zreformowanym ekumenicznym kościele a CO przekracza nasze POJMOWANIE i nasze zmysły. Na pewno redaktorzy PCh służyli by pomocą.
5 miesięcy temu / iskierka
 
Czy Pan redaktor Lisicki, który zabiera mądry głos w sprawach politycznych i społecznych nie bojąc się władzy cywilnej LĘKA SIĘ hierarchów kościelnych uciekając się jak ex-jezuita Malachin do opisu rzeczywistości w literaturze powieściowej ? Jakby co to tylko since fiction. Niech się ludzie doszukują podobieństw w życiu. Nikt mnie [P.L.] nie ruszy. Przykre. Czyżby tylko Redaktorzy PCh mogli wprost pokazywać fakty i niszczenie Kościoła Katolickiego? A >reszta< warszawskiego towarzystwa TV >OWIJA W BAWEŁNĘ< i >kosi< kasę na TRAGEDII K.K. ? Żenujące. Jeśli już ktoś ma dar Mądrości i wiedzy niech nim posługuje. A nie chowa tego co wie w literackiej opowieści. Nie kupię tej książki. Wystarczy mi Pismo św. i Apokalipsa.
5 miesięcy temu / iskierka
 
Mam nadzieję że nasza Pan Jezus Chrystus przyjdzie wcześniej niż za te 200 lat i uporządkuje ten chlew, który zaprowadzili Jego wrogowie - czy to jawni czy to ukryci. Świat jest już tak zdegenerowany że modlę się o łagodny wymiar Kary.
5 miesięcy temu / antylewus
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 93 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.