DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To mój prywatny pomysł na Polskę i zamierzam go przedstawić Prezydentowi na piśmie. Polska powinna być krajem ...rolniczym. Tradycyjna, ekologiczna forma upraw. Wiąże się to z dużym zapotrzebowaniem na siłę roboczą (w pewnym zakresie rozwiązany zostaje problem bezrobocia). Cena takiej żywności osiągać może bardzo wysokie ceny (w bogatych krajach jest mnóstwo ludzi płacących każde pieniądze za zdrową żywność). To daje duży dochód. Ale do tego trzeba wycofać się z pomysłu uwolnienia sprzedaży polskiej ziemi bez ograniczeń od roku 2016 oraz wprowadzenia zakazu upraw GMO i rozwinięcia własnej bazy nasiennej. To się da zrobić. Tylko unijne marionetki muszą odejść ze sceny. Myślę, że nawet za cenę pewnych wyrzeczeń Polacy będą za. Trzeba nam odważnych rządzących dla których słowo Polska ma fundamentalne znaczenie.
ponad 7 lat temu / ZoHa
 
Nawet jeżeli autor ma rację, to artykuł (bo wywiadem tego nazwać nie można) napisany w taki sposób, że natychmiast staję się obrońcą GMO. Aż ocieka manipulacją! Źle się coś takiego czyta, podstawowe tezy są dla mnie podejrzane.
ponad 7 lat temu / Patos
 
Won z GMO z mojego Kraju!!! Chcecie nowoczesności i postępu? Szukajcie rozwiązań naprawdę nam potrzebnych a nie tego co okazuje się być zagrożeniem.
ponad 7 lat temu / drohiczyn
 
to niech w afryce i Azji sobie to świństwo choduja jak głodują nam nie potrzebne.
ponad 7 lat temu / rambo
 
Ok. 1.5 mld mieszkańców Ziemi poszło dziś spać bez kolacji i bez większej nadziei, że zjedzą jutro śniadanie. Technologia GMO daje szansę wyżywienia biednej ludności świata. Ale aktywiści z bogatej i sytej Europy mają głodnych w nosie.
ponad 7 lat temu / Piotr Lisiecki
 
Panie Marku jeżeli jest tak faktycznie żle z tym GMO,to same środki werbalne nie wiele znaczą,by zatrzymać ten proces degradacji życia przy użyciu GMO.Ja mieszkam w USA a w Polsce urodziłem się pod chłopskim niebem,pracując od dziecka w roli. Kiedy przyglądam się amerykańskim farmerom jak uprawiają swoją glebę,to wiem,że po prostu nadużywają nawozów sztucznych,a szczególnie środków ochrony roślin.I stąd zapewne przyczyna rakowacenia społeczeństwa amerykańskiego.Ale ta sprawa musi być też dobrze zbadana,bo moje widzenie jest takie na o k o... Pozdrawiam
ponad 7 lat temu / JO
 
...wystarczy spojrzeć na naszych przedstawicieli władzy - tam też są "zmodyfikowane" osobniki...
ponad 7 lat temu / zen
 
@ JO. Proszę zapoznać się ze statystykami za ostatnie dziesięć lat, dot. wzrostu zachorowań na nowotwory w Ameryce. Przy tak dużym reżimie higienicznym, jaki stosują Amerykanie, to oni powinni umierać zupełnie zdrowi.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Nie dajcie sie wyprowadzic na manowce,jak dala sie "wyprowadzic"cala Ameryka i Kanada! Soja,kukurydza to juz prawie 90% GMO,ostatnio za ziemniaki i jablka sie wzieli. Monsanto to najwieksza "zbrodnicza"firma,pilnowana w Kanadzie o wiele lepiej jak "silosy z glowicami atomowymi" w Ameryce.Dofinansowywana z pieniedzy podatnikow.Nie dziwi Was,ze tyle alergii u ludzi i coraz mlodszycz dzieci.Caly Wietnam jest skazony chemikaliami z Monsanto-malo wam.Od wielu lat ludziska walcza tu w obu krajach,aby na nalepkach bylo zaznaczone czy produkt ma skladniki zywnosci z GMO. Nie ma "sily" aby to zmienic! Zywnosci organicznej i niposiadajacej GMO jest coraz mniej i tylko w malych sklepach.Korn dodawany jest do napojow,platkow wszelkiego typu,mieszanych z maka itd.Co z tego ze farmer ma organiczna farme kurczaka i wolno biega jak pisklat przed sprzedaza byl "naszpikowany" antybiotykiem! Monsanto juz jest na Ukrainie-powoli dostaje sie do Europy,tylnymi drzwiami zbrodniarze znalezli wejscie!
ponad 7 lat temu / M.M.Vancouver.
 
zastanawiająca jest sprawa GMO. O tym - powiedzmy tworze potworze piszę się i mówi.Ale to wszystko odbija się niczym groch o ścianę.Jeżeli faktycznie GMO jest tak poważnym zagrożeniem dla życia ludzii zwierząt t w takim wypadku LUDZIE powinni- po prostu w jednym dniu zlikwidować to zagrożenie za pomocą przepisów prawnych,a jak jest prawo bezsilne to należy bronić życia przy użyciu siły fizycznej. Ale nic z tego nie widać, stąd można podejrzewać,że jest to bitwa natury konkurencjyjnej.Bo jak do tej pory nie ma przykładów zwyrodnień w organizmach ludzkich i zwierzęcych. Takie dorażne fotografie niby uszkodzonych zwierząd nic nie mówią. Człowiek myślący z miejsca pyta, skąd pochodzi zdjęcie? A tych danych nie otrzyma. I to już mówi za siebie! Pozdrawiam
ponad 7 lat temu / JO
 
W jednym z zachodnich krajów, na szczęście jeszcze w fazie badań, są wprowadzane szczurze geny do roślin w celu szybszego wzrostu tych roślin. Oczywiście, że trzeba stawić zdecydowany opór. Garstka cynicznych, chciwych cwaniaków dla pieniędzy zniszczy nasz świat.Ja od lat kupuję sery, mleko, masło itp. tylko od rolników. Zapach, smak jest nieporównywalnie lepszy od produktów z marketu. Kiedyś chciałem zrobić zsiadłe mleko z mleka w kartonie. Jeden smród.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Z tego co zrozumiałem, szczury karmione GMO i Roundupem miały nowotwory 2 do 3 razy częściej, a te karmione Roundupem bez GMO, 200% do 300% razy częściej. I gdzie tu negatywny wpływ GMO?
ponad 7 lat temu / Michał
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.