DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Wśród ofiar obozu Auschwitz, Nancy Pelosi wymienia osoby LGBT, ale zapomina o Polakach

Wśród ofiar obozu Auschwitz, Nancy Pelosi wymienia osoby LGBT, ale zapomina o Polakach
Nancy Pelosi, fot. Stefani Reynolds/Capital Pictures

Nancy Pelosi, amerykańska przewodnicząca Izby Reprezentantów gościła z wizytą w Polsce. Podczas pobytu w naszym kraju spotkała się m.in. z marszałek Elżbietą Witek i marszałkiem Tomaszem Grodzkim. W relacji na swojej oficjalnej stronie podkreśliła, że w obozie Auschwitz-Birkenau zginęli Żydzi, Romowie oraz osoby LGBT. W jej wypowiedzi na próżno jednak szukać słów o tym, że w niemieckim obozie ginęli również Polacy.

 

Amerykańska spiker Izby Reprezentantów, podczas swojego pobytu w Polsce, spotkała się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Politycy rozmawiali m.in. o zbliżającej się 75 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Nancy Pelosi oddała hołd ofiarom, a także złożyła kwiaty przed Ścianą Straceń. „Ku pamięci każdej pojedynczej osoby, która została zabita w Auschwitz – niech spoczywają w pokoju i obyśmy wszyscy zobowiązali się wypełnić przysięgę: Nigdy więcej!” – napisała w księdze pamiątkowej Muzeum.

 

Pomimo uczczenia pamięci ofiar, na stronie internetowej przewodniczącej Amerykańskiej Izby Reprezentantów zamieszczono zaskakujący wpis. Pelosi podkreśliła w nim, że cała delegacja z USA była poruszona wizytą w Auschwitz-Birkenau. Zarazem zaznaczyła, że w tym obozie koncentracyjnym ginęli Żydzi, Romowie, osoby z niepełnosprawnością oraz osoby LGBT (sic!). Co więcej, Nancy Pelosi nie wspomina w tym miejscu o tym, że ofiarami byli także Polacy. Trzeba podkreślić, że około 140 tys. więźniów Auschwitz-Birkenau było Polakami. Romów, których wymienia we wpisie amerykańska polityk, zginęło ok. 20 tys. tj. siedmiokrotnie mniej.

 

Portal wp.pl zauważa również inne poważne „niedociągnięcia” w tej wypowiedzi. W relacji z pobytu w niemieckim obozie koncentracyjnym ani razu nie padają słowa: „Niemcy”, a także „naziści”. Tekst poświęcony wizycie Nancy Pelosi w Polsce jest złożony z ponad 300 słów. Mimo to, zabrakło informacji o tym, że to Polacy byli jednymi z głównych ofiar obozu Auschwitz-Birkenau, a także o tym, że to niemieccy naziści doprowadzili do tego krwawego terroru.

 

„Siedemdziesiąt pięć lat po wyzwoleniu Auschwitz-Birkenau ponawiamy nasze zobowiązanie do wypowiadania się przeciwko antysemityzmowi i dyskryminacji, kiedykolwiek i gdziekolwiek się pojawią. Nigdy więcej” – napisała przewodnicząca Izby Reprezentantów.

 

 

Źródło: wp.pl

WMa

 


DATA: 2020-01-23 23:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wtedy nie było lbgt.
30 dni temu / panda
 
?I jeszcze jedna tablica - wybrana... Tablica z napisem w języku rosyjskim. Nie dodaję żadnego komentarza. Wiemy, o jakim narodzie mówi ta tablica. Wiemy, jaki był udział tego narodu w ostatniej straszliwej wojnie o wolność ludów. I wobec tej tablicy nie wolno nam przejść obojętnie.? Jan Paweł II
1 miesiąc temu / Tom
 
kolejny amerykancki tuk nawiedził Polskę i skaził nasze zdrowe powietrze swoimi wyziewami i jadem; jak długo jeszcze będzie tak, że nikt nie zareaguje natychmiast na takie diktum i nie zwróci nieukowi lub prowokatorowi uwagi, że pomylił przyjęcia? oraz to, że nie jest tu mile widziany; też będę złośliwy - a przyglądając się zdjęciu, to nie powinna polecieć do Egiptu na otwarcie sarkofagu w jakiejś z ichniejszych piramid?
1 miesiąc temu / JARO
 
I nikt nie wiedział co ma zrobić? Idealnie wystawiła się na cięcie, wystarczył wyjść i powiedzieć jej w twarz a 100tyś Polaków? W II WS zginęło 500 tyś żołnierzy amerykańskich, więc chyba 100tyś. Polaków którzy zginęli tylko w tym obozie to nie jest mało?!
1 miesiąc temu / bjs
 
Chorzy ludzie
1 miesiąc temu / antyPOPiS
 
Myslicie ze zapomniala ? Niesadze celowo to zrobila. Ciekawe czy Hitler wiedzial co to znaczy LGBT swoja drowa. Okazuje sie ze slpwo homoseksualista zastapiono LGBT. Ach ta poprawnosc polityczna.
1 miesiąc temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.